Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві відкрили культурний простір із контейнерів «Модуль тимчасовості»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Києві на Контрактовій площі встановили тимчасовий культурний простір Module of Temporality, що складається з вантажних контейнерів.

Про це повідомили на сторінці заходу в інстаграмі.

Module of Temporality — це виставковий павільйон із мобільних блоків — вантажних контейнерів, які уособлюють постійний рух і мають можливість релокації.

«Модуль тимчасовості» є благодійним проєктом Don’t Take Fake, який збирає кошти на відновлення культурних памʼяток.

Конструкцію на замовлення виготовив Чорноморський судноремонтний завод. Усі 27 контейнерів зроблені з металу підприємств, які найбільше постраждали від російської агресії.

Загальна площа конструкції – 417 кв.м. Стелі не перевищують 2,3 метра, щоби «нагадувати про дискомфорт, який відчувають люди, ховаючись в укриттях». В інтер’єрі й меблях використано листову сталь з «Азовсталі».

Читайте також: Вулиці Ратушного, Чикаленка та Махова. Не знаєте, хто це? Час познайомитися із проєктом «Стріткод»

На двох поверхах споруди представлять роботи 28 художників з усього світу. Там будуть полотна, скульптури, інсталяції й аудіовізуальні роботи. Проєкт модуля розробила команда Balbek Bureau.

Простір працюватиме три місяці, до 14 травня. Крім показів, також проведуть серію кінопоказів і лекцій. Куратор експозиції – французький критик і головред журналу Beaux Arts Фабріс Бусто.

Читайте такожЗамість троянд – польові квіти, замість діамантів – каблучка з дротика. Як це – любити під обстрілами? Досвід проєкту «Я тебе… війна»

За вхід людина може заплатити, скільки вважає доцільним, кажуть організатори. На вході облаштували магазин із мерчем, що створили спільно з українськими митцями й брендами одягу. 100% отриманих коштів обіцяють віддати на відновлення культурних обʼєктів України, які постраждали від бомбардувань російських окупантів.

Графік роботи MOT:

  • будні — 12:00–19:00;
  • вихідні — 11:00–20:00.

100% отриманих коштів обіцяють віддати на відновлення культурних обʼєктів України, які постраждали від бомбардувань російських окупантів.

Нагадаємо, Японія виділяє Україні $10 млн на культурні та освітні проєкти.

Окрім того, усіх охочих запрошують на серію онлайн-лекцій про культурну еліту.

Фото: instagram.com/p/CowdSmVtv2K.

Суспільство

Британія передасть Україні снаряди зі збідненим ураном

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Велика Британія передасть Україні спеціальні боєприпаси зі збідненим ураном, призначені для танків Challenger 2.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Великої Британії Анабель Голді.

«Окрім надання Україні ескадрону основних бойових танків Challenger 2, ми забезпечимо боєприпаси, включаючи бронебійні снаряди, які містять збіднений уран», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Протезування від А до Я. Що варто знати ветеранам та ветеранкам? Гайд від Доступно.UA

За її словами, такі снаряди мають високу ефективність для ураження сучасних танків і бронетехніки.

Про Challenger 2

Challenger 2 – основний бойовий танк сухопутних військ Великої Британії. Танки Челленджер 2 застосовувалися для ведення бойових дій в Боснії, Косово та Іраку (з 2003 року по 1 вересня 2010).

Оснащений 120-мм нарізною гарматою L30A1. Ця гармата, відлита методом електрошлакового переплавлення, є єдиною нарізною гарматою цього калібру. Боєкомплект головної гармати становить 52 постріли.

Ліворуч від основної гармати встановлений спарений з гарматою 7,62 мм кулемет L94A1. Боєзапас кулемета – 4000 патронів калібру 7,62-мм. Цифрова система управління вогнем містить 32-бітний процесор.

Нагадаємо, Україна отримає від Великої Британії вдвічі більше танків Challenger 2, аніж було обіцяно спочатку. Йдеться про майже 30 одиниць бронемашин.

Також ми повідомляли, що 29 січня українські танкісти прибули до Великої Британії для військових навчань, зокрема і навчань з експлуатації танків Challenger 2.

Фото з відкритих джерел.

Читати далі

Суспільство

Верховна Рада ухвалила «деколонізаційний закон», який забороняє проросійські топоніми

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Народні депутати ухвалили законопроєкт 7253 «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Про це повідомив народний депутат і заступник голови фінкомітету Ярослав Железняк.

Цей закон передбачає заборону на присвоєння географічним об’єктам назв, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують державу-окупанта або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн.

Чому це важливо

За словами нардепа Володимира В’ятровича, цей закон не менш важливий, аніж ухвалений 2015 року закон про декомунізацію.

«Після того як закон буде підписаний президентом і набуде чинності, звільнення українських міст і сіл від назв і пам’ятників, нав’язаних Росією, стане всеосяжним і незворотнім. Цей закон визнає злочинною і засуджує російську імперську політику, забороняє її пропаганду та символи, визначає, що належить до цих символів, хто, як і в які строки видаляє їх з публічного простору», – пояснив історик і нардеп Володимир В’ятрович.

Нагадаємо, у Меденицькій та Підкамінській громаді, що на Львівщині, демонтували чотири радянських пам’ятники.

Також ми повідомляли, що в Одесі проведуть архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію з реконструкції Катерининської площі.

Фото: sumy.today.

Читати далі

Суспільство

До України повернули 15 українських дітей

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

До України повернули 15 українських дітей спільно з їхніми мамами та законними представниками.

Про це повідомив Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Зазначається, що це діти з міст Харківської та Херсонської областей, що були окуповані ще на початку війни. 

«Попри всі виклики, ми продовжуємо працювати, щоб українці мали змогу побачити рідних і бути на своїй землі. Так, станом на сьогодні, за даними Національного інформаційного бюро, на територію України повернулися 308 дітей», – зауважив Лубінець.

Читайте також: Ніхто не ідентифікує путіна як переможця, бо переможців не судять у Гаазі

Відомо, що за час повномасштабного вторгнення 16 226 українських дітей було депортовано, 389 – вважаються зниклими, 10 597 – знайдені, 308 – повернуті.

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна.

Крім того, Україна повернула з російського полону 130 військових. Серед звільнених героїв – захисники Маріуполя, «Азовсталі» та Бахмута.

Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 години тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство22 години тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...

Суспільство3 дні тому

«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

Дев’ять років тому він одним із перших почав рятувати поранених на Майдані студентів. Там він...

Суспільство7 днів тому

«Години крові, болю та єднання». Як це – рятувати людей зі зруйнованого ракетним ударом будинку. Історія Антона Зіміна з Дніпра

Антон Зімін – один із багатьох дніпрян, які 14 січня відклали всі справи та прибігли...