Суспільство
У Варшаві створили центр підготовки польських та українських парамедиків
У Варшаві нещодавно створили центр підготовки польських парамедиків, які допомагатимуть рятувати життя українським військовим на фронті. Там зокрема навчатимуть українських бойових медиків.
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів керівник медичної групи «W międzyczasie» («Тим часом») Даміан Дуда.
«Ми орендували у Варшаві будинок, це наш навчальний центр. Він слугуватиме двом цілям. По-перше, хочемо навчати більше груп польських парамедиків, які далі поїдуть на фронт в Україну. По-друге, це буде місцем, куди українські військові приїжджатимуть до нас на навчання. Ми хочемо навчати бойових медиків, які діятимуть на першій лінії», – йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що у центрі вже відбувся перший курс підготовки, в якому взяли участь п’ятеро медиків зі львівського добровольчого медичного батальйону.
Даміан Дуда зазначив, що польська група парамедиків «W międzyczasie» хоче розширити свої ряди до двадцяти парамедиків, які працюватимуть на фронті в Україні.
«Під час відбору передусім робитимемо ставку на досвідчених парамедиків, які мають військовий досвід. Перші підготовлені парамедики вже вирушили на фронт. Бажаючих стати парамедиком не бракує, їх багато. Проте братимемо виключно перевірених осіб, про яких ми знаємо, аби виключити якісь провокації», – додав Дуда.
Також він зазначив, що хоче запрошувати колишніх військовослужбовців спецпідрозділів Польщі, щоб вони проводили навчання для українських колег зі стрільб та снайперської справи.
«Українці також мають величезний досвід, яким можуть поділитися і якого бракує в польській армії. Ми знаємо війну з Афганістану та Іраку, але там не було такої інтенсивності боїв, застосування бронетехніки, артилерії, як зараз в Україні. Тому в Польщі ще не до кінця розуміють характер сучасного поля бою», – зауважив Даміан Дуда.
Нагадаємо, Польща готова проводити в себе навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
Крім того, у Польщі українські танкові екіпажі завершили навчання на танках Leopard 2, і Україна отримала решту 10 з 14 обіцяних одиниць техніки з польського боку.
Фото: facebook.com/damian.duda
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі