Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“У молодих матусь має бути час попити каву”. Як працює сервіс “Кава-няня”

“А як це, не мати часу навіть на каву? Кожна мама має право на каву!”, – переконані засновниці сервісу “Coffee-nanny” Ольга Щербина

Опубліковано

“А як це, не мати часу навіть на каву? Кожна мама має право на каву!”, – переконані засновниці сервісу “Coffee-nanny” Ольга Щербина та Тетяна Гусейнова. Унікальність їхнього проекту – няні на годину. 

Сервіс допомагає не окопатися в підгузках до 18-ліття свого чада, при цьому зберегти соціальні зв’язки і залишатися в тренді відповідального батьківства.

Ольга Щербина та Тетяна Гусейнова – засновниці сервісу “Coffee-nanny”. 
“Вирішили заснувати сервіс ще у вересні 2016 року, а через 2 тижні я дізналась, що вагітна, – каже Ольга. – Зрозуміла, що нікому буде сидіти з моєю малечею, тому із офіційним відкриттям не тягнули. Працювати почали вже 8 листопада 2016 року”. 
До цього проекту, Оля працювала маркетологинею, а Тетяна – вчителькою.

Для України – це новий тренд

Ми є трендсетерами у ніші і намагаємося робити крутий продукт. Придумали формат, який є економічно вигідним, адже не всі мають можливість чи бажання наймати няню на повний робочий день. Тому надаємо можливість скористатися послугами нянь у тому форматі, який зручний для клієнта: на кілька годин, у будь-якому місці і в будь-який час доби.

Сервіс доступний у семи містах України. Один із варіантів зв’язку – Facebook

Зараз наші послуги доступні для батьків із Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Тернополя, Рівного та Одеси. У кожному з цих міст працюють філіали фірми.

Читайте також: Як мама двох дітей у декреті заснувала швейний бізнес

Мамам у скруті підуть назустріч

Мінімальний час, який має оплатити клієнт/ка, щоб няня приїхала – 2 години. У нас “плаваючі тарифи”. Ціна часу няні залежить від кількості дітей, від часу доби, від обставин у яких мама. Якщо мама багатодітна, або у пошуку роботи, то йдемо на поступки.

Всередньому, одна няня може доглядати одночасно двох малюків.

Читайте також: Як українка прославилась на весь світ завдяки картинам з їжі

П’ять питань, які найбільше турбують батьків:

Няні можуть приходити лише до клієнта додому? А якщо є необхідність, щоб дитина була поза домом, чи маєте центри, в яких можуть перебувати малюки?

– Ми можемо бути де завгодно! Хоч у спортзалі або у коворкінгу. Із інноваційних послуг, у нас є “Штаби нянь” – це місце, як офіс, де мама/тато може працювати, а дитина буде поруч, під наглядом.

Що входить в обов’язки няні на годину?

– Наші няні виконують усе, що мама прописує у чек-листі: гігієна, режим, ігри, прогулянки, та звісно круті розвивашки. Ми не заохочуємо нянь до виконання функцій хатньої робітниці, бо перші кілька годин дитина знайомиться із нянею, і немає часу коли варити суп чи прати. Але ми завжди намагаємося поскладати іграшки після забавок із малечею та помити за ними посуд.

Сервіс залучає і чоловіків до догляду за дітьми

Хто може стати “кава-нянею”?

– Цілеспрямовані дівчата та хлопці, які розуміють чому вони підходять до нашого сервісу, а ми їм.

Вимоги до наших нянь: це фізично та психологічно здорова людина (що має бути підтверджено медичною справкою), вік від 18 до 25 років (бо цей вік більш мобільний).

Досвід роботи із дітьми не обов’язково має бути величезним, але він має бути. Бо тоді людина розуміє, що вона не злякається істерики чи чогось такого.

Читайте також: “Матеріал для тканини виловлюємо з дна океана”: як бренд продає сукні зі сміття

Із особистісних рис персоналу для нас важливі адекватність, порядність, настрій, із яким приходять на роботу. Няня має любити людей, не тільки дітей, адже ми працюємо і з мамами також. Наші няні – самі трохи діти, а значить вони світяться зсередини і хочуть вчитися новому.

Чи можуть нянями працювати матусі в декреті?

– У нашому сервісі був такий досвід, але він негативний. Бо своя дитина це все ж таки “фільтр” і твої міри виховання можуть відрізнятися від чиїхось. Коли маєш статус мами, особливо у декреті – можна допомагати іншим матусям, на якихось умовах. Але для нас цей досвід був не окей.

У Вас є спеціальні навчальні програми для персоналу. То ж що саме можуть Ваші няні?

– У нас навіть є свій методист, який розробив цю програму із уточненням нашого формату та правил. Наша методичка включає в себе такі розділи:

  • Етика роботи у сім’ї
  • Вікова психологія
  • Кризи та істерики
  • Календар розвитку дитини
  • Тихі та активні ігри
  • Вирішення конфліктів та суперечок між дітками
  • Ігри від 0 до 7 років
  • Техніка Безпеки.
Усі няні проходять спецкурси перед тим, як приступити до роботи з дітьми

Про сервіс:

Якщо клієнт/ка попросить, компанія може знайти постійну няню в родину. І на етап пошуку надається няня з сервісу зі знижкою.

Компанія має внутрішні правила, які бажано не порушувати. Проте “чорного списку”, який назавжди припинить співпрацю – немає.

Читайте також: “Тепер я не ходжу в аптеки”. Як український стартап економить час та гроші пацієнтів

Алгоритм початку співпраці: усе можно зробити онлайн. Батьки заповнюють анкету Супер-мами чи Супер-тата. Отримують варіанти нянь, обирають, отримують документи няні. Далі знайомство, яке може проходити або в офісі, або на території малюка. До речі, останнє комфортніше для дитини.

Проект ламає стереотип, що діти – “відповідальність жінок”

Чоловіків і хлопців залучаємо, щоб вони теж були нянями. У нас були декілька разів такі доглядачі. І це було круто! Вони фізично можуть підкинути дитину вище чи довше бігати за ними. Вони круті й у зміні підгузків, а ще діти від них у захваті.

“Кава-няня” мають високу місію: зробити батьків ще щасливішими

Наш проект – феміністичний, бо дає змогу жінкам розвиватися. І не тільки мамам, а й няням – нашим молодим співробітницям.

За останні кілька років помітили тенденцію, що і чоловіки ідуть у декретну відпустку чи хоча б шукають няню. Останній рік взагалі став бумом татових викликів!

Читайте також: Балакуча постіль. Подружжя створило постільну білизну, яка розповідає дітям казки

Бонус від компанії – бізнес-інкубатор для батьків у декреті

Це час і простір у наших офісах, де батьки мають можливість познайомитися з іншими клієнтами, які мають круті навички, знайти корисних для себе людей та дати нове життя якомусь проекту! Сервіс дає для цього площадку та няню на час зустрічей.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі