Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
віртуальних екскурсій віртуальних екскурсій

Технології

Якщо вдома не сидиться. ТОП-12 віртуальних екскурсій Україною

Опубліковано

Поки реальні подорожі залишаються примарною забаганкою під час пандемії коронавірусу, технології дозволяють туристам завітати майже в будь-який куточок планети. Певно, пошук за терміном «віртуальна екскурсія» збільшився у декілька разів, після того як уряди всього світу почали закривати кордони своїх країн. Однак поки дехто прагне спланувати відпустку за тисячі кілометрів від дому, багато цікавого можна знайти і в Україні.

Ми зібрали список віртуальних турів, які приємно вразять та не доведеться жертвувати комфортом домашнього дивану.

Віртуальна екскурсія музеями просто неба

Перейшовши за лінком, одразу  побачите мальовничу карту України. Тут розміщено сім найцікавіших автентичних музей просто неба, а саме:

  • Музей просто неба «Запорізька січ».
  • Національний музей народної архітектури та побуту в Ужгороді;
  • Національний музей народної архітектури та побуту України у Пирогові;
  • Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини;
  • Музей просто неба «Резиденція Богдана Хмельницького»;
  • Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай»;
  • Музей просто неба «Мамаєва слобода».
Віртуальна екскурсія
Віртуальна екскурсія: Національний музей народної архітектури та побуту України у Пирогові

Платформа пропонує віртуальну подорож, куди можна подумки перенестись на декілька сторіч назад, доторкнутися до минулого, познайомитися з українською культурою і побутом. Усі музеї гостинно відкривають свої двері у форматі онлайн, щоб відвідувачі змогли відчути атмосферу українського села, давніх звичаїв та традицій. Музеї демонструють народну архітектуру та побут в різних куточках України від Ужгороду до Середньої Наддніпрянщини.

Читайте також: Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 9 місць поблизу Миколаєва

Віртуальні екскурсії найвідомішими українськими музеями

Платформа «Інкогніта» об’єднала більше 25-ти онлайн-турів. Вона пропонує користувачеві віртуально завітати до національного музею Чорнобиль, музею скла у Львові, музею Гетьманства, Музею волинської ікони та інших. Найцікавіше, що карантин дозволяє відвідувачам блукати по таким неймовірно цікавим та історичним місцям навіть після години їх закриття. 

Зокрема, у музеї скла можна оглянути не лише звичайні скловироби, але й віднайти відділ із змінними експозиціями, де є роботи сучасних склодувів, зокрема львівських майстрів. Ці «скло-шедеври» створюються щороку на Склодувних симпозіумах у Львові, що відбуваються вже протягом 30 років. Скористатися подібним дивом технології та почати екскурсію можна тут.

Сучасні інсталяції

Цьогорічна виставка, що сколихнула та здивувала майже кожного відвідувача Ukraine WOW наразі доступна і онлайн. Виставка встановила національний рекорд відвідуваності. Однак онлайн-формат пропонує уникнути натовпу в черзі та дотриматись соціальної дистанції. У створеному турі онлайн-відвідувачі зможуть віднайти інсталяцію потягу, поле соняшників та дізнатись більше про українське золото — бурштин. Все це і ще сотня експонатів та інтерактивів про Україну можуть здивувати з екранів домашніх моніторів та упевнитись: «Україна — це вау!».

Віртуальна екскурсія
Віртуальна екскурсія Ukraine WOW

Віртуальна екскурсія українськими замками та палацами

Музеї та виставки це не єдина віртуально-туристична пригода, яку ви можете обрати. На різних веб-платформах створено також екскурсії українськими замками та палацами. Одним із найвідоміших палаців, представлених у онлайн-форматі, є Палац Кирила Розумовського у Батурині. Ця споруда, як частинка української історії, зображає побут та стиль життя вітчизняної аристократії.

Користувачеві також пропонуються віртуальні екскурсії Дубенським та Острозькими замками. У побуті хазяїв згаданих помість можна оглянути не лише незвичний інтер’єр, а й колекцію зброї й  коштовності. А архітектурну композицію Острозького замку, зокрема, становлять Вежа Мурована, башта, собор і навіть надбрамна дзвіниця.

Розпочати екскурсію можна за посиланням.

Віртуальний ЗД тур Україною

На сайті можна проглянути фундаментальні пам’ятки Києва і Чернівців. Зокрема в столиці можна віртуально відвідати Києво-Печерську лавру, Андріївську церкву, Михайлівський золотоверхий собор, Національний музей історії України в другій світовій війні та безліч інших популярних об’єктів. Користувач також може віртуально відвідати Одеську, Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку, Черкаську та Вінницьку області.

Читайте також: Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному

Над створенням турів попрацювали професіонали в області фотографії та відеографії, тому всі зображення та технічні можливості платформи є надсучасними та якісними. Платформа містить декілька вкладок, а саме визначні місця, маршрути, гіди та тури.

Користувачеві також пропонуються готові подорожі такі як Львів за 15 хв, 1 день в Одесі, Околиці Славського за 3 дні. На сайті можна обрати екскурсію в live-режимі на різний смак та бюджет. Такі інтерактивні мандри надихнуть на не менш яскраву та цікаву подорож офлайн.

Технології

Завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича

Опубліковано

Компанія Reface, яка спеціалізується на розробці різноманітних продуктів ШІ, використовуючи штучний інтелект, створила унікальну серію портретів підлітків у стилі картин видатних українських художників, таких як Казимир Малевич та Іван Айвазовський.

Про це повідомляє медіа speka.

фото: speka

Про проєкт

Підлітки з прикордонних та прифронтових громад стали учасниками технологічного кемпу Dive in ESTEAM від ГО GoGlobal. Спеціально для кемпу Reface мульти-продуктова ШІ компанія розробила унікальні стилі Малевича та Айвазовського та згенерувала серію картин-портретів підлітків у стилі деколонізованих художників.

Читати також: Замість сміття — сакури. Як на Одещині очільниця громади об’єднала мешканців заради змін

Участь взяли понад 30 дітей з Чернігівської, Харківської, Запорізької, Миколаївської та Сумської областей. За словами авторів ідеї, метою кемпу є допомогти молоді отримати практичні навички спрямовані на розвиток інноваційного мислення, творчості, аналітичних здібностей, які будуть корисними для кар’єри та життя.

Нагадаємо, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: speka

Читати далі

Технології

Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні створили військову колісну безпілотну платформу під назвою CRAB, яка має як бойові, так і медичні модифікації.

Про це повідомляє “Мілітарний”.

Про розробку

У березні 2024 року, завдяки державному кластеру BRAVE1 для розвитку військових технологій, роботизована платформа CRAB успішно пройшла випробування та отримала сертифікацію відповідності стандартам ДСТУ та кодифікацію за стандартами НАТО.

Колісна платформа представлена у варіантах CRAB-М (Militarty) та CRAB-LS (Life Saver).

Модифікація Military платформи CRAB призначена для проведення розвідувально-ударних операцій. На неї можна встановити бойовий модуль, що включає кулемет ПКТ з 650 набоями і гранатомети РПГ-7 або РПВ-16. Також платформа може виконувати дистанційне мінування та розмінування.

фото: Мілітарний

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Параметри дрону

Бойовий радіус дії платформи складає 1,5 кілометра, запас ходу – 25 кілометрів, а безперервна робота можлива протягом 4 годин.

Розміри CRAB: довжина – 1480 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 580 мм (1250 мм з модулем), а відстань від землі – 300 мм. Максимальна вантажопідйомність – 150 кілограмів.

Час згортання та розгортання платформи – 5 і 7 хвилин відповідно. Повна маса – 330 кілограмів, що дозволяє перевозити її на пікапах, причепах та малих вантажівках.

Медично-логістична версія має повну масу 440 кілограмів і може перевозити корисне навантаження вагою до 270 кілограмів. На борту можуть розміститися дві сидячі або три лежачі людини. Розміри: довжина – 2000 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 780 мм, а відстань від землі – 300 мм.

Управління платформою може здійснюватися за допомогою пульта дистанційного керування або спеціального під’єднаного пульта. Оператор може керувати платформою за допомогою FPV-окулярів.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО).

Фото: Мілітарний

Читати далі

Технології

Вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО)

Опубліковано

В короткому відеоролику демонструється Прип’ять з висоти пташиного польоту, а також уперше використовують українську мову для спілкування.

Про гру

S.T.A.L.K.E.R. – це серія ігор у жанрі “шутер” від першої особи, що складається з трьох частин. Дія розгортається у наш час у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де внаслідок радіаційного викиду почали з’являтися аномалії. “Серце Чорнобиля” стане четвертою грою у серії та першою, яка вийде на консолях.

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Плани щодо випуску гри вперше оголосили у 2010 році. Однак це вже четверте перенесення дати релізу з моменту представлення геймплею у 2021 році. Тоді проєкт планували випустити у квітні 2022 року. До цього моменту GSC Game World планувала випустити гру у першому кварталі 2024 року.

Четверта частина гри вийде 5 вересня 2024 року на фізичних носіях у чотирьох версіях: Standard, Limited, Collector’s та Ultimate Edition.

Нагадаємо, що українська продюсерка створила музичний супровід для кампейну Nike.

Також ми повідомляли, що публічний простір на Подолі проведе прибирання для створення нового місця у форматі поп-ап парку.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Читати далі