Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
віртуальних екскурсій віртуальних екскурсій

Технології

Якщо вдома не сидиться. ТОП-12 віртуальних екскурсій Україною

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Поки реальні подорожі залишаються примарною забаганкою під час пандемії коронавірусу, технології дозволяють туристам завітати майже в будь-який куточок планети. Певно, пошук за терміном «віртуальна екскурсія» збільшився у декілька разів, після того як уряди всього світу почали закривати кордони своїх країн. Однак поки дехто прагне спланувати відпустку за тисячі кілометрів від дому, багато цікавого можна знайти і в Україні.

Ми зібрали список віртуальних турів, які приємно вразять та не доведеться жертвувати комфортом домашнього дивану.

Віртуальна екскурсія музеями просто неба

Перейшовши за лінком, одразу  побачите мальовничу карту України. Тут розміщено сім найцікавіших автентичних музей просто неба, а саме:

  • Музей просто неба «Запорізька січ».
  • Національний музей народної архітектури та побуту в Ужгороді;
  • Національний музей народної архітектури та побуту України у Пирогові;
  • Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини;
  • Музей просто неба «Резиденція Богдана Хмельницького»;
  • Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай»;
  • Музей просто неба «Мамаєва слобода».
Віртуальна екскурсія
Віртуальна екскурсія: Національний музей народної архітектури та побуту України у Пирогові

Платформа пропонує віртуальну подорож, куди можна подумки перенестись на декілька сторіч назад, доторкнутися до минулого, познайомитися з українською культурою і побутом. Усі музеї гостинно відкривають свої двері у форматі онлайн, щоб відвідувачі змогли відчути атмосферу українського села, давніх звичаїв та традицій. Музеї демонструють народну архітектуру та побут в різних куточках України від Ужгороду до Середньої Наддніпрянщини.

Читайте також: Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 9 місць поблизу Миколаєва

Віртуальні екскурсії найвідомішими українськими музеями

Платформа «Інкогніта» об’єднала більше 25-ти онлайн-турів. Вона пропонує користувачеві віртуально завітати до національного музею Чорнобиль, музею скла у Львові, музею Гетьманства, Музею волинської ікони та інших. Найцікавіше, що карантин дозволяє відвідувачам блукати по таким неймовірно цікавим та історичним місцям навіть після години їх закриття. 

Зокрема, у музеї скла можна оглянути не лише звичайні скловироби, але й віднайти відділ із змінними експозиціями, де є роботи сучасних склодувів, зокрема львівських майстрів. Ці «скло-шедеври» створюються щороку на Склодувних симпозіумах у Львові, що відбуваються вже протягом 30 років. Скористатися подібним дивом технології та почати екскурсію можна тут.

Сучасні інсталяції

Цьогорічна виставка, що сколихнула та здивувала майже кожного відвідувача Ukraine WOW наразі доступна і онлайн. Виставка встановила національний рекорд відвідуваності. Однак онлайн-формат пропонує уникнути натовпу в черзі та дотриматись соціальної дистанції. У створеному турі онлайн-відвідувачі зможуть віднайти інсталяцію потягу, поле соняшників та дізнатись більше про українське золото — бурштин. Все це і ще сотня експонатів та інтерактивів про Україну можуть здивувати з екранів домашніх моніторів та упевнитись: «Україна — це вау!».

Віртуальна екскурсія
Віртуальна екскурсія Ukraine WOW

Віртуальна екскурсія українськими замками та палацами

Музеї та виставки це не єдина віртуально-туристична пригода, яку ви можете обрати. На різних веб-платформах створено також екскурсії українськими замками та палацами. Одним із найвідоміших палаців, представлених у онлайн-форматі, є Палац Кирила Розумовського у Батурині. Ця споруда, як частинка української історії, зображає побут та стиль життя вітчизняної аристократії.

Користувачеві також пропонуються віртуальні екскурсії Дубенським та Острозькими замками. У побуті хазяїв згаданих помість можна оглянути не лише незвичний інтер’єр, а й колекцію зброї й  коштовності. А архітектурну композицію Острозького замку, зокрема, становлять Вежа Мурована, башта, собор і навіть надбрамна дзвіниця.

Розпочати екскурсію можна за посиланням.

Віртуальний ЗД тур Україною

На сайті можна проглянути фундаментальні пам’ятки Києва і Чернівців. Зокрема в столиці можна віртуально відвідати Києво-Печерську лавру, Андріївську церкву, Михайлівський золотоверхий собор, Національний музей історії України в другій світовій війні та безліч інших популярних об’єктів. Користувач також може віртуально відвідати Одеську, Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку, Черкаську та Вінницьку області.

Читайте також: Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному

Над створенням турів попрацювали професіонали в області фотографії та відеографії, тому всі зображення та технічні можливості платформи є надсучасними та якісними. Платформа містить декілька вкладок, а саме визначні місця, маршрути, гіди та тури.

Користувачеві також пропонуються готові подорожі такі як Львів за 15 хв, 1 день в Одесі, Околиці Славського за 3 дні. На сайті можна обрати екскурсію в live-режимі на різний смак та бюджет. Такі інтерактивні мандри надихнуть на не менш яскраву та цікаву подорож офлайн.

Технології

У застосунку «Київ Цифровий» з’явилася офлайн-мапа укриттів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У застосунку «Київ Цифровий» з’явився офлайн-доступ до мапи укриттів. Карта працює без доступу до інтернету.

Про це повідомили на офіційному порталі Києва.

Зазначається, що тепер кияни можуть повідомити про зачинене або недоступне укриття.

Як скористатися?

Щоб користуватися мапою укриттів «поза мережею», користувачам достатньо один раз зайти в застосунок, коли є інтернет. Мапа автоматично завантажиться у фоновому режимі.

У налаштуваннях у профілі в розділі «Мапи» користувачі можуть переглянути, який обсяг на пристрої займають мапи та видалити їх за потреби. Сервіс продовжать удосконалювати та доповнювати за відгуками користувачів.

Як повідомити про зачинене укриття?

Якщо у вас не вийшло потрапити в укриття, виберіть його на мапі та натискайте в інформаційній картці «Поскаржитися на укриття». Відповідальний департамент одразу отримає цю інформацію і зможе виправити ситуацію.

Читайте також: Не чіпайте бабусину вишиванку, або Чому не варто «осучаснювати» українську автентику

В офлайні також можна переглянути розділ «Часті питання», що містить інформацію про роботу застосунку й життя міста. Щоб дізнатися, до котрої працює транспорт або які мости відкриті для авто, доступ до інтернету більше не потрібен.

Про застосунок

«Київ Цифровий» – застосунок, що об’єднує головні міські сервіси та понад два мільйони користувачів. Оновлену версію застосунку «Київ Цифровий» можна завантажити у App Store і Google Play.

Нагадаємо, «ЛУН місто» запустив інтерактивну мапу закладів з укриттями.

Також ми повідомляли, що у ДСНС створили інтерактивну карту з вибухонебезпечними територіями.

Фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі

Технології

На Львівщині створили комерційний електрокар «Карпати» (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Львівщині розробили комерційний електромобіль «Карпати». Його тестуватимуть до кінця року перед серійним виробництвом.

Про це пише Auto24.

Першу вітчизняну легку вантажівку, яка має перспективи стати серійною, презентував автобусний завод «Стрий-Авто» на виставці «Автотехсервіс-ComAutoTrans 2023».

В автомобілі більша частина українських комплектуючих – виробник заявляє про рівень локалізації понад 70%.

Читайте також«Треба робити, а не триндіти». Засновник Veterano Леонід Остальцев – про старт із $50, цінності бізнесу та готовність давати відсіч окупантам

Рама вантажівки виготовлена зі сталі, а кузовні панелі – склопластикові. Скло та шини виготовлені в Білій Церкві, диски, ресори та сидіння теж вітчизняні. Тягова батарея зроблена з китайських комплектуючих, також з КНР – рульовий механізм та панель приладів. Натомість міст і електродвигун – італійські, а фари – турецькі.

Перший зразок електромобіля «Карпати» буде випробовуватись в Стрию до кінця року, за той час буде зроблено ще один варіант електромобіля. Після цього «Стрий Авто» представить серійну версію та розпочне прийом замовлень на цей електромобіль.

Приблизна вартість електрокара становитиме від 25 до 30 тисяч доларів.

Нагадаємо, український виробник спецпричепів для перевезення вантажів — компанія ТАД — завершив проєкт із перероблення сідельного тягача Volvo на самоскид.

До того ж у Болгарії презентували перший український обприскувач для точного землеробства.

Фото: autoconsulting.ua

Читати далі

Технології

Українські інженери розробили новий ударний безпілотник «Хрущ» (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Інженери з 67-ї окремої механізованої бригади створили БПЛА під назвою «Хрущ», який може використовуватись для виконання операцій на передовій та в тилу.

Про це повідомляє видання Фокус.

Військові інженери розмістили свій проєкт на платформі Brave Inventors.

«Хрущ» – це комплекс, що складається з пульта управління, дрона-носія та дрона-камікадзе. Залежно від мети можна вибрати тип заряду для безпілотника-камікадзе: 82-міліметрову уламково-фугасну міну, кумулятивний заряд ПГ-7ВЛ або термобаричний заряд ТБГ-7В.

Як працює комплекс

Дрон-носій доставляє дрон-камікадзе якнайближче до мети, потім «камікадзе» від’єднується і знищує ціль. Завдяки ретранслятору та двом напрямним антенам, оператор може повернути дрон-носій на базу. Проте баражуючий боєприпас, що запускається з рук, може досягати цілей самостійно – без дрона-носія.

Фото: braveinventors.com

Якщо запускати його з дрона-носія, це заощадить заряд батареї «камікадзе», а якщо запускати з рук, то заряд акумулятора витратиться швидше, тому що пристрою потрібно буде витратити його, щоб набрати висоту. Також «носій» дасть змогу оператору відкоригувати політ, якщо зв’язок із «камікадзе» перерветься.

Читайте також«План народився просто в дорозі». Як компанія «ТАНА» з Луганщини евакуювала не лише виробництво, а й всю команду

Дрони «Хрущ» інженери спробували зробити максимально легкими, тому вони створені з пінопласту, фанери, спеціальної плівки, ПВХ-труб. Моделі постійно тестуються та вдосконалюються.

Фото: braveinventors.com

Серед переваг БПЛА розробник називають: 

  • захист від хибних спрацювань і безвідмовна робота навіть в умовах потужного РЕБ;
  • зносостійкий мікромотор з металевим редуктором (об. момент 2 кг/см);
  • роз’єм зарядки: Type-C (5V, 2А);
  • час зарядки: 15 хв;
  • понад 200 спрацювань до повної розрядки;
  • режим очікування понад 30 днів;
  • просте встановлення та жорстка фіксація БК;
  • надійне і легке кріплення на дрон, завдяки якісній нейлоновій липучці.

Наразі винахідники шукають інвестиції для розвитку проєкту. Загалом їм потрібно 400 000 грн. Підтримати проєкт можна на сайті Brave Inventors.

Нагадаємо, український виробник спецпричепів для перевезення вантажів – компанія ТАД – завершив проєкт із перероблення сідельного тягача Volvo на самоскид.

Також ми повідомляли, що інженери з Дніпра створили тепловізор Patriot із функцією нічного бачення.

Фото: 24 канал

Читати далі