Суспільство
У центрі Незламні захисник після поранення мріє зіграти у баскетбол протезованою рукою
Вчителеві, який втратив руку у боях за Україну, здійснити мрію допомагають спеціалісти Національного реабілітаційного центру Незламні. Він мріє грати у баскетбол біонічною рукою та закохувати дітей у спорт.
Історію оборонця розповіли у Львівській міській раді.
32-річний Валентин Анохін з села Вільгір, що на Рівненщині. Там в місцевій школі він працює вчителем фізичної культури. Навесні 2022 року педагога мобілізували до війська, де він взяв псевдо Фізрук. Воював на Харківському напрямку.
Важке поранення отримав цього року у липні під час відбиття ворожого штурму. Танковий снаряд розірвався лише в трьох метрах від учителя. Попри важке множинне поранення, він вижив. Побратими наклали турнікет і важко поранений боєць власними ногами долає близько кілометра у напрямку точки евакуації.
«Мені пощастило. Я взяв себе в руки і евакуювався, щоб вижити», – каже Валентин.
Уже в лікарні Харкова Валентину реампутують ліву руку та формують куксу. Для подальшого лікування та реабілітації захисника відправляють до Львова, в центр Незламні.
Дивіться відео: Перший «Незламний»: історія захисника, який надихнув лікарів на створення реабілітаційного центру
Упродовж місяця львівські лікарі міняли вакуумний апарат, а згодом закрили дефект на сідниці шкірою зі стегна. Зараз Валентин проходить реабілітацію та очікує на протез.
Після відновлення Валентин хоче повернутися в рідну школу. Щоб знову повноцінно навчати дітей грі в баскетбол, Валентину потрібен біонічний протез. Ще одна мрія вчителя фізичної культури – закинути м’яч у кошик лівою біонічною рукою.
Довідка
Національний реабілітаційний центр Незламні – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Центр працює на базі Першого медичного об’єднання Львова – найбільшої медичної установи України, до якої входять дві дорослі лікарні та одна дитяча.
Від початку повномасштабного вторгнення тут пролікували понад 13 тисяч поранених українців, серед яких 350 – діти. Серед напрямків роботи центру: реконструктивна хірургія, лікування опіків, ортопедія, протезування, фізична і психологічна реабілітація.
Читайте також: Щось ви перегнули з журбою, або Як ми деканонізували Кобзаря. Це Vidro – бренд, який зазіхнув на «святе»
У центрі є власна протезна майстерня. А у квітні 2022 року тут відкрили новий корпус реабілітації: це сім поверхів із комфортними палатами, реабілітаційними залами, найсучаснішим обладнанням та басейном. Усе – для найліпшого відновлення поранених.
Місія центру: рятувати, протезувати та реабілітувати українців в Україні. Проєкт реалізується Першим медичним об’єднанням Львова, за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
Нагадаємо, Польща передала понад 17 млн грн центру «Незламні» у Львові.
Також ми розповідали, що на Львівщині почала працювати перша в Україні клініка з протезування.
Фото: city-adm.lviv.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі