Суспільство
У Вінниці з’явиться фонтанна площа з “кульбабками”: проєкт
У Вінниці створять нову зону відпочинку: у мікрорайоні Тяжилів з’являться лавки, фонтан і декоративні світильники у вигляді кульбабок. Про це повідомляє місцеве видання vezha.ua.
Йдеться про капітальний ремонт зони благоустрою по вулиці Ватутіна, 42.
Згідно з пропозицією генплану, там встановлять один фонтан “Кульбабка”, два арт-світильники “Кульбабки”, три урни для сміття та шість паркових лавок.
Громадська ініціатива
Нагадаємо, що “Фонтанна площа у Тяжилові” – це один із проєктів-переможців “Бюджету громадських ініціатив-2019”, які мають реалізувати протягом поточного року.
У проєкті зазначалося:
– місце реалізації – “Родинне озеро”.
– вартість – 1 мільйон гривень.
– кількість відданих голосів – 2072 голоси.
В описі цього проєкту йшлося, що його основна мета – створити затишну креативну зону комфорту і відпочинку для мешканців району та гостей міста. Авторка проєкту Анастасія Гаврилюк зазначала, що такий благоустрій найпопулярнішої площі серед мешканців мікрорайону Тяжилів поповнить список арт-об’єктів міського дизайну Вінниці й стане черговою візитівкою міста фонтанів.
Читайте також: Укрзалізниця призначила 22 додаткові поїзди: які напрямки
Що це за місце?
Площа біля Ватутіна, 42 розташована в центрі мікрорайону Тяжилів, через неї проходить великий трафік пішоходів. Навколо розташовані двори багатоповерхівок, тут гуляють матусі з візочками, гуляють родинами, чекають на своїх дітей батьки зі школи та садочку. Також постійно до школи приїжджають на заняття до гуртків школярі з усього міста, на спортивні змагання – гості з Вінницької області та України, на екскурсії – закордонні делегації. Тобто це місце дуже жваве та постійно “на очах”. Проте тут немає затишного куточка та жодного елементу благоустрою через шо площа виглядає морально застарілою.
Щоб вирішити цю проблему авторка пропонувала облаштувати загальнодоступну фонтанну площу з креативним дизайном “Кульбабки” та благоустроєм ділянки навколо об’єкту. Також вона наголосила, що “аналогічні локації вже користуються великою популярністю в місті Вінниця”.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі