Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Made in Ukraine. Шість українських брендів, що шиють найяскравіші жіночі пальта

Опубліковано

Весна надворі, час обрати собі нове пальто. Ви все ще думаєте, яке пальто собі купити, і вагаєтесь між класичним бежем та чорним оверсайзом? Краще погляньте на цю шикарну добірку, яку ми для вас приготували.

Кому потрібні ті пальто з мас маркету, якщо ви можете купити свиту, гуцульський кептар чи ґу́ґлю — традиційний український верхній одяг із каптуром? Або найяскравіші пальта в цих широтах – від українського бренду T.B.Coatss?

Максимально оригінальні й натуральні – в такому верхньому одязі ви точно не загубитесь у натовпі. Зустрічайте шість українських брендів, що шиють найяскравіші жіночі пальта

Ґу́ґлі, ґуні і кептарики. Весняна мода від українського бренду “Зерно”

ЗЕРНО — український бренд одягу та аксесуарів, який був заснований у столиці у 2014 році. Він об’єднав у собі багато майстрів та дизайнерів. Їх вироби екологічні й часто – ручної роботи.

Для колекцій вони намагаються використовувати лише натуральні матеріали: коноплі, бавовну, шовк та вовну.

“Працюючи над створенням довговічного одягу з чистих природних матеріалів, ми прагнемо стати за приклад екологічної відповідальності. Створюючи довговічний та функціональний одяг, робимо свій внесок у збереження природних ресурсів у нашу епоху надмірного споживання”, – кажуть засновники бренду.

У бренду можна купити оздоблені на сучасний лад:

кептарі – безрукавні хутряні кожушки, що з сивої давнини використовує населення Карпат та Прикарпаття;

ґуні – гуцульська верхня одежа прямого крою із довговорсого саморобного сукна із, що носилась на плечах;

ґуґлі – старовинні плащоподібні накидки з валяного сукна;

керсетки – український жіночий верхній одяг без рукавів, пошитий по талії. Його носили у центральних та східних регіонах України;

коцовані – підвид гуні, який раніше носили переважно чоловіки, в основному вівчарі;

свити – різновид жупана, довгополий верхній одяг з домотканого грубого сукна.

Кожен з цих виробів, окрім коцовані (8-15 тис. грн), коштуватиме в середньому 4-6 тисяч гривень.

“Глаза маі, глазьонкі”! Найяскравіші у підбірці пальто від T.B.Coatss

Їх пальто комусь здадуться надто яскравими – особливо після похмурої й сірої зими. Бренд T.B.Coatss був створений в 2016 році дизайнером Тетяною Бондаренко.

Фірмовий стиль марки – це сміливі поєднання яскравих соковитих кольорів при пошитті пальто та плащів. Дизайнер бренду надає перевагу крою оверсайз, аби її дівчата-клієнтки відчували себе завжди комфортно і впевнено.

Пальто T.B.Coatss коштують близько 10 тисяч гривень. Не так і дешево, але і такого яскравого поєднання кольорів ви не знайдете більше ніде. Вони – найсліпучіші з нашої підбірки в плані кольорів.

Класика плюс етно. Вишукані пальта від ETNODIМ

Компанія починалась у 2009 році зі звичайних вишиванок. Сьогодні це сучасний одяг, що якимось чином органічно поєднується з народними традиціями.

“Вважаємо, що етнічний одяг потрібно розвивати. Створюючи вишиванки, кожен з нас не просто виробляє продукт, а творить українську історію”.

Усі їх колекції створені з високоякісних натуральних матеріалів, а ті орнаменти, що їх використовують у своїй роботі – зі збереженням головної ідеї і суті візерунків.

80% шерсті, акуратна вишивка і китички в районі поясу чи плечей – так виглядають пальто від ETNODIМ.

А ціни, не дивлячись на всі ознаки високої якості, помірні. Тут можна купити пальто середньої довжини за 3900 гривень, або довге – за 5 865 грн. Ловіть момент, зараз в них знижки.

Ґуцульські ґуні замість пальто. Дизайнерський бренд SVITLO за весняну екстравагантність

Бренду SVITLO вже 9 років, і вони майстерно поєднують ексклюзивний одяг та аксесуари з етнічними елементами. Тут традиційна українською вишивка зустрічається з шовком, бавовною чи льоном, утворюючи унікальні речі в єдиному екземплярі.

При пошитті тут використовують старовинні візерунки, рідкісні техніки шиття, мотиви вишиванок з усіх куточків України.

“SVITLO – це не данина моді на фольклорні мотиви. Це зв’язок поколінь, який шовковою ниткою об’єднує прадавню історію української нації та її світле майбутнє”.

Наше око впало тут на екстравагантні гуцульські вовняні ґуні із довговорсого саморобного сукна.

Вони коштуватимуть близько $297 та плащі з українською вишивкою за $554.

“М’ятне пальто, що грає проти правил”. Верхній одяг від Лілії Братусь

Українська дизайнерка Лілія Братусь відкрила Ательє індивідуального образу Lili Bratus Atelier у 2016 році. Каже, більша частина її дитинства пройшла в Карпатах, де місцеві власноруч створювали собі одяг та взуття.

“Обидві мої бабусі шили. Одна із Закарпаття, друга — з Сумської області, вони генетично поєднали в мені Україну по обидва боки Дніпра. Свою першу повноцінну річ я пошила в 9 класі”, – розповідає вона про джерела власної майстерності.

Ручна вишивка, етнічні мотиви – не тільки українські, а й… японські, приміром – її речі надзвичайно якісні, але вартість розраховується індивідуально. Принаймні, в одному з інтерв’ю пише, що її речі для людей, що “готові витратити на гардероб 500-600 доларів на місяць”.

Chernikova. Пальта з ручною вишивкою в стилі етно модерн

Любов Чернікова – дизайнер жіночого одягу, яка з 2010 року спеціалізується на виготовленні одягу в стилі етномодерн.

Одяг від Chernikova купують у більш ніж 30 країнах світу, серед них Європа та Америка. Практично всі тканини, фурнітура та декор, які використовує бренд, власного виробництва. Кажуть, що “завдяки ретельному виконанню, вбрання від CHERNIKOVA можна передавати у спадок, і воно прослужить ще багато років”.

Пальто в Chernikova – на будь-яку кишеню. Можна купити і за 4200 грн – з ручною вишивкою, і за 12000 гривень – довге, незвичайного крою та супер яскравих барв.

Коментарі

Суспільство

Усі 20 станцій кільцевої електрички в Києві звучатимуть голосами дітей

Опубліковано

Від 2 листопада 20 станцій Київської кільцевої електрички звучатимуть голосами вихованців дитячих залізниць з шести міст України.

Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.

«Дякуємо нашим маленьким друзям з усієї країни, які погодились долучитись до проєкту — на знак співучасті та підтримки залізничників, які в понеділок (4 листопада, — ред.) святкуватимуть своє професійне свято», — написали в компанії.

Читайте також: В Україні запустили офлайн-соцмережу: спільні активності та підтримка Сил оборони

Як зазначили в УЗ, від 2023 року до цього дня голосами станцій були знаменитості: відомі українські артисти, блогери та співаки.

«Цього разу зірками стануть маленькі українці, які продовжують жити в країні, навчатись, розвиватись — щоб колись стати наступним поколінням, яке вестиме Україну в майбутнє», — написали в УЗ.

Озвучили стації вихованці з Харкова, Дніпра, Львова, Рівного, Запоріжжя та Києва.

Нагадаємо, що Укрзалізниця закупить 50 нових локомотивів: ЄБРР виділяє 300 мільйонів євро.

Фото: Даша Гришина

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили офлайн-соцмережу: спільні активності та підтримка Сил оборони

Опубліковано

Челендж «(Ла)гідна офлаїнізація» — це проєкт українського стартапу Quests Inc і благодійного фонду «Гуманітарні сили України». Його створили для того, щоб об’єднувати людей і збирати кошти на підтримку Сил Оборони України.

Про це повідомили організатори проєкту.

Як проходить «(Ла)гідна офлаїнізація»

Челендж відкритий для всіх, хто хоче організовувати або брати участь у тематичних заходах, що проходять у реальному житті. Організатори події можуть обрати будь-яку тему або формат, який їм до вподоби, а система автоматично додає до події благодійну банку від фонду «Гуманітарні сили України». 

За активність учасники отримують бали: за відвідування кожного квесту — 25 балів, за створення події — 50 балів. Кошти, зібрані під час квестів, автоматично фіксуються, а рейтинг учасників відображається у спеціальній таблиці лідерів. Челендж націлений мотивувати спільноту не лише зустрічатись офлайн, а робити це свідомо й підтримувати українське військо.

Читайте також: У Києві встановили мініскульптуру з потягами «Повернення додому»: де її знайти (ФОТО)

Фото: організатори проєкту

«Ми нещодавно завершили тестування нових функцій і активно розповідаємо про ініціативу. Вже зібрано перші 12 тисяч гривень через різні активності. Наприклад, під час одного з квестів було зібрано майже 5 тисяч гривень за вечір. Наша мета — побачити, як швидко можна закрити збір на першу машину для ЗСУ, і надалі залучити українську діаспору до підтримки таких заходів», — розповідає співзасновниця та СЕО Quests Inc Ольга.

Читайте також: Українській Вікіпедії 20 років: у Києві нагородили людей, які розвивали платформу (ФОТО)

Фото: організатори проєкту

Де можна долучитися до проєкту

Як зазначають організатори, наразі з усіх міст найбільш активний Київ. Проте проєкт не має географічних обмежень.

«Якщо поряд з вами ще немає створених активностей — це чудова нагода стати першим і відкрити нове місто для квестів. Ми раді підтримати такі ініціативи та розповісти про них у соціальних мережах, щоб надихати інших долучатися», — зазначає Ольга.

Щоб взяти участь у челенджі та підтримати Збройні сили України, потрібно зареєструватися в застосунку за посиланням.

Фото: організатори проєкту

Читайте також: У Києві відкриється Музей новітнього мистецтва на території Лаври

Організатори челенджу

Quests Inc — український стартап, що створює офлайн соціальну мережу, яка поєднує людей через спільні активності за інтересами. Платформа сприяє формуванню соціальних зв’язків і осмисленому спілкуванню, дозволяючи користувачам створювати спогади та взаємодіяти в реальному житті.

Благодійний фонд «Гуманітарні сили України» з перших днів повномасштабного вторгнення допомагає військовим, людям на деокупованих територіях, дітям та літнім людям. Їхній основний фокус зараз — це забезпечення автівками фронту.

Нагадаємо, що у Львові вперше проведуть міжнародний фестиваль «Земля Поетів»: його програма та особливості.

Фото: організатори проєкту

Коментарі

Читати далі

Культура

Одеська національна опера виступить на сценах Нідерландів та Бельгії (ФОТО)

Опубліковано

У межах туру Одеська національна опера у Королівствах Нідерландів та Бельгії представить осучаснену версію опери «Богема» Джакомо Пуччіні. 

Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікації.

Артисти театру

Українське виконавче мистецтво представлять понад 100 артистів Одеської національної опери. У складі солістів опери — заслужений артист України Владислав Горай, Олена Долгіна, Дмитро Фощанки, Марина Наймитенко, Богдан Панченко, Анастасія Голуб, Сергій Узуна, Олексій Жмуденко та Юрій Дудар.

Фото: МКСК

Хор театру виступатиме під керівництвом головного хормейстера, заслуженого діяча мистецтв України Валерія Регрута, а також асистента хормейстера Віктора Музичка. Оркестр театру очолить заслужений артист України Ігор Чернецький.

Читайте також: У Києві відкриється Музей новітнього мистецтва на території Лаври

Показ «Богеми» Пуччіні

Опера розповідає про життя молодих митців, їхні мрії, кохання та втрати. Міжнародна постановча група, до складу якої входять митці з Нідерландів, Бельгії, Німеччини та України, акцентує на вічній актуальності «Богеми». Вистава дає можливість поринути у світ глибоких почуттів, спонукаючи замислитися про людські переживання.

Фото: МКСК

«Сьогодні «Богема» є актуальною та сучасною, наскільки може бути сучасною історія про кохання. Адже, коли страшна війна кожної миті відбирає життя у молодих та сильних людей, що мають любити і творити, то крізь віки, відчуваєш злободенність цієї музичної історії і важливість донесення її сучасних сенсів до європейської спільноти», — розповідають про виставу в театрі.

Читайте також: В Україні зацифрували 300 творів Івана Франка: їх представили у вільному доступі

Українське мистецтво в Європі

Як вказують у міністерстві, «Богема» в постановці Одеської національної опери є яскравим прикладом інтернаціоналізації мистецтва та ефективної командної роботи театру в колаборації з міжнародною групою.

Фото: МКСК

Цей гастрольний тур демонструє глобальний тренд копродукції в культурі. Одеська національна опера активно працює над інтеграцією українського театрального мистецтва в європейський культурний простір, створюючи нові проєкти та організовуючи гастролі у співпраці з міжнародними продюсерами.

Нагадаємо, що у Львові вперше проведуть міжнародний фестиваль «Земля Поетів»: його програма та особливості.

Фото: МКСК

Коментарі

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати Made in Ukraine. Шість українських брендів, що шиють найяскравіші жіночі пальта на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Made in Ukraine. Шість українських брендів, що шиють найяскравіші жіночі пальта на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення
Відхилити
Дозволити сповіщення