Суспільство
У The New York Times написали про андеграундне нічне життя Києва
Письменниця та журналістка Роза Лістер провела літо в Києві та поділилася своїми враженнями від української столиці на сторінках The New York Times.
Про це пишуть Букви.
Київ мав стати лише місцем короткої зупинки для Рози Лістер. Але виявилося, що андеграундне нічне життя цього міста це саме те, що вона прагнула знайти.
“Моя порада тим, хто їде до Києва вперше. Там у старій центральній частині міста є двір, де ще живе старий крук, яким так усі захоплюються. Це на Рейтарській вулиці, де на три квартали тягнуться ресторанчики та бари. Того ворона звати Крум і йому десь 25 років”, – написала Роза.
Читайте також: Стиляга Франко і хіпстер Грушевський: видатних українців “одягли” як сучасних модників (ФОТО)
Роза жила у Кейптауні, в Південно-Африканській республіці. Правила постійно змінювалися й список країн, куди ще можна було дістатися безпосередньо з ПАР, ставав дедалі коротшим. Україна виявилася серед тих країн, куди ще можна було в’їхати.
Роза уявляла Київ суворим та сірим містом із рівно розкресленими вулицями та будинками, містом, яке навряд чи радо зустріне. Однак виявилося все інакше.
Читайте також: Показали рецепти, за якими українці готували 100 років тому
“У перший вечір після походу до опери, де я ледь не розплакалася, побачивши уперше за 18 місяців живцем оркестр, стародавні вулички повели мене до центру, повз блакитні церкви та купки людей, що збиралися біля ресторанів із квітами”, – пише Роза.
Дівчина у Києві познайомилася з молодим французом. І вони разом проводили час на вечірках.
“… кликав мене вже на іншу вечірку, теж у лісі, а потім буде ще одна на закинутому заводі, а потім ще одна на ще одному, ще більшому, і теж закинутому, заводі, а потім буде обід, ну, звичайно, якщо я не проти долучитися, і все це скінчиться на кухні, де ми будемо розповідати один одному про своє похмілля у найяскравіших деталях”, – пише Роза.
Андерграундне життя Києва вже давно мало гарну репутацію, і місто часто вже почали називати претендентом на звання “нового Берліна”.
Читайте також: Що турбує українців? Вісім найцікавіших петицій до Президента
“Не усім подобається таке порівняння – кажуть, що це дуже буквально і що це применшує своєрідність міста, але багато хто усе ж загалом погоджується з таким описом і визнає, що Київ це круто. Тут влаштовують багато вечірок у закинутих будинках, багато дискутують про нестерпно важке техно, яке грають на вечірках у Бориспільському аеропорті, і тут атмосфера гедонізму “без гальм”, який став ще більше запаморочливим в умовах пандемії, що затягнулася”, – ділиться Роза своїми враженнями.
На думку Рози, є багато пояснень тому, що власне зараз відбувається у Києві. Найбільш цинічне – тут все дешево, і всюди легко дістатися прямим рейсом із країн, де суворі пандемічні обмеження, плюс, тут розмиті рамки між тим, що законно і незаконно, і завжди можна домовитися.
Вона пише: визнання того, що відбувається щось особливе може зачарувати.
“Це місто з непомітними внутрішніми двориками, провулками, барами, де ти можеш опинитися зовсім випадково, і всі вони стають наче твоїми особистими знахідками, не схожими на усе те, що знаходить для себе у місті решта людей… Я не можу сказати, чому Київ так мене вразив і об’єктивно пояснити, як та чому закохалась у це місто…але, що власне закарбувалося, це те, що цю спорідненість можна тут відчути майже миттєво, і вона являється на диво швидко та невідворотно”, – йдеться у статті The New York Times.
Нагадаємо, у Києві презентували новий гастрономічний продукт – Kyiv Pie.
Як ми повідомляли раніше, рецепт борщу пенсіонерки з Житомирщини опублікували у New York Times.
Усі фото: bykvu.com.
Суспільство
Львівська міська рада пропонує мешканцям екологічно утилізувати новорічні ялинки, передавши їх у притулок «Домівка врятованих тварин».
Про це повідомляє Львівська міська рада.
У притулку перебувають понад 100 кіз, для яких ялинки. Там пояснюють: деревця не лише радують тварин, а й допомагають зекономити на кормі. Важливо, щоб ялинки не мали прикрас чи декору, що можуть зашкодити тваринам: дротиків, дощику, блискіток тощо.
Читати також: КиївЗоо отримав 18 тонн професійного корму від європейських зоопарків
Як і коли приносити ялинки
Притулок приймає дерева щодня з 10:00 до 18:00 за адресою: вулиця Олекси Довбуша, 24.
Нагадаємо, що в Україні створюють єдиний реєстр домашніх тварин.
Фото: Львівської міської ради.
Коментарі
Суспільство
Марина Кондратенко
керівниця ГО «Жінки Лебединщини»
Зрозуміла, що хочу та маю бути корисною
Не уявляла, що таке проєкти, донори та грантові заявки
Здоров’я жінок у селі часто залишається поза увагою
Сусідка не могла піти до гінеколога через проблеми з ногами
Стереотип «ідеш до гінеколога — з тобою щось не так»
Хочемо, аби кожна жінка мала доступ до якісної медицини
Кожна має право на гідне життя і можливість бути почутою
Коментарі
Суспільство
Мобільний аптечний пункт запрацював у Макарівській громаді. 10 січня послугами аптеки могли скористатися жителі селища Кодра та сіл Забуяння і Королівка.
Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.
Особливості роботи аптечного пункту
Жителі громади зможуть купити в мобільній аптеці рецептурні та безрецептурні лікарські засоби. Також у пункті працює програма реімбурсації «Доступні ліки».
Ліки в машині зберігають та перевозять із дотриманням температурного режиму. Мобільна аптека працює з терміналом для безготівкового розрахунку.
Замовити препарати, уточнити вартість або дізнатися більше про роботу пункту можна за телефоном: +38 067 117 80 36.
Графік роботи мобільної аптеки можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: телеграм-канал Вадима Токара
Коментарі