Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“У молодих матусь має бути час попити каву”. Як працює сервіс “Кава-няня”

“А як це, не мати часу навіть на каву? Кожна мама має право на каву!”, – переконані засновниці сервісу “Coffee-nanny” Ольга Щербина

Опубліковано

“А як це, не мати часу навіть на каву? Кожна мама має право на каву!”, – переконані засновниці сервісу “Coffee-nanny” Ольга Щербина та Тетяна Гусейнова. Унікальність їхнього проекту – няні на годину. 

Сервіс допомагає не окопатися в підгузках до 18-ліття свого чада, при цьому зберегти соціальні зв’язки і залишатися в тренді відповідального батьківства.

Ольга Щербина та Тетяна Гусейнова – засновниці сервісу “Coffee-nanny”. 
“Вирішили заснувати сервіс ще у вересні 2016 року, а через 2 тижні я дізналась, що вагітна, – каже Ольга. – Зрозуміла, що нікому буде сидіти з моєю малечею, тому із офіційним відкриттям не тягнули. Працювати почали вже 8 листопада 2016 року”. 
До цього проекту, Оля працювала маркетологинею, а Тетяна – вчителькою.

Для України – це новий тренд

Ми є трендсетерами у ніші і намагаємося робити крутий продукт. Придумали формат, який є економічно вигідним, адже не всі мають можливість чи бажання наймати няню на повний робочий день. Тому надаємо можливість скористатися послугами нянь у тому форматі, який зручний для клієнта: на кілька годин, у будь-якому місці і в будь-який час доби.

Сервіс доступний у семи містах України. Один із варіантів зв’язку – Facebook

Зараз наші послуги доступні для батьків із Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Тернополя, Рівного та Одеси. У кожному з цих міст працюють філіали фірми.

Читайте також: Як мама двох дітей у декреті заснувала швейний бізнес

Мамам у скруті підуть назустріч

Мінімальний час, який має оплатити клієнт/ка, щоб няня приїхала – 2 години. У нас “плаваючі тарифи”. Ціна часу няні залежить від кількості дітей, від часу доби, від обставин у яких мама. Якщо мама багатодітна, або у пошуку роботи, то йдемо на поступки.

Всередньому, одна няня може доглядати одночасно двох малюків.

Читайте також: Як українка прославилась на весь світ завдяки картинам з їжі

П’ять питань, які найбільше турбують батьків:

Няні можуть приходити лише до клієнта додому? А якщо є необхідність, щоб дитина була поза домом, чи маєте центри, в яких можуть перебувати малюки?

– Ми можемо бути де завгодно! Хоч у спортзалі або у коворкінгу. Із інноваційних послуг, у нас є “Штаби нянь” – це місце, як офіс, де мама/тато може працювати, а дитина буде поруч, під наглядом.

Що входить в обов’язки няні на годину?

– Наші няні виконують усе, що мама прописує у чек-листі: гігієна, режим, ігри, прогулянки, та звісно круті розвивашки. Ми не заохочуємо нянь до виконання функцій хатньої робітниці, бо перші кілька годин дитина знайомиться із нянею, і немає часу коли варити суп чи прати. Але ми завжди намагаємося поскладати іграшки після забавок із малечею та помити за ними посуд.

Сервіс залучає і чоловіків до догляду за дітьми

Хто може стати “кава-нянею”?

– Цілеспрямовані дівчата та хлопці, які розуміють чому вони підходять до нашого сервісу, а ми їм.

Вимоги до наших нянь: це фізично та психологічно здорова людина (що має бути підтверджено медичною справкою), вік від 18 до 25 років (бо цей вік більш мобільний).

Досвід роботи із дітьми не обов’язково має бути величезним, але він має бути. Бо тоді людина розуміє, що вона не злякається істерики чи чогось такого.

Читайте також: “Матеріал для тканини виловлюємо з дна океана”: як бренд продає сукні зі сміття

Із особистісних рис персоналу для нас важливі адекватність, порядність, настрій, із яким приходять на роботу. Няня має любити людей, не тільки дітей, адже ми працюємо і з мамами також. Наші няні – самі трохи діти, а значить вони світяться зсередини і хочуть вчитися новому.

Чи можуть нянями працювати матусі в декреті?

– У нашому сервісі був такий досвід, але він негативний. Бо своя дитина це все ж таки “фільтр” і твої міри виховання можуть відрізнятися від чиїхось. Коли маєш статус мами, особливо у декреті – можна допомагати іншим матусям, на якихось умовах. Але для нас цей досвід був не окей.

У Вас є спеціальні навчальні програми для персоналу. То ж що саме можуть Ваші няні?

– У нас навіть є свій методист, який розробив цю програму із уточненням нашого формату та правил. Наша методичка включає в себе такі розділи:

  • Етика роботи у сім’ї
  • Вікова психологія
  • Кризи та істерики
  • Календар розвитку дитини
  • Тихі та активні ігри
  • Вирішення конфліктів та суперечок між дітками
  • Ігри від 0 до 7 років
  • Техніка Безпеки.
Усі няні проходять спецкурси перед тим, як приступити до роботи з дітьми

Про сервіс:

Якщо клієнт/ка попросить, компанія може знайти постійну няню в родину. І на етап пошуку надається няня з сервісу зі знижкою.

Компанія має внутрішні правила, які бажано не порушувати. Проте “чорного списку”, який назавжди припинить співпрацю – немає.

Читайте також: “Тепер я не ходжу в аптеки”. Як український стартап економить час та гроші пацієнтів

Алгоритм початку співпраці: усе можно зробити онлайн. Батьки заповнюють анкету Супер-мами чи Супер-тата. Отримують варіанти нянь, обирають, отримують документи няні. Далі знайомство, яке може проходити або в офісі, або на території малюка. До речі, останнє комфортніше для дитини.

Проект ламає стереотип, що діти – “відповідальність жінок”

Чоловіків і хлопців залучаємо, щоб вони теж були нянями. У нас були декілька разів такі доглядачі. І це було круто! Вони фізично можуть підкинути дитину вище чи довше бігати за ними. Вони круті й у зміні підгузків, а ще діти від них у захваті.

“Кава-няня” мають високу місію: зробити батьків ще щасливішими

Наш проект – феміністичний, бо дає змогу жінкам розвиватися. І не тільки мамам, а й няням – нашим молодим співробітницям.

За останні кілька років помітили тенденцію, що і чоловіки ідуть у декретну відпустку чи хоча б шукають няню. Останній рік взагалі став бумом татових викликів!

Читайте також: Балакуча постіль. Подружжя створило постільну білизну, яка розповідає дітям казки

Бонус від компанії – бізнес-інкубатор для батьків у декреті

Це час і простір у наших офісах, де батьки мають можливість познайомитися з іншими клієнтами, які мають круті навички, знайти корисних для себе людей та дати нове життя якомусь проекту! Сервіс дає для цього площадку та няню на час зустрічей.

Суспільство

У Києві біля будинків облаштують пандуси: як подати заявку

Опубліковано

У Києві біля житлових будинків планують облаштувати пандуси. Киян просять надіслати адреси будинків, де необхідно встановити пандус, підйомник або інший засіб безбар’єрності.

Про це повідомила начальниця Управління розвитку житлово-комунальної інфраструктури Департаменту ЖКІ КМДА Анастасія Пономаренко.

“Наразі в кожному районі столиці формуються адресні переліки, згідно з якими будинки облаштують пандусами, підйомниками або взагалі переобладнають вхідні групи. Адреси узгоджуються з підрозділами соціального захисту, щоб першочергово включити ті будинки, в яких проживають люди з інвалідністю”, — зазначила посадовиця.

Читайте також: У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Як подати заявку на встановлення пандуса біля під’їзду у Києві

Якщо будинок потребує облаштування пандусом, мешканцям необхідно надіслати листа (в електронному форматі або за поштовою адресою) до районної адміністрації. 

  • Голосіївська районна державна адміністрація:

Поштова адреса: 03039, м Київ, проспект Голосіївський, 42.

Електронна адреса:zg_golos@kmda.gov.ua

  • Дарницька районна державна адміністрація:

Поштова адреса: 02000, м. Київ, вулиця Олександра Кошиця, 11.

Електронна адреса:darn_zverngrom@kmda.gov.ua

  • Деснянська районна державна адміністрація:

Поштова адреса: 02225, м. Київ, проспект Червоної Калини, 29.

Електронна адреса:vrzg_desnrda@kmda.gov.ua

  • Дніпровська районна державна адміністрація:

Поштова адреса: 02094, м. Київ, бульвар Івана Котляревського, 1/1.

Електронна адреса:DniprRDA-zvernennya@kyivcity.gov.ua

  • Оболонська районна державна адміністрація:

Поштова адреса: 04205, м. Київ, вулиця Левка Лук’яненка, 16.

Електронна адреса:zvern_obolonrda@kyivcity.gov.ua

  • Печерська районна державна адміністрація:

Поштова адреса: 01010, м. Київ, вулиця Михайла Омеляновича-Павленка, 15.

Електронна адреса:zvern_pechrda@kyivcity.gov.ua

  • Подільська районна державна адміністрація:

Поштова адреса: 04070, м. Київ, Контрактова площа, 2.

Електронна адреса:zvern_podilrda@kmda.gov.ua

  • Святошинська районна державна адміністрація:

Поштова адреса: 03115, м. Київ, Берестейський проспект, 97.

Електронна адреса:zgsrda@kyivcity.gov.ua

  • Солом’янська районна в місті Києві державна адміністрація:

Поштова адреса: 03020, м. Київ, проспект Повітряних Сил, 41.

Електронна адреса:zvernen_solor@kyivcity.gov.ua

  • Шевченківська районна державна адміністрація:

Поштова адреса: 01054, м. Київ, бульвар Богдана Хмельницького, 24.

Електронна адреса:rda.shevchenkivska@kyivcity.gov.ua

Цьогоріч столиця виділила з місцевого бюджету 200 мільйонів гривень для облаштування багатоквартирних житлових будинків засобами безбар’єрності. Відповідні роботи планують провести у понад 400 будинках.

Нагадаємо, у  Києві відкриють музей ретро-автомобілів.

Фото: Вгору

Читати далі

Суспільство

Якою буде освіта у професійних ліцеях і як формуватимуть їхню мережу: у МОН дали відповідь

Опубліковано

У межах реформи профільної середньої освіти (10–12 класи) в Україні планують сформують мережу академічних та професійних ліцеїв. Старша профільна школа професійного спрямування буде функціонувати на базі вже існуючих профтехів й закладів фахової передвищої освіти.

Про це розповів заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній в інтерв’ю “Новій українській школі”.

“Старша профільна школа професійного спрямування (тобто профільна освіта зі здобуттям спеціальності) відбуватиметься на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти й закладів фахової передвищої освіти, які функціонують уже зараз.

На відміну від трансформації змісту старшої профільної школи академічного спрямування, де ще потрібно створити мережу закладів, розробити нові академічні профілі та програми, у професійному спрямуванні система вже функціонує, – сказав Завгородній.

За його словами, трансформація змісту в професійних ліцеях (або коледжах) стосуватиметься академічного складника навчання.

Зокрема, загальноосвітні предмети у професійних ліцеях та коледжах планують пов’язати із професіями, які обрали учні.

Йдеться про обов’язкові загальноосвітні предмети, як-от українська мова, історія України тощо. Нині їх викладають так само як у звичайних школах.

Однак у МОН вважають, що ці дисципліни варто трансформувати відповідно до професійного спрямування.

“Наприклад, створити окремий курс хімії спеціально для кухарів, а не просто викладати загальну хімію, як обов’язковий предмет раз на тиждень. Якщо ж учні вивчатимуть, як хімія може знадобитися їм під час різних процесів на кухні, то краще розумітимуть, навіщо вона їм потрібна. Так і з іншими професіями.

З таким підходом може вивчатися й іноземна мова, яку викладатимуть більш поглиблено з огляду на притаманну для тієї чи тієї професії лексику”, – пояснює Дмитро Завгородній.

Він також вважає, що курс “Основи підприємництва та економічної теорії” варто вивчати на реальних прикладах, пов’язаних із професією.

“Якщо в навчальних програмах, на заняттях сфокусуватися на тому, що дійсно варто знати людині для своєї майбутньої професії, у неї з’явиться розуміння, навіщо це вчити”, – додає Завгородній.

Нагадаємо, на Київщині відкрили центр для дітей.

Фото: Ірини Троян

Читати далі

Суспільство

Українці створили гру про життя у харківському метро під час війни

Опубліковано

Українська студія Brenntkopf Studio Kharkiv створила гру Twenty-second: Stories of Underground Kharkiv про життя людей у метро під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Про це повідомляє store.steampowered

Гра має українське озвучення та субтитри англійською, французькою, італійською, німецькою та польською мовою. Її можна придбати у Steam за 50 гривень.

Гравець виступає в ролі вчителя історії, який впродовж шести днів у метро має готуватись до уроків, облаштовувати місця прихистку, брати участь в житті станції та допомагати іншим.

Щоб покращити якість зображення та створити прозорі текстури, розробники використали штучний інтелект. А деякі зображення обробили за допомогою художніх фільтрів.

Читайте також: Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Нагадаємо, у застосунку “Київ Цифровий” стартувало опитування щодо ментального здоров’я містян.

Фото: store.steampowered

Читати далі