Суспільство
У Луцьку до кінця року планують побудувати 10 підземних смітників. Які їхні переваги
У Луцьку цьогоріч планують встановити десять підземних смітників.
Про це повідомили на сайті Луцької міської ради.
Зазначається, що на сесії 28 червня депутати Луцької міськради затвердили програму оновлення локацій збору побутових відходів на 2023-2025 роки. Загальний її бюджет становить 91 млн грн.
У межах цієї програми планують збудувати підземні смітники. Зокрема, до кінця 2023 року побудують десять таких майданчиків на тих прибудинкових територіях, де нині триває капітальний ремонт. Вартість одного зі встановленням становить 200 тис. грн.
Міський голова Ігор Поліщук наголосив, що один підземний смітник заміняє п’ять контейнерів, які нині встановлені у дворах багатоквартирних будинків і які займають багато місця у дворі.
Читайте також: «Ми осучаснили технології пращурів». Дім із соломи? Чому б і ні! Українці створюють унікальні екобудинки
«Підземні смітники мають ряд переваг, зокрема, це екологічність, адже сміття не розносять тварини й вітер, з них не витікає фільтрат, який створює неприємний запах», – додав Поліщук.
Він також зауважив, що підземні контейнери є набагато кращими, адже біля них сміття не розкидане, нема неприємного запаху. До того ж наземні контейнери швидко псуються і їх часто потрібно замінювати.
Нагадаємо, у львівському парку «Залізна вода» стихійне звалище перетворили на квітник, який відновлюватиме родючість ґрунту та покращуватиме ситуацію із біорізноманіттям.
Також ми повідомляли, що кияни пропонують встановити на станціях столичного метрополітену автомати, куди можна здавати пластикові відходи та отримувати натомість квиток на проїзд.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі