Суспільство
У Луврі з’явиться українськомовний аудіогід
У паризькому Луврі, одному з найбільших музеїв світу, відкриють українськомовний аудіогід.
Про це повідомила у соцмережах перша леді України Олена Зеленська.
Вона відзначила, що музей Лувру – найбільший музей у світі, який щороку приймає понад 8 мільйонів відвідувачів. Тут є роботи усіх славетних художників і скульпторів, а також — безліч історичних артефактів. Експозиції музею охоплюють 10 000 років історії.
Наразі в Луврі доступний аудіогід 9 мовами і до них додасться українська.
«Це знак поваги до нашої країни від музейних інституцій світу», — написала перша леді.
Для створення аудіогіду українською Міністерство культури та інформаційної політики України та Посольство України у Франції підписали меморандум із Лувром.
Читайте також: Топ-10 безкоштовних онлайн-курсів та сайтів для вивчення української мови
У меморандумі також зафіксовано наміри сторін розширити співпрацю між фахівцями Лувру та музеїв України щодо збереження та реставрації об’єктів культурної спадщини.
«Торік … ми відкрили аудіогід у Версальському палаці. Сподіваюся, тепер до нього додасться гід у Луврі. Цей проєкт більше не про зручну туристичну опцію. Це ознака того, що Україна й цивілізований світ мають спільну мову – мову мистецтва й культури», — йдеться у повідомленні.
Відзначимо, що загалом аудіогіди українською є вже у 51 провідний пам’ятці світу.
Довідка
Музей Лувр — один із найбільших музеїв світу, у Парижі. Відкритий 1793 року. Лувр демонструє понад 300 тисяч експонатів від найдавніших часів до XIX ст. на виставковій площі 72 735 м². У 2018 році кількість відвідувачів Лувру перевищила 10 млн осіб, що є рекордом.
Експонати музею розділені на 9 колекцій: Стародавній Схід, Стародавній Єгипет, Стародавня Греція, Етрурія та Рим, Мистецтво ісламу, Скульптури, Предмети мистецтва, Образотворче мистецтво, Графічне мистецтво.
Нагадаємо, український аудіогід запустили у Національному музеї Катару.
Також у жовтні 2022 року в Азербайджані, Норвегії та Словаччині запустили аудіогіди українською.
Фото: facebook.com/olenazelenska.official.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі