Суспільство
У Києві відновлять фрагмент легендарної Стіни пам’яті на Байковій горі
У Києві 11 серпня стартують роботи з відновлення Стіни Пам’яті – монументальної серії горельєфів авторства Ади Рибачук і Володимира Мельніченка на Байковій горі.
Про це пише Хмарочос з посиланням на фонд збереження спадщини митців АРВМ.
Розкриття фрагменту Стіни Пам’яті відбувається за сприяння міської влади та завдяки допомозі благодійників – представників бізнесу та киян. Наразі планується розкрити всю фігуру жінки, яка трубить у горн.
Спочатку для «оживлення» барельєфів робітники повинні відбійним молотком знести зовнішній шар бетону.
Потім – зрізати металеву сітку.
Третій етап – найважчий: потрібно видалити залишки «зайвого» бетону, не пошкодивши при цьому барельєф.
Відновлене зображення мають пофарбувати, як було заплановано митцями від самого початку.
Про барельєф і авторів
Художники-монументалісти Ада Рибачук і Володимир Мельниченко над композицією працювали 13 років – з 1968 по 1981 роки. Співавтором був архітектор Авраам Мілецький. Горельєф був завдовжки 213 метрів і заввишки від 4,5 до 16 метрів.
Загальна площа – дві тисячі квадратних метрів. 1982-го року, коли Стіна була майже готова, радянська влада поховала рельєфи під шаром бетону, як такі, що не відповідали принципам соціалістичного реалізму. Упродовж трьох місяців на майже готову композицію вилили 300 самоскидів цементного розчину.
У добу незалежності України громадськість почала вимагати відновити й очистити Стіну від бетону. 1992 року Мінкульт, Державний комітет з будівництва та архітектури та Рада Спілки архітекторів засудили акт вандалізму, скасували всі рішення про ліквідацію пам’ятки й рекомендували відновити горельєфи.
Читайте також: Рейви, виставки, інклюзивна школа та стріт-арт лабораторія – “План Б” для постіндустріальних міст
У 2018 році в рамках фестивалю Kyiv Art Week було відкрито фрагмент композиції «Оборона Вітчизни»: тоді вдалося розчистити шість квадратних метрів.
Нагадаємо, після реконструкції відкрито Центральний автовокзал Києва.
Як ми повідомляли раніше, у Києві захаращений тунель «сталінського метро» перетворять на ресторан.
Усі фото: facebook.com/arwmheritage.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі