

Технології
Якщо вдома не сидиться. ТОП-12 віртуальних екскурсій Україною
Поки реальні подорожі залишаються примарною забаганкою під час пандемії коронавірусу, технології дозволяють туристам завітати майже в будь-який куточок планети. Певно, пошук за терміном «віртуальна екскурсія» збільшився у декілька разів, після того як уряди всього світу почали закривати кордони своїх країн. Однак поки дехто прагне спланувати відпустку за тисячі кілометрів від дому, багато цікавого можна знайти і в Україні.
Ми зібрали список віртуальних турів, які приємно вразять та не доведеться жертвувати комфортом домашнього дивану.
Віртуальна екскурсія музеями просто неба
Перейшовши за лінком, одразу побачите мальовничу карту України. Тут розміщено сім найцікавіших автентичних музей просто неба, а саме:
- Музей просто неба «Запорізька січ».
- Національний музей народної архітектури та побуту в Ужгороді;
- Національний музей народної архітектури та побуту України у Пирогові;
- Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини;
- Музей просто неба «Резиденція Богдана Хмельницького»;
- Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай»;
- Музей просто неба «Мамаєва слобода».

Платформа пропонує віртуальну подорож, куди можна подумки перенестись на декілька сторіч назад, доторкнутися до минулого, познайомитися з українською культурою і побутом. Усі музеї гостинно відкривають свої двері у форматі онлайн, щоб відвідувачі змогли відчути атмосферу українського села, давніх звичаїв та традицій. Музеї демонструють народну архітектуру та побут в різних куточках України від Ужгороду до Середньої Наддніпрянщини.
Читайте також: Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 9 місць поблизу Миколаєва
Віртуальні екскурсії найвідомішими українськими музеями
Платформа «Інкогніта» об’єднала більше 25-ти онлайн-турів. Вона пропонує користувачеві віртуально завітати до національного музею Чорнобиль, музею скла у Львові, музею Гетьманства, Музею волинської ікони та інших. Найцікавіше, що карантин дозволяє відвідувачам блукати по таким неймовірно цікавим та історичним місцям навіть після години їх закриття.
Зокрема, у музеї скла можна оглянути не лише звичайні скловироби, але й віднайти відділ із змінними експозиціями, де є роботи сучасних склодувів, зокрема львівських майстрів. Ці «скло-шедеври» створюються щороку на Склодувних симпозіумах у Львові, що відбуваються вже протягом 30 років. Скористатися подібним дивом технології та почати екскурсію можна тут.
Сучасні інсталяції
Цьогорічна виставка, що сколихнула та здивувала майже кожного відвідувача Ukraine WOW наразі доступна і онлайн. Виставка встановила національний рекорд відвідуваності. Однак онлайн-формат пропонує уникнути натовпу в черзі та дотриматись соціальної дистанції. У створеному турі онлайн-відвідувачі зможуть віднайти інсталяцію потягу, поле соняшників та дізнатись більше про українське золото — бурштин. Все це і ще сотня експонатів та інтерактивів про Україну можуть здивувати з екранів домашніх моніторів та упевнитись: «Україна — це вау!».

Віртуальна екскурсія українськими замками та палацами
Музеї та виставки це не єдина віртуально-туристична пригода, яку ви можете обрати. На різних веб-платформах створено також екскурсії українськими замками та палацами. Одним із найвідоміших палаців, представлених у онлайн-форматі, є Палац Кирила Розумовського у Батурині. Ця споруда, як частинка української історії, зображає побут та стиль життя вітчизняної аристократії.
Користувачеві також пропонуються віртуальні екскурсії Дубенським та Острозькими замками. У побуті хазяїв згаданих помість можна оглянути не лише незвичний інтер’єр, а й колекцію зброї й коштовності. А архітектурну композицію Острозького замку, зокрема, становлять Вежа Мурована, башта, собор і навіть надбрамна дзвіниця.
Розпочати екскурсію можна за посиланням.
Віртуальний ЗД тур Україною
На сайті можна проглянути фундаментальні пам’ятки Києва і Чернівців. Зокрема в столиці можна віртуально відвідати Києво-Печерську лавру, Андріївську церкву, Михайлівський золотоверхий собор, Національний музей історії України в другій світовій війні та безліч інших популярних об’єктів. Користувач також може віртуально відвідати Одеську, Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку, Черкаську та Вінницьку області.
Читайте також: Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному
Над створенням турів попрацювали професіонали в області фотографії та відеографії, тому всі зображення та технічні можливості платформи є надсучасними та якісними. Платформа містить декілька вкладок, а саме визначні місця, маршрути, гіди та тури.
Користувачеві також пропонуються готові подорожі такі як Львів за 15 хв, 1 день в Одесі, Околиці Славського за 3 дні. На сайті можна обрати екскурсію в live-режимі на різний смак та бюджет. Такі інтерактивні мандри надихнуть на не менш яскраву та цікаву подорож офлайн.
Технології

У Херсонському обласному архіві створюють цифрові копії паперових документів. Над проєктом архів працює разом із міжнародною організацією FamilySearch.
Про це повідомили в Херсонській ОВА.
Фахівці використовують сучасні технології, щоб зберегти старі документи у цифровому форматі. Це допоможе краще їх зберігати та зробить доступ до них зручнішим.
Зацифровані документи стануть у пригоді дослідникам, краєзнавцям та всім, хто цікавиться історією. Тепер потрібну інформацію можна буде знайти швидше і не обов’язково їхати в архів особисто.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)


Нагадаємо, що студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ХОВА
Технології

Міністерство цифрової трансформації розпочало бета-тестування нової цифрової послуги — заміни свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорта) у «Дії». Сервіс дозволить відновити втрачений або пошкоджений документ без візиту до сервісного центру МВС.
Про це повідомили в «Дії».
До участі допускаються повнолітні користувачі з такими верифікованими даними:
- біометричним документом;
- податковим номером;
- свідоцтвом про реєстрацію авто в «Дії».
Читайте також: 16 стартапів представлять Україну на VivaTech 2025 у Парижі: що про них відомо
У Мінцифри зазначають, що нова функція має спростити процес відновлення документів для автовласників і скоротити час взаємодії з державними сервісами.
Щоб долучитися до тестування, потрібно зареєструватися на порталі «Дія» за посиланням.
Послугу реалізує Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ, Головним сервісним центром МВС, ДП «Інфотех» та АТ «Укрпошта».
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології.
Фото обкладинки: сайт «Дії»
Технології

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
- Штучний інтелект: як працює ШІ, його вплив на професії та життя;
- Технології майбутнього: від біотехнологій до блокчейну;
- Працевлаштування: побудова карʼєри та підготовка до співбесід;
- Цифровий бізнес: основи для запуску власної справи онлайн.
Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik