Суспільство
У Меджибожі створили «Живу археологічну лабораторію» для туристів
Археологічну лабораторію створили в державному історико-культурному заповіднику Межибіж, пише Суспільне.
Тепер відвідувачі зможуть взяти участь у реставрації артефактів, знайдених на території фортеці.
Окрім того, всі охочі зможуть долучитися до роботи археологів та спробувати себе в реставрації. До прикладу, відтворити посуд із численних порцелянових та фаянсових уламків. Саме таким методом і реставрують більшість музейних експонатів.
Читайте також: Якщо вдома не сидиться. ТОП-12 віртуальних екскурсій Україною
У лабораторії зокрема можна побачити знахідку початку XV століття: підвісну свинцеву печатку герцога Філіпа III Бургундського, представника династії Валуа.
Печатка належала герцогу Бургундському Філіпу III Доброму, і саме ця геральдична символіка з’являється в 1430 році. Ця печатка іменна, і вона могла бути тільки на особистих грамотах чи листах герцога Бургундського.
Читайте також: На Трахтемирівському півострові знайшли оборонні споруди та печеру
За яких умов документ з іменною печаткою герцога Філіпа III Бургундського міг потрапити в Меджибіж. Можливо, могло бути листування представників династії Валуа з кимсь із місцевих сановників. До прикладу, із Миколою Сенявським.
“Це означає, що було листування між західною Європою і нашим краєм. В нас сьогодні є дуже великий інтерес, і ми надіємось надати цю інформацію нашим французьким колегам і отримати від них більше інформації”, – додає Олег Погорілець.
Артефакт знайшли на території фортеці біля литовської стіни.
Довідка
Меджибіж – селище міського типу в Україні, центр Меджибізької селищної територіальної громади Летичівського району Хмельницької області. Меджибізький замок – друга з популярності фортеця Хмельницької області (після Кам’янець-Подільської).
Нагадаємо, на розкопках в Одесі знайшли монету часів Золотої Орди.
Як ми повідомляли раніше, у полі під Києвом знайшли артефакт, якому кілька тисяч років.
Усі фото: suspilne.media; mezhibozh.com.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі