Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Топ-10 безкоштовних онлайн-курсів та сайтів для вивчення української мови

Опубліковано

Досі не заговорили українською? Здається, що суржик чи помилки в наголосах «видадуть» у вас початківця? Саме час забути про всі упередження та зробити перший крок! Вивчити або вдосконалити мову – просто, особливо, коли під рукою є перелік безкоштовних онлайн-курсів, сайтів та застосунків або ж курси української мови. ШоТам зібрав для вас найцікавіші проєкти, тож гайда навчатися разом.

1. «Мова – ДНК нації»

Перетворити вивчення української на цікаву подорож можна за допомогою ресурсу «Мова – ДНК нації». Чому подорож? Цей проєкт має інтерактивний сайт, пропонує вивчати мову через різні інструменти: блог, вправи, диктанти. Також є змога перевірити свій текст та виявити граматичні, лексичні та орфографічні помилки. У блозі «Мова – ДНК нації» розглядаються актуальні теми. Наприклад, завдяки блогу ви легко зрозумієте різницю між словами «закордон», «за кордон», «за кордоном». Корисно в наш час, правда?

Проєкт заснували небайдужі до мови українці — Наталя Клименко та Павло Мельник-Крисаченко у квітні 2014 року. Вони мріють, щоб якомога більше людей закохувалися в українську, розмовляли нею та популяризували її. 

Українська мова картинка

2. Експрес-уроки Олександра Авраменка

Відомий український лінгвіст Олександр Авраменко надихнув на вдосконалення української тисячі людей. Протягом 2002-2016 років Авраменко був автором і ведучим передачі «Загадки мови» на Першому каналі Національного радіо України, знайомив аудиторію із цікавими фактами з історії української мови. За його підручниками та посібниками одинадцятикласники успішно складають зовнішнє незалежне оцінювання. 

З 2009 року Авраменко випускає збірки аудіодиктантів, а з 2015 — веде мовну рубрику «Експрес-урок» на «1+1». Ця рубрика містить короткі відео до двох хвилин. Інформація легко сприймається та гарно запам’ятовується. Подивитися матеріали можна за посиланням

3. Тренажер з правопису української мови

Ресурс, що дає змогу після ознайомлення з теорією закріпити її на практиці. «Тренажер з правопису української мови» пропонує різноманітні теми до опрацювання: від правопису голосних до вживання фемінітивів. А для тих, хто використовує гумор як інструмент вивчення, є урок «мовні жарти». Усі завдання об’єднані в блоки для зручного користування.

На сайті також можна ознайомитися з роботою письменника Бориса Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо», знайти чимало прикладів з класичної й сучасної літератури, упевнитися у тому, наскільки багата наша мовна спадщина. Крім того, на вас чекатимуть вправи, підготовлені за порадами дослідника.

4. Офіційний сайт української мови 

Даний ресурс корисний як для початківців, так і для більш досвідчених учнів. Тут зібрані основні правила мови, покликані розширити ваші знання. Якщо ви готуєтесь до іспитів чи диктантів, працюєте над дипломною чи курсовою роботою — будьте впевнені, що Офіційний сайт української мови послужить вашим помічником. 

Окремий розділ сайту присвячений історії української мови. Тож завдяки цьому сервісу можна не тільки поглибити свої мовні знання, а ще й зрозуміти хід історичних подій. Зокрема ви дізнаєтесь, коли виникла українська мова та як вона розвивалася впродовж останніх століть. 

цікаві факти про мову

5. MOVA.info

Тут ви знайдете електронний підручник української мови, словники та ігри. А якщо у вас виникнуть запитання щодо мови, ви зможете звернутися напряму до фахівців.

На порталі MOVA.info працюють співробітники Інституту філології Київського університету імені Тараса Шевченка. Вони й підготували проєкти «Корпус української мови», «Морфемно-словотвірна база української мови», «Електронний підручник». Останній дає змогу опрацьовувати теоретичну частину, а потім перейти до практичної, аби успішно засвоїти викладену теорію. Щобільше, підручник містить інтерактивне тестування, після проходження якого ви проаналізуєте свої помилки. А пізнавальні лінгвістичні ігри полегшать процес навчання та зроблять його цікавішим.

6. Курс «Українська мова та література» 

Безкоштовний курс української мови та літератури від Education Era містить 14 лекцій та розрахований на 6 тижнів. Впродовж цього часу ви розглянете основні розділи мовознавства, розберетесь у нюансах фонетики та орфографії, поповните своє мовлення новою лексикою, зокрема фразеологізмами.

Половина курсу зосереджена на морфології, без якої не обійтися у процесі вивчення і використання мови. Ви матимете змогу скласти два іспити — проміжний і завершальний. А наприкінці курсу отримаєте сертифікат про успішне засвоєння знань. 

Education Era — український освітній проєкт, що створює повноцінні онлайн-курси, мета яких – зробити освіту в Україні  доступною та якісною. На сайті порталу зібрано курси різних напрямків: від медіаграмотності до історії України. 

7. Застосунок Р.І.Д.

Р.І.Д. — додаток для охочих покращити українську мову та водночас поринути в історію, культуру, етнологію України. Щодня ви будете отримувати три слова для запам’ятовування. За кожне таке слово нараховується внутрішня валюта «пісок часу».   

Завдяки тому, що додаток містить фото, відео та аудіо, інформація сприймається легко. Тут можна позмагатися з іншими учасниками, а щоб прискорити свій розвиток у грі — додавати власні слова та отримувати за це бонуси. Проєкт Р.І.Д. — це не тільки додаток, а ще сайт і блог, де завжди знайдеться цікаве для прочитання. 

Р.І.Д. - застосунок для вивчення української мови

8. Курс «Сучасна українська мова»

Цей курс від Освітнього Хабу Києва створено на основі Українського правопису 2019 року. Тож вже у процесі навчання ви дізнаєтесь про всі новації, запроваджені новим правописом. Водночас ви вивчите чи повторите базу української мови: звуки й букви, орфографію, пунктуацію. Окремий модуль присвячено діловій українській мові, де ви прокачаєте навички створення документів. А ще на цьому курсі дізнаєтесь головне про фемінітиви та маскулінітиви. 

Курс доводить, що вчити та поліпшувати мову — весело і легко. Практика і бажання відіграють у цьому важливу роль. Автори «Сучасної української мови» хочуть, аби якомога більше людей спілкувалися українською у побуті. Підтримаємо цю ідею?

9. Курс «Українська за 27 уроків» 

Курс для тих, хто нарешті наважився подолати мовний бар’єр та розвинути навички спілкування українською у побуті. Навчання розроблялося проєктом «Є-мова» — платформою з вивчення української мови з акцентом на живе спілкування.

Позбавитися страху говорити попри помилки й суржик — не так просто, особливо, якщо немає підтримки. Проте викладачі можуть стати цією підтримкою! На вас чекають відеоуроки й конспекти, проміжні тести, творчі завдання. Ви опануєте лексику і граматику за темами, що допоможе успішно скласти контрольний тест наприкінці навчання. 

онлайн-платформа для вивчення української мови

10. Курс «МовиТИ» 

Цей курс із 5 модулів стане у пригоді тим, хто бажає зробити українську своєю колежанкою. Ви пізнаєте мову з різних сторін: із її суржиком, афоризмами, варіативною вимовою. 

Курс розрахований на тих, хто вчив українську в школі та університеті, але майже не використовував у житті. Завдяки «МовиТИ» ви перестанете боятися здаватися смішними чи говорити з помилками. Ви зрозумієте, чому робити помилки – корисно, а ще попрощаєтесь із перфекціонізмом, адже неможливо знати усі наголоси та правила.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі