Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Топ-10 безкоштовних онлайн-курсів та сайтів для вивчення української мови

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Досі не заговорили українською? Здається, що суржик чи помилки в наголосах «видадуть» у вас початківця? Саме час забути про всі упередження та зробити перший крок! Вивчити або вдосконалити мову – просто, особливо, коли під рукою є перелік безкоштовних онлайн-курсів, сайтів та застосунків. ШоТам зібрав для вас найцікавіші проєкти, тож гайда навчатися разом.

1. «Мова – ДНК нації»

Перетворити вивчення української на цікаву подорож можна за допомогою ресурсу «Мова – ДНК нації». Чому подорож? Цей проєкт має інтерактивний сайт, пропонує вивчати мову через різні інструменти: блог, вправи, диктанти. Також є змога перевірити свій текст та виявити граматичні, лексичні та орфографічні помилки. У блозі «Мова – ДНК нації» розглядаються актуальні теми. Наприклад, завдяки блогу ви легко зрозумієте різницю між словами «закордон», «за кордон», «за кордоном». Корисно в наш час, правда?

Проєкт заснували небайдужі до мови українці — Наталя Клименко та Павло Мельник-Крисаченко у квітні 2014 року. Вони мріють, щоб якомога більше людей закохувалися в українську, розмовляли нею та популяризували її. 

Українська мова картинка

2. Експрес-уроки Олександра Авраменка

Відомий український лінгвіст Олександр Авраменко надихнув на вдосконалення української тисячі людей. Протягом 2002-2016 років Авраменко був автором і ведучим передачі «Загадки мови» на Першому каналі Національного радіо України, знайомив аудиторію із цікавими фактами з історії української мови. За його підручниками та посібниками одинадцятикласники успішно складають зовнішнє незалежне оцінювання. 

З 2009 року Авраменко випускає збірки аудіодиктантів, а з 2015 — веде мовну рубрику «Експрес-урок» на «1+1». Ця рубрика містить короткі відео до двох хвилин. Інформація легко сприймається та гарно запам’ятовується. Подивитися матеріали можна за посиланням

3. Тренажер з правопису української мови

Ресурс, що дає змогу після ознайомлення з теорією закріпити її на практиці. «Тренажер з правопису української мови» пропонує різноманітні теми до опрацювання: від правопису голосних до вживання фемінітивів. А для тих, хто використовує гумор як інструмент вивчення, є урок «мовні жарти». Усі завдання об’єднані в блоки для зручного користування.

На сайті також можна ознайомитися з роботою письменника Бориса Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо», знайти чимало прикладів з класичної й сучасної літератури, упевнитися у тому, наскільки багата наша мовна спадщина. Крім того, на вас чекатимуть вправи, підготовлені за порадами дослідника.

4. Офіційний сайт української мови 

Даний ресурс корисний як для початківців, так і для більш досвідчених учнів. Тут зібрані основні правила мови, покликані розширити ваші знання. Якщо ви готуєтесь до іспитів чи диктантів, працюєте над дипломною чи курсовою роботою — будьте впевнені, що Офіційний сайт української мови послужить вашим помічником. 

Окремий розділ сайту присвячений історії української мови. Тож завдяки цьому сервісу можна не тільки поглибити свої мовні знання, а ще й зрозуміти хід історичних подій. Зокрема ви дізнаєтесь, коли виникла українська мова та як вона розвивалася впродовж останніх століть. 

цікаві факти про мову

5. MOVA.info

Тут ви знайдете електронний підручник української мови, словники та ігри. А якщо у вас виникнуть запитання щодо мови, ви зможете звернутися напряму до фахівців.

На порталі MOVA.info працюють співробітники Інституту філології Київського університету імені Тараса Шевченка. Вони й підготували проєкти «Корпус української мови», «Морфемно-словотвірна база української мови», «Електронний підручник». Останній дає змогу опрацьовувати теоретичну частину, а потім перейти до практичної, аби успішно засвоїти викладену теорію. Щобільше, підручник містить інтерактивне тестування, після проходження якого ви проаналізуєте свої помилки. А пізнавальні лінгвістичні ігри полегшать процес навчання та зроблять його цікавішим.

6. Курс «Українська мова та література» 

Безкоштовний курс української мови та літератури від Education Era містить 14 лекцій та розрахований на 6 тижнів. Впродовж цього часу ви розглянете основні розділи мовознавства, розберетесь у нюансах фонетики та орфографії, поповните своє мовлення новою лексикою, зокрема фразеологізмами.

Половина курсу зосереджена на морфології, без якої не обійтися у процесі вивчення і використання мови. Ви матимете змогу скласти два іспити — проміжний і завершальний. А наприкінці курсу отримаєте сертифікат про успішне засвоєння знань. 

Education Era — український освітній проєкт, що створює повноцінні онлайн-курси, мета яких – зробити освіту в Україні  доступною та якісною. На сайті порталу зібрано курси різних напрямків: від медіаграмотності до історії України. 

7. Застосунок Р.І.Д.

Р.І.Д. — додаток для охочих покращити українську мову та водночас поринути в історію, культуру, етнологію України. Щодня ви будете отримувати три слова для запам’ятовування. За кожне таке слово нараховується внутрішня валюта «пісок часу».   

Завдяки тому, що додаток містить фото, відео та аудіо, інформація сприймається легко. Тут можна позмагатися з іншими учасниками, а щоб прискорити свій розвиток у грі — додавати власні слова та отримувати за це бонуси. Проєкт Р.І.Д. — це не тільки додаток, а ще сайт і блог, де завжди знайдеться цікаве для прочитання. 

Р.І.Д. - застосунок для вивчення української мови

8. Курс «Сучасна українська мова»

Цей курс від Освітнього Хабу Києва створено на основі Українського правопису 2019 року. Тож вже у процесі навчання ви дізнаєтесь про всі новації, запроваджені новим правописом. Водночас ви вивчите чи повторите базу української мови: звуки й букви, орфографію, пунктуацію. Окремий модуль присвячено діловій українській мові, де ви прокачаєте навички створення документів. А ще на цьому курсі дізнаєтесь головне про фемінітиви та маскулінітиви. 

Курс доводить, що вчити та поліпшувати мову — весело і легко. Практика і бажання відіграють у цьому важливу роль. Автори «Сучасної української мови» хочуть, аби якомога більше людей спілкувалися українською у побуті. Підтримаємо цю ідею?

9. Курс «Українська за 27 уроків» 

Курс для тих, хто нарешті наважився подолати мовний бар’єр та розвинути навички спілкування українською у побуті. Навчання розроблялося проєктом «Є-мова» — платформою з вивчення української мови з акцентом на живе спілкування.

Позбавитися страху говорити попри помилки й суржик — не так просто, особливо, якщо немає підтримки. Проте викладачі можуть стати цією підтримкою! На вас чекають відеоуроки й конспекти, проміжні тести, творчі завдання. Ви опануєте лексику і граматику за темами, що допоможе успішно скласти контрольний тест наприкінці навчання. 

онлайн-платформа для вивчення української мови

10. Курс «МовиТИ» 

Цей курс із 5 модулів стане у пригоді тим, хто бажає зробити українську своєю колежанкою. Ви пізнаєте мову з різних сторін: із її суржиком, афоризмами, варіативною вимовою. 

Курс розрахований на тих, хто вчив українську в школі та університеті, але майже не використовував у житті. Завдяки «МовиТИ» ви перестанете боятися здаватися смішними чи говорити з помилками. Ви зрозумієте, чому робити помилки – корисно, а ще попрощаєтесь із перфекціонізмом, адже неможливо знати усі наголоси та правила.

Суспільство

У Києві на станціях метро облаштували точки підзарядки телефонів. Де саме

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Києві на 19 станціях метрополітену облаштували точки для підзарядки мобільних телефонів та інших гаджетів.

Про це повідомив міський голова столиці Віталій Кличко.

Станції зарядки розташовані на всіх лініях київського метро, найбільше – на синій гілці.

Зокрема, на червоній лінії можна підзарядитися на станціях:

 • «Академмістечко»;
 • «Житомирська»;
 • «Нивки»;
 • «Берестейська».

На синій лінії:

 • «Теремки»;
 • «Іподром»;
 • «Виставковий центр»;
 • «Васильківська»;
 • «Голосіївська»;
 • «Деміївська»;
 • «Тараса Шевченка»;
 • «Почайна»;
 • «Мінська»;
 • «Героїв Дніпра».

На зеленій лінії:

 • «Бориспільська»;
 • «Харківська»;
 • «Позняки»;
 • «Осокорки»;
 • «Видубичі».

Кличко зазначив, що мережа точок для підзарядки телефонів на станціях метро буде розширюватися. Інформацію про нові локації оперативно публікуватиме метрополітен.

Також ми писали, що у Києві кожну третю п’ятницю місяця на станціях метро проводитимуться тренінги з надання домедичної допомоги.

Нагадаємо, у Львові запустили онлайн-мапу із закладами, в яких можна попрацювати або зарядити телефон під час блекауту.

Крім того, у «Пунктах незламності» незабаром з’являться термінали супутникового зв’язку Starlink.

Фото: facebook.com/kyivmetro.

Читати далі

Суспільство

Естонська галерея запустила аукціон картин українських митців, аби допомогти дітям загиблих героїв

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Естонська арт-платформа plARTform запустила онлайн-виставку та аукціон картин українських митців, аби зібрати кошти на допомогу дітям загиблих воїнів ЗСУ.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці співорганізатора проєкту OTP Bank.

Куратори виставки обрали та представили майже 30 робіт, більшість із них – картини українських художників. Відвідати онлайн-галерею можна за цим посиланням.

Упродовж відкритого аукціону, що триватиме до 26 грудня, охочі можуть придбати будь-яку з представлених картин за стартовою або вищою ціною.

Усі кошти, зібрані впродовж аукціону, передадуть на допомогу дітям українських героїв, які загинули, захищаючи країну від російських окупантів. Долучитися до благодійного проєкту можна й звичайним донатом на сайті OTP Bank.

Додамо, автором проєкту plARTform є професор Стокгольмської школи економіки в Ризі, підприємець та інвестор Петер Зашев. Головна місія plARTform – шукати, відбирати та представляти найкращих сучасних східноєвропейських художників та їхні роботи. Частину прибутку від продажу картин plARTform спрямовує на благодійність.

Нагадаємо, Естонія передасть Україні 27 автобусів для відновлення транспортного сполучення.

Крім того, українське міністерство цифрової трансформації допоможе Естонії створити застосунок на базі «Дії».

Фото: plartform.net.

Читати далі

Суспільство

Спецпідрозділ 93 ОМБр «Сенека» знищив позиції росіян під Бахмутом (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Воїни спецпідрозділу 93 ОМБр «Сенека» знищили російські позиції під Бахмутом на Донеччині.

Про це повідомили в Сухопутний війська ЗСУ.

«Робота спецпідрозділу 93-ї ОМБр Холодний Яр “Сенека” під Бахмутом», – підписали відео військові.

Про 93 ОМБр

93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» – формування механізованих військ у складі Сухопутних військ Збройних сил України чисельністю в бригаду. Входить до складу Оперативного командування «Схід». Від самого початку бере участь у війні на сході України з Росією. Підрозділи 93 ОМБр пройшли найзапекліші бої війни, включно з боями під Іловайськом та Донецьким аеропортом.

З початку повномасштабної війни 93 ОМбр обороняла Україну на різних напрямках: Сумщина, Харків, Ізюм, Балаклія, Бахмут і Соледар. Бригада носить почесне найменування «Холодний Яр» – на честь історичної місцевості Наддніпрянської України, що уславилася своїми повстанцями.

Нагадаємо, спецпризначенці Національної гвардії знищили бойову машину піхоти противника поблизу Авдіївки на Донеччині.

Крім того, воїни Центру «Альфа» Служби безпеки України знищили укріплені бліндажі росіян, будівлю з піхотою та польовий склад боєприпасів.

Фото: facebook.com/93OMBr.

Читати далі