Суспільство
У Львові відреставрували скульптури домініканських черниць (ФОТО)
У Львові завершилась реставрація фігур двох домініканських черниць на карнизі костелу.
Про це повідомила на фейсбук-сторінці керівниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.
Йдеться про фігури святої Катерини Сієнської та святої Розалії з Ліми, що датуються 1777 роком. Вони щонайменше на 20 років давніші від інших чотирьох постатей з фронтону костелу і виготовлені з полянського вапняку.
Читайте також: Солодка пам’ять. Історія кондитерки із Закарпаття, яка відроджує рецепти легендарного Йозефа Шнайдгена
Під час реставрації украплено на стабілізовано постаменти, очищено і зміцнено камінь, видалено пізніші доповнення та скородовані металеві елементи.
Окрім того, реставратори доповнили втрачені кам’яні фрагменти та виготовили нові позолочені атрибути – гілка лілії для св. Катерини та хрест з розп’яттям для святої Розалії.
Про церкву
Монастир домініканців — греко-католицька церква у центральній частині Львова, в зоні всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; пам’ятка архітектури національного значення.
До ІІ світової війни — храм римо-католицького монастиря ордену домініканців. 1749 року за проектом інженера і архітектора Яна де Вітте був закладений фундамент костелу; кошти виділяли гетьман великий коронний Юзеф Потоцький.
1865 року за проектом архітектора Юліана Захаревича до костьолу прибудували 4-ярусну дзвіницю. 1895-го був перебудований ліхтар на куполі, у 1905–1914 роках — відреставрований інтер’єр.
Нагадаємо, відреставрували церкву 18 ст., де настоятелем був дідусь засновника ОУН.
Як ми повідомляли раніше, Одеські волонтери вирішили відновити всі старовинні двері міста.
Фото: wikipedia.org; Лілія Онищенко.
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі