Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
donate shotam

Суспільство

Що турбує українців? Вісім найцікавіших петицій до Президента

Опубліковано

Щодня на сайті офіційного інтернет-представництва Президента люди пишуть низку петицій. Деякі з них стосуються важливих проблем життя країни. Е-петиції пишуть звичайні громадяни, громадські організації, групи фахівців. Когось хвилює стан доріг, когось – 5-денний робочий тиждень, а хтось пропонує змінити назву нашої країни чи зробити офіційне свято для чоловіків.

Ми зібрали для вас вісім найцікавіших останніх петицій, які люди адресували Президенту.

1. Чоловіки теж хочуть свята

З 2014 року в Україні відзначається свято День захисника України. Але старше покоління звикло святкувати День захисника Вітчизни – 23 лютого. І поки одні ще не можуть визначатись, коли хочуть отримувати шкарпетки у подарунок, інші пропонують зробити Міжнародний чоловічий день (19 листопада).

Автора такої петиції обурює те, що вищезгадані дати  не є такими та не мають гендерних ознак, і відносяться як до чоловіків, так і до жінок. Схоже, ініціатора даного свята не влаштовує, що Міжнародний жіночий день святкують в Україні офіційно. У той час як 19 листопада “офіційне свято в більш ніж 59 країнах світу”. Автор петиції наводить також і позитивні сторони такої ініціативи:

 

  • Заохочення позитивної рольової моделі чоловіків. Не тільки кінозірок, спортсменів та військових, а й звичайних людей, які живуть гідним і чесним життям.
  • Щоб відзначити чоловічий позитивний внесок у суспільство, державу, сім’ю, шлюб, виховання дітей і в навколишнє середовище.
  • Для зосередження уваги на чоловічому здоров’ї та соціальному, емоційному, фізичному, духовному добробуті.
  • Для підкреслення дискримінації щодо чоловіків в області соціальних послуг, соціальних відносин і права.

Читайте також: Не митець, а мисткиня. Сім українських феміністичних брендів

Для розгляду петиції автору потрібно зібрати 25 000 голосів. Але поки ідею зробити Міжнародний чоловічий день підтримало тільки 65. Схоже, не всі хочуть зробити собі додатковий вихідний.

2. 4-денний робочий тиждень

Раніше на сайті Президента України вже неодноразово з’являлись петиції з вимогою встановити в Україні 4-денний робочий тиждень. Хтось писав це одним реченням з вимогою, а хтось аргументував цю ідею словами Стіва Джобса “Працювати потрібно не 12 годин, а головою”.

Читайте також: Топ-10 навіжених петицій для Президента України

Автор останньої петиції пише, що “4-денний робочий тиждень, окрім підвищення продуктивності працюючого населення, може знизити негативний вплив людини на природу та популяризувати серед населення парадигму раціонального використання ресурсів”. А також наголошує, що ще підвищить загальний показник “індексу щастя”. Та чи не вплинуть такі нововведення на зарплату українців?

Попередні петиції не були підтримані, але остання має  шанси.  Залишилось ще 58 днів, щоб зібрати 25 000 голосів.

3. Змінити гімн України

Неодноразово на сайті Президента з’являлись петиції щодо заміни гімну України. Найсміливіші з них пропонували змінити на пісню “Alien”, гурту “Lebanon Hanover”. Автори цієї петиції наголошували, що країна втомилась від сміху, тому настав час посумувати. Пропонували також створити громадські кабінки для смутку, комунальний транспорт для відчужених і спеціальні тужливі пляжі. Певно автор та ще 55 осіб, які підписали петицію впали в депресію. Але цю ініціативу не підтримали.

Також пропонували змінити гімн на твір Миколи Лисенка та Олександра Кониського, який відомий під назвою “Молитва за Україну”. Автори навіть не полінувались та написали в петиції рядки нового гімну. До слова, ще триває збір підписів стосовно цієї ініціативи. А поки вдалось зібрати тільки 30 голосів. А який би ви гімн запропонували?

4. Заборонити використання “кульочків”

На сайті Президента не так часто з’являються петиції, які стосуються екології. Переважно українців хвилюють високі тарифи та політичні події. Але у січні з’явилась петиція, де автор просить заборонити використання “кульочків”. Дійсно, поліетилен не перероблюється і дуже засмічує наше середовище. А великі мережі супермаркетів поки не відмовляються від таких пакетів.

Петицію підписали тільки 215 людей, а щоб її підтримати залишилось ще 31 день. Проте, ми радимо вам почати з себе. Заміняйте пакети на екологічні торбинки та мішечки!

Читайте також: Чим замінити пакет? 8 брендів, які роблять екологічні альтернативи

5. Батьки проти онлайн навчання

Сиве волосся, нерви на межі та злегка сіпається око – це реалії сучасних батьків, які змушені навчатись онлайн разом зі своїми дітьми. І якщо старшокласники ще самостійно зроблять уроки, то з малечею батьки сидять годинами. А мало того, що треба пояснити дитині, так ще й самому розібратись в матеріалі. 

Тому в січні батьки виступили та ініціювали петицію проти онлайн навчання. За їх словами “навчання має бути офлайн. Пропозиція продовжити уроки у літній період. У більшості батьків немає можливості контролювати онлайн навчання. В сучасних реаліях нашого життя у батьків пухне голова про буденне забезпечення своїх чад. А про репетиторів для більшості сімей і мови не може бути – це неймовірно дорого”.

Та поки таких завзятих батьків, які б підтримали петицію знайшлось небагато – всього 90. Але маєте ще 31 день, щоб підтримати ініціативу.

6. Змінити назву країни

Щомісяця на сайті Президента України з’являються петиції про заміну гімну і перевертання прапора. До цього списку додалась ще одна пропозиція – перейменування країни.

За словами автора петиції “більшовики-комуністи без всенародного референдуму в 1918 році назвали нашу країну “Україною” замість її історичної назви “Русь”, щоб зробити з нас манкуртів, які забули та не знають свою руську історію, своїх руських пращурів, свою руську культуру та традиції, свій руський язик. Це обурює багатьох вчених, істориків, письменників і більшість громадян України”.

Ініціатор петиції пропонує ввести у Верховну Раду України законопроєкт про зміну назви нашої країни з “України” на “Русь”, а також провести з цього приводу всеукраїнський референдум. Залишився 71 день, щоб підписати цю петицію. Поки таку ідею підтримали тільки 22 особи. До речі, раніше пропонували перейменувати назву на “Україна Русь”.

7. Дозволити матюки в перекладі фільмів

Когось турбують високі тарифи, когось перейменування назви країни, а хтось пише петиції з вимогою дозволити матюки в перекладі фільмів на українську мову.

За його словами, “в іноземних фільмах люди часто вживають нецензурну лексику, але є такі ситуації коли без матюків просто не обійтись. А оскільки у нас це заборонено, то деякі діалоги просто втрачають сенс і виглядають жахливо”.

Читайте також: Ohueno та POHUY: шість українських виробників зухвалих речей

Автор петиції від 22 лютого зазначає, що вже писав подібні звернення, але першого разу забув вказати тему листа, а іншу просто проігнорували. Але бажання послухати фільми з нецензурною лексикою вище, тому в автора залишилось ще 71 день, щоб його звернення підтримали. Поки однодумців знайшлось лише 11.

8. Хочемо купюри 2000!

На сайті Президента часто з’являються петиції, де люди просять скасувати всі монети, а інші навпаки – замінити ними паперові купюри. Українці пішли далі й тепер замахнулись на великі суми. Наприклад, нещодавно з’явилась петиція, у якій вимагають ввести в обіг купюру номіналом 2000 гривень до 30-річчя Незалежності України. Автор навіть запропонував золотий колір та розмір купюри – 145*75 мм.

Поки петиція набрала лише 11 голосів, але є 71 день, щоб таку ініціативу підтримати.

До слова, раніше українці пропонували ввести в обіг купюру номіналом 5000 з зображенням сучасного козака – захисника України. Проте ця ідея набрала тільки 59 голосів з 25 000 необхідних.

Суспільство

У заповіднику «Качанівка» на Чернігівщині відкрили сувенірну крамничку

Опубліковано

На території заповідника «Качанівка» Чернігівської області почала працювати сувенірна крамничка

Про це пише у фейсбуці Чернігівщина туристична запрошує.

Заповідник «Качанівка» — палацовий ансамбль та парк дворянської садиби, заснованої в 1770-х роках, яка на сьогодні є єдиною серед українських садиб, що збереглася в комплексі. В лютому 2001 року парку надано статус національного.

Урочище Качанівка розкинулось на околиці села у горбистій місцевості. Верхнє плато займає палацовий комплекс будівель, які є пам’ятниками архітектури, нижнє — мальовничий парк з 12 ставками, павільйонами, скульптурами, парковими містками, «руїнами», амфітеатром.

 

Читайте такожСвоя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства

Центральна частина палацу увінчана напівсферичним декоративним куполом на високому рустованому барабані.

Читайте такожЗа партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності

Нагадаємо, Музей Івана Гончара відкрив онлайн-крамничку.

Як ми повідомляли раніше, на Хортиці запрацював єдиний туристичний квиток.

Усі фото: facebook.com/chernihivregiontravel.

Читати далі

Суспільство

Юна волонтерка віддала своє волосся онкохворим дітям (ВІДЕО)

Опубліковано

Ця маленька принцеса віддала своє волосся онкохворим дітям.

8-річна Поліна зрізала косу і передала Hair for Share. Цей проєкт робить перуки для онкохворих дітей.

«Коли я дізналась, що можна віддавати волосся для дітей, які хворіють на рак» – каже Поліна.

«Я зразу ж погодилась. Я дуже рада, що змогла зробити хоч щось, щоб допомогти діткам» – додає дівчинка.

 

Hair for Share заснували у Львові у 2018 році. Нині 26 перукарень по всій країні підтримують цей проєкт!

Читайте також: За партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності

Перука з натурального волосся коштує від 8 тисяч гривень.

Онкохворі віддають всі гроші на лікування і не можуть дозволити її собі.

За допомогою Hair for Share хворі отримують перуки безкоштовно.

За ці роки було виготовлено 100 перук, а донорами стали понад 600 українців.

Якщо не маєте розкішних кіс – можна надіслати кошти на виготовлення перуки!

Читайте також: Героїчний вчинок: 24-річна дівчина рятувала поранених, а по ній лупили з мінометів (ВІДЕО)

Нагадаємо, молодята закликали дарувати на весілля корм для тварин замість квітів, щоб нагодувати песиків з притулку.

Як ми повідомляли раніше, реперка alyona alyona стала голосом орфанних пацієнтів в Україні.

Читати далі

Суспільство

Українську пригодницьку стрічку «Іван Сила» виклали онлайн

Опубліковано

В онлайн-кінотеатрі Державного агентства з питань кіно з’явився пригодницький фільм Ігоря Письменного «Іван Сила» про вихідця із Закарпаття Івана Фірцака, який у 1928 році був визнаний найсильнішою людиною планети.

Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.

Стрічка відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетом сили й духу.

Дія стрічки розгортається в Європі початку XX століття.

 

Читайте також“Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix

Як зазначається, всі персонажі, включно з численною масовкою, одягнені в історичні костюми, надані для картини чеською кіностудією «Баррандов», усі сцени зняті в будівлях і справжніх інтер’єрах тієї епохи. Крім того, й усі видовищні та силові трюки виконані у фільмі наживо.

Автори сценарію та режисери – Віктор Андрієнко та Ігор Письменний. Фільм поставлений за мотивами книжки Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили».

Читайте такожМікрозелень у руках «сонячних діток»: історія соціального проєкту у Харкові

У ролях – Дмитро Халаджи, Леонід Шевченко, Іванна Сахно, Віктор Андрієнко, Ольга Сумська, Ігор Письменний, Василь Вірастюк, Алла Приходько. Продюсери – Ігор Філіппов, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова.

Картину створено кінокомпанією Інсайт Медіа за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Загальна вартість виробництва фільму 15 млн 631 тис. 800 грн, з яких 15 млн 514 тис. 800 грн становить державна фінансова підтримка.

Переглянути стрічку можна за посиланням.

Нагадаємо, німецький фонд став копродюсером української стрічки «Редакція».

Як ми повідомляли раніше, український фільм «ІНО» здобув почесний приз на кінофестивалі у Парижі.

Усі фото: usfa.gov.ua.

Читати далі