Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Допомагають медикам та шиють маски. 6 мотивуючих історій, про те як фешн-бізнес адаптувався до карантину

Опубліковано

Карантин поклав на лопатки цілі галузі. Ресторатори, власники розважальних та фітнес-закладів, авіакомпанії підраховують збитки, готуються до скорочень та, навіть, банкрутства. Але є ті, хто адаптувався до нових реалій та перебудовує бізнес. Серед них — фешн та українські бренди одягу.

Ми поспілкувалися з представниками фешн-індустрії, які перепрофілювали виробництво та зуміли не лише зберегти бізнес, а й стати корисними для країни в кризу. 

Гроші з брендових масок йдуть на захисні та костюми для дитбудинків та медиків

Богдан Касс

Богдан Касс

Засновник бренду одягу KASS,
що бере участь в Ukrainian Fashion Week

Як криза вплинула на фешн та бренд

— Майже вся робота стала дистанційною, але ми продовжуємо багато працювати. Приблизно півтора року я маю власну швейну фабрику, співробітники якої з першого дня карантину працюють віддалено, тому проблем з виробництвом не було. Нам знадобилося всього декілька днів для організації робочих процесів. 

Я зміг зберегти всю команду, і ніхто не пішов «у відпустку». Хоча я розумію своїх колег, які вжили таких заходів. Що стосується продажу, мало хто зараз стурбований питанням поповнення гардероба. Виходячи зі специфіки одягу бренду KASS, основний мій клієнт — це представники медійної індустрії, які зараз на карантині також.

Відповідь на кризу

— Ми виготовляємо креативні брендові маски, а гроші від їх продажу спрямовуємо на виготовлення одноразових захисних масок і костюмів для дитячих будинків та лікарень. 

За цей період ми встигли підготувати кілька партій захисних костюмів та масок в чотири дитячі будинки, чотири київські лікарні та в одну неурядову організацію.

Фешн та українські бренди одягу адаптувалися до карантину та перебудовують бізнес

Ми підготували понад 20 видів брендових масок для жінок, чоловіків та дітей. Придбати маску можна за символічною ціною — 150 гривень, написавши нам в cоцмережах. Так кожен може стати частиною нашого великого проєкту та дійсно хорошої справи.

Щодня до нас надходять запити від різних лікарень про можливу допомогу. Нещодавно надійшов запит з київського пологового будинку. Зараз готуємо партію костюмів і масок для них. У наших планах допомогти якомога більшій кількості лікарень і дитячих будинків, бути максимально обережними і не забувати про власну безпеку.

Що буде після?

— Після карантину плануємо спрямувати всі сили для налагодження роботи на внутрішньому і зовнішньому ринках. Хотілось би відновити активні діалоги з українськими та закордонними баєрами, щоб повернутися до тимчасово заморожених фешн-проєктів.

Місія — встояти: санітайзери для рук у подарунок кожному покупцеві та брендові маски на продаж

Артем Будаєв

Артем Будаєв

Засновник бренду одягу Ohueno

Як криза вплинула на фешн та бренд

— Нам довелося закрити магазини Ohueno в Одесі та Києві, увімкнути режим економії і повністю змінити маркетингову стратегію на 2020-й рік. Березень в порівнянні з лютим показує падіння продажів на 44%. Проте немає лиха без добра, адже онлайн-продажі виросли на 25%. Для бренду поточна криза стала питанням внутрішньої оптимізації витрат, а не попиту. 

Відповідь на кризу

— Ми почали виготовляти текстильні брендові маски та антисептики для рук. Ще на початку карантину хотів купити санітайзер для себе, але його ніде не було. Тому звернулися до наших друзів, які виробляють зубні пасти. У них були сертифіковані постачальники інгредієнтів та необхідне обладнання. Вирішили, що буде ohueno класти по антисептику в кожне замовлення безкоштовно. Якщо одного було замало, можна було придбати набір з п’яти штук за 200 гривень.

Фешн та українські бренди одягу адаптувалися до карантину та перебудовують бізнес

Разом зі стартом карантину вперше ввели сейл -25% на всі наші позиції. Наша постійна аудиторія скористалася можливістю придбати популярні моделі, які ніколи не брали участь в знижках.

Що буде після?

— Ми підготували три плани виходу з карантину в залежності від дати, коли карантин почнуть послаблювати. Остаточним моментом для нас стане дозвіл на відкриття магазинів.

Проте зараз ми працюємо в тому ж ритмі, що й до карантину. Змінився лише акцент на одязі, який будемо пропонувати в літній сезон. Ми розуміємо, що його слід спростити. Частина дорогих продуктів вийдуть меншими тиражами. Базові лінійки — шорти, плавки, футболки, головні убори — в процесі оптимізації. Працюємо над тим, щоб ціни були максимально прийнятними для нашої аудиторії без втрати якості.

Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Замість мереживної спідньої білизни — багаторазові маски

<img class="ugb-img wp-image-82345 ugb-img–shape" src="https://shotam.info/wp-content/uploads/2020/05/3-1-e1588354055241.jpg" alt="<strong>Яна Рогова

Яна Рогова

Cпівзасновниця бренду спідньої білизни Lace up

Як криза вплинула на фешн та бренд

— Продажі білизни серед наших українських клієнтів значно знизилися. Зараз купують в основному подарункові сертифікати, подарунки коханим, піжами та одяг для дому. Тож ми вирішили відмовитися від колекції купальників в цьому році, натомість — розширити домашню лінійку. Також багато дівчат, яким дарували наші сертифікати та вони їх не використали, роблять це саме зараз. 

Що стосується більшості наших гуртових партнерів, то вони не працюють або мають падіння продажів. Переговори, що відбулись з новими гуртовими покупцями ще в лютому також на паузі. 

Найбільш неприємне — це дефіцит на ринку сировини. В Україні немає сировинної бази для виробництва білизни. Навіть нитки імпортні, а мереживо — тим паче. Багато постачальників ще досі очікують весняні надходження, які зазвичай отримують в січні-лютому. 

Відповідь на кризу

— Ми шиємо багаторазові маски з натуральної бавовни зі змінними одноразовими фільтрами зі спанбонду – матеріалу, з якого виготовляють медичні маски. Деякі дівчата просять додати мережива для більшої вишуканості маски. В перший тиждень, коли ми запропонували маски, попит був шалений, зараз — помірний.

Це був вимушений крок, щоб зберегти робочі місця та нашу майстерню. Ми збирали команду професіональних швачок декілька років, кожна вчилася практично з нуля працювати з мереживом, складними тканинами та обладнанням. Ми з чоловіком вже втрачали все у 2014 році, як і багато інших переселенців, тому на своєму прикладі знаємо, що таке починати життя з нуля. 

Фешн та українські бренди одягу адаптувалися до карантину та перебудовують бізнес

Зараз саме той час, коли важлива підтримка. Тому відшиваємо та передаємо кожну п’яту маску безкоштовно медичним робітникам, робітникам Укрпошти, пенсіонерам та малозабезпеченим сім’ям з дітьми. Спочатку планували робити це тільки в Слов’янську (моє рідне місто) та Ірпені (місто, де ми живемо тепер), але нам дзвонять з усієї України. І хоча така допомога — незначна в порівнянні з соціально відповідальними гігантами українського бізнесу, проте кожен з нас крапелька, а разом ми — океан.

Що буде після?

— Ми готуємо нову колекцію білизни, одягу для дому та сну. Багато складнощів з цим, але впевнена, що впораємося. Сподіваюся, що після закінчення карантину, матимемо змогу продовжувати улюблену справу.

Плати, скільки вважаєш за потрібне: маски-вишиванки в благодійному форматі

<img class="ugb-img wp-image-82346 ugb-img–shape" src="https://shotam.info/wp-content/uploads/2020/05/4-1200×1200.jpg" alt="<strong>Ірина Христинич

Ірина Христинич

Засновниця-дизайнерка студії сучасної вишивки та авторського одягу “Гойра”

Як криза вплинула на фешн та бренд

— З моменту запровадження карантину у Львові наш магазин тимчасово зачинено, проте обійшлись без звільнень. Наразі працівники перебувають по домівках, щоб безпечно пережити цей складний період. Саме тому не змогли завершити декілька індивідуальних замовлень на виробництві. Бренд “Гойра” виготовляє товари особливого попиту — вишиванки і святковий вишитий одяг, що не актуальний в умовах карантину. На мою думку, ця тенденція збережеться протягом року.

Відповідь на кризу

Маски-вишиванки — це єдиний продукт, що виготовляє п’ята частина усієї команди зараз. Ще до карантину відвідувачі нашого магазину пчихали та кашляли, не затуляючись. Це наштовхнуло команду на думку виготовити захисні маски для наших продавців, а вишивка на них вдало доповнювала інтер’єр магазину. Згодом людям знадобились маски, а в аптеках їх не було. 

Наші маски не мають встановленої ціни. Отримати маски, виготовлені у нашій авторській стилістиці, можна у форматі “оплати, скільки вважаєш за потрібне”. Я переконана, що їхня цінність вимірюється не грошима, а людськими посмішками та життям. 

Фешн та українські бренди одягу адаптувалися до карантину та перебудовують бізнес

Будемо продовжувати відшивати маски, доки у нас є власні запаси сировини та вишивки. Не відмовляємось також від тканин, які нам передають люди. Наразі ми створили й розіслали близько 2 500 унікальних вишитих масок у понад 110 міст України. 

Також ми пожертвували маски-вишиванки медикам та сподіваємось, що вони допоможуть “настроєвіше” перенести цей період. Особисто моя сім’я закупила і передала пару костюмів у одну з львівських лікарень, що приймає інфікованих коронавірусом пацієнтів.

Що буде після?

— Після завершення карантину підіб’ємо підсумки цього періоду. Прагну й надалі розвивати “Гойру”, яка є результатом зусиль останніх 11 років. Також планую здивувати оновленою концепцією і стильними новинками.

Читайте також: Креативний бізнес першим піде під ніж? Комунікаційна агенція про те, як пережити кризу креативникам

Замість косух — маски та захисні костюми

<img class="ugb-img wp-image-82349 ugb-img–shape" src="https://shotam.info/wp-content/uploads/2020/05/5-1187×1200.jpg" alt="<strong>Артур Кулаковський та Анна Рибальченко,

Артур Кулаковський та Анна Рибальченко,

засновники бренду Wildwood, що спеціалізується на шкіряному одязі

Як криза вплинула на фешн та бренд

Одразу з введенням карантину закрили київський та одеський шоуруми. Наш продукт (переважно куртки-косухи — ред.) зазвичай вимагає примірки. Тому в березні, в порівнянні зі звичайними продажами, замовлень поменшало на 70%. Розуміючи ситуацію та невизначеність людей з найближчим майбутнім, ми запустили архівний сейл наших речей зі знижками до -80%. Попит на сейл і нову колекцію у квітні зріс, тож деякі одиниці вже розпродані.

Відповідь на кризу

Використовуємо наше виробництво для виготовлення багаторазових масок та костюмів. Перший місяць після введення карантину відшивали багаторазові маски та безкоштовно відправляли їх тим, хто першим відгукнувся на нашу ініціативу в соцмережах. Зараз перейшли на пошиття захисних костюмів для медиків, адже у них справи з особистою безпекою геть кепські. Наші майстри пошили 180 багаторазових та 100 одноразових захисних костюмів. Частину з них вже передали Одеській міській клінічній лікарні.

Фешн та українські бренди одягу адаптувалися до карантину та перебудовують бізнес

Робочий час працівників та матеріали оплачуємо з реінвестицій попереднього сезону. Нашу ініціативу підтримали медіа, а підписники почали перераховувати кошти для тих, хто взагалі не мав можливості замовити маску. Особливо гостро ця проблема відчувалась у невеликих містах та селах. На ці кошти ми закупили матеріали для пошиття масок. Матеріалів для медичних костюмів в Україні не було, тож ми замовили їх за свій кошт з Турції. Навіщо?

Чим раніше закінчиться пандемія, тим швидше ми повернемося до звичайного ритму роботи.

Що буде після?

— Сподіваємося, що до літа буде послаблення карантину, тож готуємо лінійку аксесуарів. Не зраджуємо концепції бренду, тож це будуть речі зі шкіри. Цього сезону ми розширили лінійку легкого одягу зі шкіри, використавши перфорації та підкладку з натуральних тканин. 

Якщо говоримо про червень, то за нашим продакшн-планом саме будемо відшивати осінню колекцію. Не впевнені, що вдасться піти у повноцінну відпустку цього літа, але нам пощастило: ми — одесити, тож без моря не залишимося.

“Очі скажуть більше”: карантин та креативні маски

Молочко Анна,

Молочко Анна,

засновниця свідомо-модного бренду MLK

Як криза вплинула на фешн та бренд

Будь-яка екстремальна ситуація — це випробування для кожного. А особливо — для представників малого та середнього бізнесу. Так сталося і в мене: кількість замовлень значно зменшилася. Проте виклик — це нові можливості. Тому чітко вирішила: я приймаю його.

Відповідь на кризу

Прислухалася до потреб реальності та вирішила створити маски, залишивши основний компонент бренду — мотиваційні написи. І це спрацювало — кожен із чотирьох запропонованих варіантів виявився влучним. Серед них найбільш популярний: “Очі скажуть більше”. Необхідність теж може бути креативною. Цей підхід і допоміг моїй справі втриматися на плаву.

Особисто від себе допомагаю тим, хто зараз опинився у найскрутнішій ситуації та потребує допомоги — сім’ї, які втратили роботу та мають маленьких дітей. 

Що буде після?

— Зараз ми на етапі реалізації декількох нових ідей. Одна з них — еко-рюкзаки, які зовсім скоро будуть презентовані.

02.05.2020

Суспільство

Кияни заспівали з балконів пісню Тіни Кароль “Україна – це ти” (ВІДЕО)

Опубліковано

Кияни підтримали один одного на самоїзоляції і заспівали з балконів пісню Тіни Кароль “Україна – це ти”.

Так сусіди вирішили підтримати одне одного. Надихнулися прикладом італійців, що співають на самоізоляції.

Заздалегідь домовилися про те, що саме і скільки співати. Але були і ті, для кого це стало приємною несподіванкою.

Читайте також: Як під час карантину українці співають на балконах (ВІДЕО)

Співочі сусіди розчулили до сліз Тіну Кароль. Саме вона написала слова пісні.

“Музика завжди об’єднувала і підтримувала людей в найскладніші моменти життя” – каже Тіна Кароль.

Читайте також: Карантин у Запоріжжі: чоловік для сусідів показує фільми на стіні будинку

Нагадаємо, військові оркестри США і України виконали «Запорізький марш» у джазовому стилі.

Як ми повідомляли раніше, відомий український оркестр дистанційно записав кліп, підтримавши всіх у самоізоляції.

Читати далі

Суспільство

Українська поліція з’явилася у новому британсько-американському фільмі

Опубліковано

У новій стрічці “Тенет” славнозвісного Крістофера Нолана – режисера “Бетмена” – з’явилась українська поліція.

Про це пише The Village. 

Зазначається, що шестихвилинний епізод з фільму “Тенет” з’явився на Reddit.

Фото: the-village.com.ua

За сюжетом, деякі події в стрічці відбуваються в Україні, але ці епізоди знімались в Естонії. 

Читайте також: Українська режисерка отримала нагороду світового онлайн-фестивалю

У кадр потрапили українські поліцейські, машини українського підрозділу швидкого реагування КОРД, а також нібито українська Національна опера.

Фото: the-village.com.ua

21 травня у YouTube опублікували другий трейлер стрічки «Тенет».

Зйомки стрічки відбувались у семи країнах світу. У головних ролях у фільмі Джон Девід Вашингтон, Роберт Паттінсон, Кеннет Брана та Клеменс Поузі.

Фото: the-village.com.ua

Прем’єра стрічки запланована на 2020 рік. Сам режисер назвав фільм своїм найбільш масштабним проєктом.

Читайте також: Українська стрічка здобула нагороду в Лондоні

Перший офіційний трейлер фільму від Warner Bros. вийшов у грудні 2019 року.

Читайте також: З’явився офіційний постер фільму про українські весільні обряди (ФОТО)

Нагадаємо, стрічка про український голодомор «Ціна правди» потрапила до кращих у світі фільмів 2020 року.

Як ми повідомляли раніше, українські військові створили серіал про бойові дії на Донбасі.

Головне фото: the-village.com.ua.

Читати далі

Суспільство

Як переселенка організувала клінінговий бізнес на Донбасі (ВІДЕО)

Опубліковано

Колись вона працювала у Донецькому аеропорту, а потім лишилася і роботи, і дому. Але тепер має цілий клінінговий бізнес у Сєвєродонецьку.

Її роботу та дім знищили, а вона відкрила клінінговий сервіс. Має штат працівників, але й сама з риштування не злазить.

На чотири місяці має лише три вихідних. Анна Горіна працювала у Донецькому аеропорту бухгалтером.

А жила у багатоповерхівках поруч. Коли почалися бойові дії, їй довелося ховатися у підвалі з новонародженим.

“Повернулася до батьків у Сєвєродонецьк, а роботи там не було і гроші закінчувались” – Анна Горіна.

А згодом дізналася, що не має ані роботи, ані дому. Тож Анна почала прибирати у будинках, аби заробити.

Читайте також: Як переселенець заснував на Черкащині родинну сироварню (ВІДЕО)

А згодом змогла виграти грант від ПРООН на техніку. Накупила парк парогенераторів, мийний пилосос та мінімийку.

З командою миють фасади будівель у Сєвєродонецьку, квартири та післястрой.

“Коли мої працівники кажуть «ой!», я беру ганчірку і доводжу, що не так вже й «ой!»” – Анна Горіна.

Читайте такожAmazon, Etsy, еBay. Як вигідно продавати свої вироби за кордон — інструкція

Нагадаємо, у прифронтовому Торецьку волонтери створили школу діджеїнгу.

Як ми повідомляли раніше, переселенець із Криму заснував сироварню на Черкащині.

Читати далі

Суспільство

У Бучі на Київщині відкривають нову школу

Опубліковано

У місті Бучі Київської області відкривають новий заклад загальної середньої освіти і чекають діток до перших класів.

Про це повідомили у Бучанській міській раді у Facebook.

Зазначається, що початкова школа №9 функціонуватиме після завершення будівництва у новому приміщенні по вулиці Вишневій.

Фото: facebook.com/bucharada.gov.ua

Читайте також: Чим зацікавити дітей на карантині? Досвід багатодітної мами з Вінниччини (ВІДЕО)

Відкриття школи дасть можливість з 1 червня 2020 року організувати прийом заяв та документів до 1-х класів. Першочергово до закладу освіти будуть зараховані діти:

  • місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти (за представленням будь-якого документу, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти);
  • діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у Бучанській українській гімназії, та діти працівників цього закладу освіти.

Читайте такожП’ять яскравих онлайн-вечірок цього світу, які не гірші за живі

Нагадаємо, Харківські школярі перемогли на Міжнародному літературному конкурсі.

Як ми повідомлялои раніше, у трьох школах Львова капітально ремонтують басейни.

Головне фото: facebook.com/bucharada.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Де в Україні Дніпровські кручі, крутіші за київські? (ВІДЕО)

Опубліковано

Аналітики прогнозують, що цього літа межі країни будуть зачинені. Що нам лишається? Правильно – внутрішній туризм.

У селі Витачів на Київщині – файний пейзаж. Дніпровські кручі тут крутіші за київські.

З них – розкішні види на острівці та затоки Дніпра. А на лівому березі – зоопарк “Київська Асканія”.

Читайте також: Причина №7, чому варто підтримати #ШоТам: мандруємо дивовижною Україною

Село Витачів існує з 10 століття. Про нього писали ще у візантійських манускриптах. Тут є гора Красуха – курган, якому 2000 років.

З неї відкривається приголомшливий вигляд на Витачів та Дніпро. На урочищі стоїть капличка, яку побудували за проєктом Шевченка.

А на схилі – старовинна хата, де все збереглося без змін. Тож готуймося до літа у самоізоляції разом із #ШоТам.

Читайте такожМандруємо Україною: куди поїхати після закінчення карантину (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Кропивницькому презентували байдарковий туристичний маршрут.

Окрім того, на Львівщині розробили веломаршрут старовинними криницями.

Як ми писали раніше, у Чорнобильській зоні організують спортивну риболовлю і нові туристичні маршрути.

Читати далі

Суспільство

Український завод поставив партію тракторних причепів до Німеччини

Опубліковано

Український виробник тракторних причепів «Завод Кобзаренка» поставив партію причепів «Атлант» до Німеччини.

Про це повідомили у пресслужбі підприємства у Facebook.

Зазначається, що компанії вдалося створити якісний і конкурентний продукт, що задовольнив вимогливих та скрупульозних німців.

Фото: facebook.com/zavodkobzarenka

Читайте такожШість освітніх курсів для фермерів від провідних агро-спеціалістів

На підприємстві зазначили, що не зважаючи на вибагливість німців, саме українська техніка виконуватиме важливу роль у сезон збору урожаю.

Фото: facebook.com/zavodkobzarenka

Універсальні здвижні причепи «Атлант» уже на полях Німеччини!
Фарбування в чорний колір зроблено за бажанням замовника, – йдеться в повідомленні.

Про український причеп

Причеп «Атлант» здатен перевозити вантажі вагою 18,8 тонн та проводити розвантаження без підйому кузова.

Причеп має змінний задній борт та може використовуватись як:

  • звичайний причеп для транспортування
  • розкидач органічних добрив
  • перевантажувальний бункер-накопичувач
  • кагатувальник (перевантажувач) цукрових буряків/
Фото: facebook.com/zavodkobzarenka

Довідка

«Завод Кобзаренка» заснований у 1993 році та починав як виробник тачок та візків для присадибного господарства. Сьогодні «Завод Кобзаренка»  виробник №1 тракторних причепів в Україні
Знаходиться в Сумській області у смт. Липова Долина.

Читайте такожП’ять яскравих онлайн-вечірок цього світу, які не гірші за живі

Нагадаємо, Україна продаватиме за кордон харчі з амаранту.

Окрім того, Тернопільський м’ясокомбінат постачатиме продукцію в Конго.

Як ми повідомляли раніше, український корм для домашніх тварин експортують до Норвегії.

Головне фото: facebook.com/zavodkobzarenka.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.