Суспільство
У Львові почали оцифровувати пам’ятки архітектури модернізму. Що відомо
У Львові у межах проєкту «Врятувати об’єкти та історії доби модернізму в Україні» почали оцифровувати пам’ятки архітектури модернізму.
Про це повідомили у пресслужбі ЛКП «Бюро спадщини».
Проєкт «Врятувати об’єкти та історії доби модернізму в Україні» ініціювала дослідниця Мирослава Ляхович, яка вже шостий рік досліджує львівський модернізм.
Основною метою проєкту є детальна цифрова документація модерністської спадщини через 3D сканування будинків.
Проєкт стартував 19 липня з кількох львівських будинків, зокрема: Будинок профспілок «Хмарочос Шпрехера», житлові комплекси середнього класу на вулиці Дорошенка та класу люкс на Чупринки, соціальне житло на вулиці Грекова і одна вілла на Гіпсовій.
Будівлі оцифровує львівська компанія «Skeiron» та студенти Харківської школи архітектури, яка наразі базується у Львові. Зазначається, що сканування триватиме до 4 серпня.
«Після сканування та обробки даних моделі будинків, а також дослідницькі тексти та усні історії, пов’язані з цією архітектурою, будуть розміщені на діджитал-платформі й будуть доступні для загалу англійською та українською мовами», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: «Занедбані вулики? Дайте мені трохи часу». Бджоляр із Маріуполя відновив пасіку лісгоспу на Хмельниччині. Чим вона особлива
Ініціатори в межах проєкту хочуть досягти наступних цілей:
- детально задокументувати модерністську спадщину, аби в разі чого, завдяки цим матеріалам її можна буде відновити;
- детально дослідити матеріальність модерністської спадщини, показати її важливість як для співгромадян, так для світової читацької та наукової аудиторії.
За словами Мирослави Ляхович, у планах є створити всеукраїнську платформу, яка б об’єднувала різні модернізми та їхніх дослідників, які присутні в Україні.
Нагадаємо, у Рівненському обласному краєзнавчому музеї оцифровують давню козацьку хоругву XVIII століття.
До того ж Софійський собор у Києві оцифрували лазерним сканером.
Усі фото: spadshchyna.lviv.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі