

Суспільство
У Києві знайшли рідкісні квіти незвичайного забарвлення (ФОТО)
У заповідній зоні Києва розквітли червонокнижні квіти – дикі гладіолуси незвичайного кольору.
Про це пише Вечірній Київ з посиланням на сторінку Національного природного парку «Голосіївський» у Фейсбуці.
Повідомляється, що найбільшою окрасою на початку липня є косарики черепитчасті (дикі гладіолуси) – рідкісний вид флори парку, занесений до Червоної книги.

«Їхні яскраві темно-рожеві квіти на довгих стеблинах наче горять у зеленій траві. Під час обстеження … виявлено новий локалітети косариків черепитчастих у заболоченому березняку. Важливо зберегти даний локалітет», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Цілющий інструмент: як дримба з Херсонщини підкорює світ

Як підкреслюють спеціалісти, початок літа цього року охарактеризувався рясними дощами та доволі спекотною погодою. Значні вологість та температура сприяли розвитку густого високого травостою.

Особливо це помітно на лучних ділянках, де зараз почалося масове квітування різнотрав’я. Зокрема, на луках в долині р. Віта (заказник «Лісники») різнобарвний килим утворюють гадючник звичайний, підмаренники запашний та чіпкий, свербіжниця польова, буквиця лікарська, королиця звичайна, китятки польові різні види дзвоників та багато інших рослин.
Читайте також: Нудистські пляжі України: де можна позасмагати голяка
Місцями в лучному різнотрав’ї проглядається реліктова папороть вужачка звичайна, яка цього року (у порівнянні з попередніми) займає значно більші площі.

Нагадаємо, у Київському парку встановили арт-клумбу.
Як ми повідомляли раніше, у Карпатах масово зацвіла червона рута.
Усі фото: facebook.com/nppholosiivskyi.

Суспільство

Режисер із Нової Зеландії Вінсент Ворд, який має у доробку оскароносний фільм “What Dreams May Come” (1998), разом зі знімальною групою нині перебуває на Київщині, де тривають зйомки повнометражного художнього фільму “Штормова школа” про українського тренера.
Про це пише Великий Київ.
Зйомки проходять у Білогородці Київської області. Стрічка створюється в офіційній копродукції України, Австралії, Німеччини, Швейцарії та Китаю. Спортивна драма “Штормова школа” (раніше фільм мав робочу назву “Кремінь”), присвячена життю відомих яхтсменів-олімпійців. В основу фільму лягла біографічна книга Роджера Во «Той, хто робить медалі: життя Віктора Коваленка».
Про сюжет
Картина заснована на реальних подіях у світі вітрильного спорту. Одна з центральних сюжетних ліній – непересічний життєвий і професійний шлях українського тренера Віктора Коваленка, чиє ім’я вже увійшло в історію. У світі його знають за прізвиськом Medal Maker, а у вітчизняному спорті він відомий як «Кремінь».
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова
“Коваленко створив олімпійські екіпажі, що завоювали золоті та бронзові медалі на першій для незалежної України літній Олімпіаді в Атланті. Не отримавши можливості для подальшої реалізації в Україні, Віктор прийняв запрошення збірної Австралії, ставши там національним героєм”, – ідеться у повідомленні.
Про українця
Відомо, що завдяки українцю Коваленку і його власній системі, австралійські спортсмени стали непереможною командою, що здобула золото та інші медалі на Олімпіадах у Сіднеї, Пекіні та Лондоні. Створена команда досі перемагає на міжнародних регатах.
Читайте також: Про українського космонавта Каденюка зняли стрічку
З українського боку над картиною працює кінокомпанія “Pronto Film” (стрічки “Поводир”, “Брати. Остання сповідь”, “Фокстер і Макс”, “Переломний момент”) продюсера Максима Асадчого. У головній ролі – Олег Шульга, відомий по фільмам “Червоний”, “Позивний “Бандерас””, “Мати апостолів”.
Зйомки на Київщині триватимуть до 26 січня, зараз завершують знімати раннє дитинство Віктора Коваленка, післявоєнні роки. Після цього знімальна група вирушить до Китаю.
Нагадаємо, раніше, ми писали, що зйомки повнометражного фільму про знаменитого українського тренера стартували на Київщині.
Головне фото: bigkyiv.com.ua.
Суспільство

У львівському Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького встановлять копію диспетчерської вежі Донецького аеропорту.
Про це пише Zaxid.net.
Зазначаэться, що півтораметрову металеву вежу відкриють на центральній алеї парку 30 січня, до шостої річниці трагічних подій оборони Донецького аеропорту.
Вежу спроектував і виготовив працівник Парку культури коваль Михайло Талама. Це вже буде четверта інсталяція «Календаря війни», що присвячений подіям російсько-української війни.
«Донецький аеропорт боронили 242 доби, але ще дві доби хлопці виходили звідти. Хочемо, щоб про ту групу з семи людей, яка вийшла останньою 23 січня, знали. До речі, їх виводив працівник львівського Будинку воїна Максим Бугель», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Полтаві оголосили конкурс на спорудження пам’ятника Симону Петлюрі
Відкриття заплановане на суботу, 30 січня, о 15:00. До участі запрошують ветеранів, їхні родини, волонтерів і всіх, хто хоче вшанувати пам’ять українських воїнів.

Бої за Донецький аеропорт тривали з травня 2014 року до січня 2015 року і стали одними з найважчими під час війни на сході України. Бійців ЗСУ та добровольців, які обороняли аеропорт, називають «кіборгами» через витривалість і героїзм.
Нагадаємо, на Луганщині відкрили пам’ятник добровольцям АТО.
Як ми повідомляли раніше, у Києві в парку “Перемога” створять меморіал полеглим воїнам АТО.
Усі фото: zaxid.net.
Суспільство

«Космічний сокіл України» – таку назву отримав фільм, присвячений 70-й річниці народження першого астронавта незалежної України Леоніда Каденюка.
Про це пише АрміяІнформ.
Зазначається, що зйомки відбулися на базі Полтавського музею авіації та космонавтики у межах спільного з обласною універсальною науковою бібліотекою імені Івана Котляревського культурно-просвітницького проєкту.
В основу сюжету лягли сторінки біографії першого українського космонавта, його шляху до підкорення зіркового простору, активна громадська діяльність з підтримання іміджу України на міжнародній арені як космічної держави.
Наукові співробітники музею представили на огляд широкому загалу документи, світлини, друковані видання, пов’язані з іменем видатного українця.
Спогадами також поділився почесний гість заходу ветеран Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Геннадій Котляр, який свого часу спілкувався з Леонідом Каденюком під час його відвідин Полтавського авіаційного з’єднання.
«Він був не просто льотчиком-космонавтом, а й людиною, яка дивилась на роки вперед. Людина активної життєвої позиції, Леонід Костянтинович вбачав міць України не тільки у сильній економіці та армії, а й у космічній галузі, яку вважав проривом і в науці, і у свідомості громадян незалежної України», – поділився спогадами ветеран.

Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова
Як повідомив директор установи полковник запасу Андрій Пушкарьов, матеріали відеофільму розмістять на YouTube-каналі, сайті та Facebook-сторінці закладу за посиланнями:
- YouTube — youtube.com/channel/UCYLvWw6hwChe25fvR9LBVTQ
- Фейсбук — facebook.com/airandspace.poltava
- Сайт музею — airandspace.com.ua.
Нагадаємо, британський телеканал готує новий документальний фільм про Чорнобиль.
Усі фото: armyinform.com.ua.