Суспільство
У Мукачеві дружина ветерана АТО шиє весільні сукні, що підкорюють Нью-Йорк (ВІДЕО)
Дружина ветерана АТО Юлія Ткач у 2016 році запустила власну дизайн-студію одягу. За цей час її весільні сукні полюбилися не лише українкам, а й клієнткам з-за кордону. Утім з початком повномасштабного вторгнення усе обладнання Юлії почало працювати на перемогу: шили все, чого потребували наші воїни. Утім завдяки Українському ветеранському фонду підприємиці вдалося відновити бізнес і знову створювати унікальне вбрання для клієнток з усього світу.
Історію незламного бізнесу розповідає ШоТам.
Юлія Ткач – дружина ветерана АТО й донька прикордонника. Ще змалку дівчина обожнювала шити, тож здобула вищу освіту за фахом технологиня шиття. Та на відкриття власної справи Юлія наважилася лише 2016 року: чоловік служив, а вона мала дбати про родину.
Коли ж сумнівів щодо запуску бізнесу вже не було, дівчина разом із подругою орендували приміщення та запросили в команду ще одну швачку. Минуло зовсім трохи часу – і до «Золотої голки» почали звертатися замовниці з різних міст.
Весільні та вечірні сукні авторського дизайну стали візитною карткою Юлії. Та коли почалося вторгнення, жінка без вагань почала шити для фронту.
«На початку ми шили ноші. Зламали багато голок, декілька разів викликали механіка, аби налагодити машинки. Адже це дуже, скажімо так, тверда робота. Голки мають бути дуже міцні, адже саме полотно – дуже товсте. Тобто наші машинки просто не розраховані на таку роботу. Проте ми їх не шкодували, робили все, що було потрібно на той момент. А коли механік дізнався, що саме ми робимо, то відмовився брати кошти за ремонт», – розповідає Юлія.
Дивіться також: Українець пережив концтабори, але попри все став олімпійським чемпіоном (ВІДЕО)
Матеріали допомагали закуповувати клієнти та просто містяни. А щоб втримати бізнес, Юлія звернулась по допомогу до Ветеранського фонду. І як дружина ветерана отримала 20 000 гривень на нову швейну машинку.
«Вона для нас дуже цінна та знакова. Це доказ того, що нас підтримують, нас чують, про нас пам’ятають. Це важлива для нас покупка: по-перше, вона придбана не за гроші сім’ї, і вже легше проводити свою бізнес-діяльність, а по-друге, з цією машинкою до нас у колектив прийшов цінний працівник», – ділиться засновниця дизайн-студії одягу «Золота голка».
Нині «Золота голка» знову шиє ошатне вбрання для українок. Вишиванки та весільні сукні з Мукачева замовляють навіть за кордон.
«Клієнти з-за кордону прийшли виключно через Інстаграм. Ми вже неодноразово робили для США і вишиванки, і весільні сукні. Не одна весільна сукня вже поїхала в Портленд. У Нью-Йорку є наші вишиванки», – зазначає Юлія Ткач.
Також дивіться відео про 22-річного бійця ЗСУ, який створив унікальний наземний дрон «Сірко».
Суспільство

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила
Суспільство

У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
З Києва поїзд вирушатиме 25, 26, 27 квітня та 2, 3, 4 травня 2025 року о 10:16 з прибуттям до Трускавця о 19:37.
У зворотному напрямку — з Трускавця до Києва — він курсуватиме тими ж днями з відправленням о 09:03 та прибуттям о 19:11.
Поїзд зупиняється у Львові та Дрогобичі, що дозволяє зручно подорожувати пасажирам з різних регіонів заходу України.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд.
Також ми писали, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото обкладинки: «Укрзалізниця»