Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Допомагають медикам та шиють маски. 6 мотивуючих історій, про те як фешн-бізнес адаптувався до карантину

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Карантин поклав на лопатки цілі галузі. Ресторатори, власники розважальних та фітнес-закладів, авіакомпанії підраховують збитки, готуються до скорочень та, навіть, банкрутства. Але є ті, хто адаптувався до нових реалій та перебудовує бізнес. Серед них — фешн та українські бренди одягу.

Ми поспілкувалися з представниками фешн-індустрії, які перепрофілювали виробництво та зуміли не лише зберегти бізнес, а й стати корисними для країни в кризу. 

Гроші з брендових масок йдуть на захисні та костюми для дитбудинків та медиків

Богдан Касс

Богдан Касс

Засновник бренду одягу KASS,
що бере участь в Ukrainian Fashion Week

Як криза вплинула на фешн та бренд

— Майже вся робота стала дистанційною, але ми продовжуємо багато працювати. Приблизно півтора року я маю власну швейну фабрику, співробітники якої з першого дня карантину працюють віддалено, тому проблем з виробництвом не було. Нам знадобилося всього декілька днів для організації робочих процесів. 

Я зміг зберегти всю команду, і ніхто не пішов «у відпустку». Хоча я розумію своїх колег, які вжили таких заходів. Що стосується продажу, мало хто зараз стурбований питанням поповнення гардероба. Виходячи зі специфіки одягу бренду KASS, основний мій клієнт — це представники медійної індустрії, які зараз на карантині також.

Відповідь на кризу

— Ми виготовляємо креативні брендові маски, а гроші від їх продажу спрямовуємо на виготовлення одноразових захисних масок і костюмів для дитячих будинків та лікарень. 

За цей період ми встигли підготувати кілька партій захисних костюмів та масок в чотири дитячі будинки, чотири київські лікарні та в одну неурядову організацію.

Фешн та українські бренди одягу адаптувалися до карантину та перебудовують бізнес

Ми підготували понад 20 видів брендових масок для жінок, чоловіків та дітей. Придбати маску можна за символічною ціною — 150 гривень, написавши нам в cоцмережах. Так кожен може стати частиною нашого великого проєкту та дійсно хорошої справи.

Щодня до нас надходять запити від різних лікарень про можливу допомогу. Нещодавно надійшов запит з київського пологового будинку. Зараз готуємо партію костюмів і масок для них. У наших планах допомогти якомога більшій кількості лікарень і дитячих будинків, бути максимально обережними і не забувати про власну безпеку.

Що буде після?

— Після карантину плануємо спрямувати всі сили для налагодження роботи на внутрішньому і зовнішньому ринках. Хотілось би відновити активні діалоги з українськими та закордонними баєрами, щоб повернутися до тимчасово заморожених фешн-проєктів.

Місія — встояти: санітайзери для рук у подарунок кожному покупцеві та брендові маски на продаж

Артем Будаєв

Артем Будаєв

Засновник бренду одягу Ohueno

Як криза вплинула на фешн та бренд

— Нам довелося закрити магазини Ohueno в Одесі та Києві, увімкнути режим економії і повністю змінити маркетингову стратегію на 2020-й рік. Березень в порівнянні з лютим показує падіння продажів на 44%. Проте немає лиха без добра, адже онлайн-продажі виросли на 25%. Для бренду поточна криза стала питанням внутрішньої оптимізації витрат, а не попиту. 

Відповідь на кризу

— Ми почали виготовляти текстильні брендові маски та антисептики для рук. Ще на початку карантину хотів купити санітайзер для себе, але його ніде не було. Тому звернулися до наших друзів, які виробляють зубні пасти. У них були сертифіковані постачальники інгредієнтів та необхідне обладнання. Вирішили, що буде ohueno класти по антисептику в кожне замовлення безкоштовно. Якщо одного було замало, можна було придбати набір з п’яти штук за 200 гривень.

Фешн та українські бренди одягу адаптувалися до карантину та перебудовують бізнес

Разом зі стартом карантину вперше ввели сейл -25% на всі наші позиції. Наша постійна аудиторія скористалася можливістю придбати популярні моделі, які ніколи не брали участь в знижках.

Що буде після?

— Ми підготували три плани виходу з карантину в залежності від дати, коли карантин почнуть послаблювати. Остаточним моментом для нас стане дозвіл на відкриття магазинів.

Проте зараз ми працюємо в тому ж ритмі, що й до карантину. Змінився лише акцент на одязі, який будемо пропонувати в літній сезон. Ми розуміємо, що його слід спростити. Частина дорогих продуктів вийдуть меншими тиражами. Базові лінійки — шорти, плавки, футболки, головні убори — в процесі оптимізації. Працюємо над тим, щоб ціни були максимально прийнятними для нашої аудиторії без втрати якості.

Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Замість мереживної спідньої білизни — багаторазові маски

<img class="ugb-img wp-image-82345 ugb-img–shape" src="https://shotam.info/wp-content/uploads/2020/05/3-1-e1588354055241.jpg" alt="<strong>Яна Рогова

Яна Рогова

Cпівзасновниця бренду спідньої білизни Lace up

Як криза вплинула на фешн та бренд

— Продажі білизни серед наших українських клієнтів значно знизилися. Зараз купують в основному подарункові сертифікати, подарунки коханим, піжами та одяг для дому. Тож ми вирішили відмовитися від колекції купальників в цьому році, натомість — розширити домашню лінійку. Також багато дівчат, яким дарували наші сертифікати та вони їх не використали, роблять це саме зараз. 

Що стосується більшості наших гуртових партнерів, то вони не працюють або мають падіння продажів. Переговори, що відбулись з новими гуртовими покупцями ще в лютому також на паузі. 

Найбільш неприємне — це дефіцит на ринку сировини. В Україні немає сировинної бази для виробництва білизни. Навіть нитки імпортні, а мереживо — тим паче. Багато постачальників ще досі очікують весняні надходження, які зазвичай отримують в січні-лютому. 

Відповідь на кризу

— Ми шиємо багаторазові маски з натуральної бавовни зі змінними одноразовими фільтрами зі спанбонду – матеріалу, з якого виготовляють медичні маски. Деякі дівчата просять додати мережива для більшої вишуканості маски. В перший тиждень, коли ми запропонували маски, попит був шалений, зараз — помірний.

Це був вимушений крок, щоб зберегти робочі місця та нашу майстерню. Ми збирали команду професіональних швачок декілька років, кожна вчилася практично з нуля працювати з мереживом, складними тканинами та обладнанням. Ми з чоловіком вже втрачали все у 2014 році, як і багато інших переселенців, тому на своєму прикладі знаємо, що таке починати життя з нуля. 

Фешн та українські бренди одягу адаптувалися до карантину та перебудовують бізнес

Зараз саме той час, коли важлива підтримка. Тому відшиваємо та передаємо кожну п’яту маску безкоштовно медичним робітникам, робітникам Укрпошти, пенсіонерам та малозабезпеченим сім’ям з дітьми. Спочатку планували робити це тільки в Слов’янську (моє рідне місто) та Ірпені (місто, де ми живемо тепер), але нам дзвонять з усієї України. І хоча така допомога — незначна в порівнянні з соціально відповідальними гігантами українського бізнесу, проте кожен з нас крапелька, а разом ми — океан.

Що буде після?

— Ми готуємо нову колекцію білизни, одягу для дому та сну. Багато складнощів з цим, але впевнена, що впораємося. Сподіваюся, що після закінчення карантину, матимемо змогу продовжувати улюблену справу.

Плати, скільки вважаєш за потрібне: маски-вишиванки в благодійному форматі

<img class="ugb-img wp-image-82346 ugb-img–shape" src="https://shotam.info/wp-content/uploads/2020/05/4-1200×1200.jpg" alt="<strong>Ірина Христинич

Ірина Христинич

Засновниця-дизайнерка студії сучасної вишивки та авторського одягу “Гойра”

Як криза вплинула на фешн та бренд

— З моменту запровадження карантину у Львові наш магазин тимчасово зачинено, проте обійшлись без звільнень. Наразі працівники перебувають по домівках, щоб безпечно пережити цей складний період. Саме тому не змогли завершити декілька індивідуальних замовлень на виробництві. Бренд “Гойра” виготовляє товари особливого попиту — вишиванки і святковий вишитий одяг, що не актуальний в умовах карантину. На мою думку, ця тенденція збережеться протягом року.

Відповідь на кризу

Маски-вишиванки — це єдиний продукт, що виготовляє п’ята частина усієї команди зараз. Ще до карантину відвідувачі нашого магазину пчихали та кашляли, не затуляючись. Це наштовхнуло команду на думку виготовити захисні маски для наших продавців, а вишивка на них вдало доповнювала інтер’єр магазину. Згодом людям знадобились маски, а в аптеках їх не було. 

Наші маски не мають встановленої ціни. Отримати маски, виготовлені у нашій авторській стилістиці, можна у форматі “оплати, скільки вважаєш за потрібне”. Я переконана, що їхня цінність вимірюється не грошима, а людськими посмішками та життям. 

Фешн та українські бренди одягу адаптувалися до карантину та перебудовують бізнес

Будемо продовжувати відшивати маски, доки у нас є власні запаси сировини та вишивки. Не відмовляємось також від тканин, які нам передають люди. Наразі ми створили й розіслали близько 2 500 унікальних вишитих масок у понад 110 міст України. 

Також ми пожертвували маски-вишиванки медикам та сподіваємось, що вони допоможуть “настроєвіше” перенести цей період. Особисто моя сім’я закупила і передала пару костюмів у одну з львівських лікарень, що приймає інфікованих коронавірусом пацієнтів.

Що буде після?

— Після завершення карантину підіб’ємо підсумки цього періоду. Прагну й надалі розвивати “Гойру”, яка є результатом зусиль останніх 11 років. Також планую здивувати оновленою концепцією і стильними новинками.

Читайте також: Креативний бізнес першим піде під ніж? Комунікаційна агенція про те, як пережити кризу креативникам

Замість косух — маски та захисні костюми

<img class="ugb-img wp-image-82349 ugb-img–shape" src="https://shotam.info/wp-content/uploads/2020/05/5-1187×1200.jpg" alt="<strong>Артур Кулаковський та Анна Рибальченко,

Артур Кулаковський та Анна Рибальченко,

засновники бренду Wildwood, що спеціалізується на шкіряному одязі

Як криза вплинула на фешн та бренд

Одразу з введенням карантину закрили київський та одеський шоуруми. Наш продукт (переважно куртки-косухи — ред.) зазвичай вимагає примірки. Тому в березні, в порівнянні зі звичайними продажами, замовлень поменшало на 70%. Розуміючи ситуацію та невизначеність людей з найближчим майбутнім, ми запустили архівний сейл наших речей зі знижками до -80%. Попит на сейл і нову колекцію у квітні зріс, тож деякі одиниці вже розпродані.

Відповідь на кризу

Використовуємо наше виробництво для виготовлення багаторазових масок та костюмів. Перший місяць після введення карантину відшивали багаторазові маски та безкоштовно відправляли їх тим, хто першим відгукнувся на нашу ініціативу в соцмережах. Зараз перейшли на пошиття захисних костюмів для медиків, адже у них справи з особистою безпекою геть кепські. Наші майстри пошили 180 багаторазових та 100 одноразових захисних костюмів. Частину з них вже передали Одеській міській клінічній лікарні.

Фешн та українські бренди одягу адаптувалися до карантину та перебудовують бізнес

Робочий час працівників та матеріали оплачуємо з реінвестицій попереднього сезону. Нашу ініціативу підтримали медіа, а підписники почали перераховувати кошти для тих, хто взагалі не мав можливості замовити маску. Особливо гостро ця проблема відчувалась у невеликих містах та селах. На ці кошти ми закупили матеріали для пошиття масок. Матеріалів для медичних костюмів в Україні не було, тож ми замовили їх за свій кошт з Турції. Навіщо?

Чим раніше закінчиться пандемія, тим швидше ми повернемося до звичайного ритму роботи.

Що буде після?

— Сподіваємося, що до літа буде послаблення карантину, тож готуємо лінійку аксесуарів. Не зраджуємо концепції бренду, тож це будуть речі зі шкіри. Цього сезону ми розширили лінійку легкого одягу зі шкіри, використавши перфорації та підкладку з натуральних тканин. 

Якщо говоримо про червень, то за нашим продакшн-планом саме будемо відшивати осінню колекцію. Не впевнені, що вдасться піти у повноцінну відпустку цього літа, але нам пощастило: ми — одесити, тож без моря не залишимося.

“Очі скажуть більше”: карантин та креативні маски

Молочко Анна,

Молочко Анна,

засновниця свідомо-модного бренду MLK

Як криза вплинула на фешн та бренд

Будь-яка екстремальна ситуація — це випробування для кожного. А особливо — для представників малого та середнього бізнесу. Так сталося і в мене: кількість замовлень значно зменшилася. Проте виклик — це нові можливості. Тому чітко вирішила: я приймаю його.

Відповідь на кризу

Прислухалася до потреб реальності та вирішила створити маски, залишивши основний компонент бренду — мотиваційні написи. І це спрацювало — кожен із чотирьох запропонованих варіантів виявився влучним. Серед них найбільш популярний: “Очі скажуть більше”. Необхідність теж може бути креативною. Цей підхід і допоміг моїй справі втриматися на плаву.

Особисто від себе допомагаю тим, хто зараз опинився у найскрутнішій ситуації та потребує допомоги — сім’ї, які втратили роботу та мають маленьких дітей. 

Що буде після?

— Зараз ми на етапі реалізації декількох нових ідей. Одна з них — еко-рюкзаки, які зовсім скоро будуть презентовані.

Підтримай ШоТам

Суспільство

#ЩедрийВівторок. Як українські діти долучаються до благодійності та допомагають іншим

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Здавалося б, робити добрі справи, допомагати та змінювати світ на краще можуть здебільшого дорослі, адже для цього потрібні досвід, знання та можливості. Та благодійність — не завжди про це. Для добрих справ також важливі людяність, здатність ділитися й підтримувати інших. І діти мають усі необхідні навички, аби творити добрі справи та впливати на розвиток культури благодійності на рівні з дорослими. Разом із командою «Щедрого вівторка» розповідаємо, як працює дитяча благодійність в Україні.

30 листопада відзначають Всесвітній день добрих справ — #ЩедрийВівторок, який об’єднує людей, організації та бізнес навколо благодійності. Окремою рушійною силою в рамках Щедрого Вівторка є діти та молодь, тому ініціатива #ЩедрийВівторокДіти займає неабияку роль в глобальному русі добрих справ.

Як це працює за кордоном?

Часом діти й підлітки можуть змінювати світ на краще у більших масштабах, аніж здається дорослим. Адже вони мають більше ентузіазму та віри у власні сили. Усі ми пам’ятаємо шведську екоактивістку Ґрету Тунберг, відому протестами за збереження клімату. Та це не єдиний приклад дитячої небайдужості до природи.

Наприклад, 8-річна Марі Копені написала листа тодішньому президенту США Бараку Обамі про кризу води у Флінті. Після цього він особисто прилетів, аби зрозуміти проблему та допомогти. Наступного року дівчинка знялася у відео для Маршу клімату, заявивши: «Я виходжу заради питної води». У 2019 році вона започаткувала #WednesdaysForWater, щосереди підвищуючи обізнаність про місця, де потрібна чиста вода. Також Марі співпрацює з компанією з фільтрації води, щоб доставити фільтри до громад, які не мають доступу до потрібного ресурсу.

Читайте також: Подарунки, що прямують на Донбас. Як «Олені Святого Миколая» втілюють мрії дітей з прифронтових сіл та містечок

Цей приклад змушує повірити: наша небайдужість може змінити світ на краще. Зважаючи на активність серед дітей, у 2020 році було започатковано ініціативу #GivingTuesdaySpark, що розвиває культуру благодійності серед дітей. Вона також представлена в Україні як #ЩедрийВівторокДіти, в рамках якої рух «Щедрий вівторок» заохочує молоде покоління до добрих справ.

Допомагають онкохворим та рятують тварин. Досвід України

Ми знаємо безліч випадків, коли діти намагаються брати приклад з батьків та прагнуть робити добро для інших. Так 9-річна Поліна вирішила допомагати мамі з благодійною книгарнею «ДієСлово». Тепер дівчинка разом із волонтерами продає книги, а виручені кошти йдуть на добрі справи — зараз «ДієСлово» передає їх Центру для онкохворих дітей «Дача».

Поліна допомагає мамі з благодійною книгарнею «ДієСлово».

А інколи бажання робити добрі справи з’являється після того, як ми самі отримали допомогу. Так сталося з 14-річною Юлею, яка сьогодні є благодійницею фонду «Запорука». Ще в дуже ранньому віці дівчинка почала боротьбу з раком та перемогла хворобу. А сьогодні Юля допомагає дітям, які також борються з онкологією. Дівчинка організовує благодійні шкільні ярмарки, долає благодійні марафони та передає подарунки до дитячих будинків.

Також діти можуть стати донорами. Наприклад, 9-річна Наталя Межирицька долучилася до ініціативи Hair For Share. Проєкт направлений на виготовлення перук для онкохворих дітей. Почувши від мами про ініціативу, Наталя одразу ж захотіла долучитися. «Важко наважитися було мені, а не Наталі», — поділилася Мар’яна Кащак, мати юної благодійниці.

Читайте також: Шукає добро на війні. Як радянський дисидент Анатолій Лютюк почав волонтерити на Донбасі, та до чого тут казки

Допомагати можна й через спорт. Кілька років тому Степан, якому зараз 12 років, брав участь у благодійному марафоні на користь Центру «Джерело». Хлопцю вдалося долучити всіх своїх знайомих та зібрати 5000 гривень для дітей з інвалідністю на платформі dobro.ua. Зараз родина Степана займається допомогою сім’ям у складних життєвих обставинах і збирає для них необхідні речі.

Степан приєднався до благодійного забігу, а в школі допомагає збирати подарунки для пацієнтів дитячого онкологічного відділення.

Навчальний заклад хлопця розташований біля Національного інституту раку. Це гімназія №179 у Києві. Цьогоріч у закладі у Щедрий Вівторок учні збирають подарунки для юних пацієнтів, які проходять процедури у дитячому відділенні інституту раку. Це різноманітні сувеніри, іграшки, книжки, блокноти – усе те, що може підтримати дітей в проходити неприємні процедури.  Акцію «Скриня хоробрості» багато років поспіль організовує благодійний фонд «Запорука», який з 2008 року допомагає важкохворим дітям-пацієнтам онколікарень національного та регіонального рівня.

Марія допомагає тваринам, яким пощастило з вулиці потрапити до притулку.

А ось 11-річна Марія разом із родиною вже два роки допомагає притулку для тварин «Сіріус». Вони привозять для чотирилапих необхідні речі та гуляють із песиками у спеціальному вольєрі. Такі прогулянки допомагають собакам соціалізуватися, подолати свої страхи, відновити довіру до людей, а також вільно та щасливо бігати з іншими тваринами. Крім того, цього літа сім’я взяла цуценя з притулку, а до Щедрого Вівторка Марія запросила до «Сіріусу» своїх однокласників.

Такі історії переконують нас у тому, що ініціатива #ЩедрийВівторокДіти — важлива та корисна. Вона дає дітям ще більше можливостей для розвитку культури благодійності та укорінення звички робити добрі справи.

«Ми завжди вірили та розповідали, що #ЩедрийВівторок для всіх: і дорослих, і малих. Нас щиро зворушує кількість та креативність дитячих акцій, які не стільки про гроші, а швидше про залученість та любов допомагати. У 2018 році до Щедрого Вівторка долучилось майже 200, шкіл, а вже минулого року їх було понад 450. Це доводить — дитяча благодійність потрібна та є вагомою складовою у побудові культури благодійності», — розповідає координаторка #ЩедрийВівторок Любов Раїнчук.

Читайте також: «Ніхто не очікував, що монахині відкриють бізнес». Як черниці з Івано-Франківщини запустили успішну власну справу

Кожна дитина в Україні може робити безліч цікавих і корисних справ. Для цього не потрібно великих статків — лише щире бажання і трохи часу. І, звісно, робити добрі справи та допомагати іншим можна і потрібно не лише раз на рік. Тому команда #ЩедрийВівторок підготувала перелік ідей, доступних для кожного:

 • віддати свої одяг, іграшки, книжки до благодійної організації;
 • взяти участь у шкільному ярмарку, виставивши на продаж власні роботи чи кондитерські вироби, а зібрані кошти перерахувати благодійним фондам;
 • організувати концерт для збору коштів;
 • організувати шкільний благодійний забіг або спортивні змагання зі школярами, вчителями та навіть батьками;
 • ініціювати допомогу безпритульним тваринам, адже взимку вони як ніколи потребують нашої уваги;
 • писати листи чи дарувати сувеніри людям похилого віку — кілька добрих слів стануть радістю для адресата;
 • розповідати про свої добрі справи іншим та писати про це у соцмережах. Гасло Щедрого Вівторка — «Добро має звучати голосно!» — не безпідставне, адже дитяча благодійна діяльність обов’язково надихне інших зробити щось хороше.

Долучайтеся до благодійності, показуйте це дитині, розповідайте про свої дії та пояснюйте, чому ви це робите. Саме в ранньому віці розвиваються емпатія, співчуття та милосердя. Якщо добрі вчинки робити змалечку, благодійність стане звичкою та усталеною нормою.  І пам’ятайте, що будь-яке добро починається з небайдужості та бажання допомогти.

Команда #ЩедрийВівторок ❤️

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

«Україна БЕЗ сміття» три дні прийматиме небезпечні відходи у Києві

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Києві станція сортування «Україна без сміття» упродовж 3-5 грудня безкоштовно прийматиме небезпечні відходи. Можна буде здати батарейки, ртутьвмісні лампи та термометри.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці організації.

Скільки можна здати?

 • батарейки — до 20 штук за раз;
 • ртутьвмісні лампи — до 5 штук за раз;
 • цілі ртутні термометри — не більше 3 штук за раз.

Як здавати?

 • усі відходи мають бути цілими та чистими.
 • ртутьвмісні лампи та термометри приймають запакованими в цупку картонну коробку чи пластиковий футляр.
 • Li-Ion батарейки потрібно щільно обклеїти скотчем, щоб вони не займалися, контактуючи з іншими батарейками.

На станції потрібно звернутися до вільного консультанта в помаранчевій жилетці: він обов’язково має оглянути все, що принесли на утилізацію.

Читайте такожПочни з органіки Що таке компостування та чому воно рятує нашу планету

Небезпечні відходи приймають тільки на станції сортування у визначені дні прийому. На послуги УБС Кур’єр, УБС Uklo і Пластик Поштою прийом не поширюється.

Станція сортування «Україна без сміття» розташована на вулиця Саперно-Слобідська, 25/4 поблизу станції метро Деміївська.

Нагадаємо, у Харкові встановили перший в Україні уловлювач сміття.

Фото: vsim.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

У прокат виходить перша українська новорічна інклюзивна комедія «Мій дідусь – Дід Мороз»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У прокат виходить перший український новорічний фільм, що забезпечений інклюзивністю – можливістю перегляду в кінотеатрах для людей з порушеннями зору та слуху.

Про це пише Нове українське кіно.

Творці фільму наголошують на важливості інклюзивності в кіно. Вони намагалися донести до глядача, що попри сучасні умови і технічний прогрес, люди не повинні забувати про головні цінності: родину, дружбу, любов і доброту один до одного. Про те, як важливо дати дітям щасливе дитинство і зберегти в них віру в дива.

Комедія «Мій дідусь – Дід Мороз» – це добрий, веселий, сімейний фільм, який занурить глядача в новорічну атмосферу і поверне віру у дива. Слоган фільму: «Коли новий рік не клеїться, його потрібно терміново рятувати!».

Сюжет

Напередодні Нового Року дев’ятирічний Максим мріє лише про те, щоб знайти свого дідуся, ще й коли він сам Дід Мороз. Тому і відправляється прямісінько у столицю на його пошуки. Дорогою він знаходить багато друзів, яким допомагає своєю дитячою безпосередністю, простими та водночас влучними порадами, але знаходяться i вороги, які намагаються зіпсувати йому Новий Рік. Максим не здається, навіть після не справжніх Дідів Морозів, так само як і його мама, яка одразу ж кинулась на його пошуки.

Виробник фільму: компанія SHL Production та Bad Karma Production. Режисер: Сергій Шляхтюк. Продюсер: Ева Воєрманн, Олександр Бухтіяр. Оператор: Сергій Суботін. Автор сценарію: Єва Воерманн, Сергій Шляхтюк.

У ролях: Наталя Бадер, Лев Пічахчи, Діана Глостер, Микита Вакулюк, Дядя Жора, Дар’я Дубровська, Іра Кудашева, Лючія Кургінян, Руслан Сеферов, мопс Картман та інші.

Читайте такожПодарунки, що прямують на Донбас. Як «Олені Святого Миколая» втілюють мрії дітей з прифронтових сіл та містечок

Як зазначається, спільно з юридичною компанією EVERLEGAL та міжнародним технологічним холдингом TECHIIA творці адаптували фільм під застосунки Earcatch та Subcatch, які дозволяють «побачити» та «почути» фільм людям з обмеженими можливостями у кінотеатрах чи вдома.

Ініціювали інклюзивну версію кіно команди проєкту «Доступне кіно» та ГО «Боротьба за права» (Fight for Right), які працюють над тим, щоб забезпечити доступність відеоконтенту для незрячих і нечуючих людей.

У світі інклюзивний контент став одним із пріоритетних напрямків у кіноіндустрії. Натомість в українських кінотеатрах лише 10 фільмів виходило у доступних форматах та один серіал на телебаченні. І це не був масовий прокат.

Кінотеатральна прем’єра фільму «Мій дідусь – Дід Мороз» відбудеться 2 грудня 2021 року. Допрем’єрний показ – 30 листопада. Після прокату фільм буде доступний на телеканалах та онлайн платформах.

Нагадаємо, український мінісеріал Надії Парфан «Заново» про безпритульного вийшов онлайн.

Фото: cinema.in.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі