Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

У Києві покажуть документальний фільм «Книголови» про київських букіністів з Почайни

Опубліковано

Цими вихідними на кінофестивалі «Молодість» глядачі зможуть побачити документальний фільм «Книголови», який розкриває історії букіністів Почайни у Києві. Стрічка режисерки Тетяни Ганжі показує життя людей, що присвятили себе книгам та літературі, шукаючи відповіді на питання про культурну спадщину й імперські міфи.

Про це повідомила режисерка Тетяна Ганжа.

Про фільм

«У кожного з героїв свій шлях: дехто втратив роботу викладача в кризові 90-ті, інші прийшли на букіністичний ринок вже на пенсії. Коли почалося повномасштабне вторгнення, вони залишилися сам-на-сам зі складними питаннями щодо російської спадщини та власного минулого», — розповідає Тетяна Ганжа.

Фото: фільм «Книголови»

Читати також: Україну представляють на одному з найбільших книжковому фестивалі Фінляндії

Перша версія фільму, короткометражна «Книжки проти асфальту», була створена у 2020–2021 роках. Пізніше Ганжа разом із командою працювала над розширенням історії до повного метру, знімаючи життя букіністів протягом двох років.

Фільм «Книголови» — це спроба осмислити українську культуру та історію через призму літературного світу та його відданих хранителів.

Нагадаємо, що в Україні обрали шість університетів, де створять перші стартап-школи: які саме.

Фото: фільм «Книголови».

Коментарі

Культура

Хард-рок кавер про Бахмут: «Культурний десант» випустив кліп до Дня ДШВ (ВІДЕО)

Опубліковано

До дня десантно-штурмових військ ЗСУ військові та музиканти з «Культурного десанту» опублікували кліп на пісню «Під бахмутським дощем». Ця композиція стала кавером на пісню Дарини Красновецької (Darisha) під назвою «Під вінницьким дощем».

Про це ШоТам повідомили представники «Культурного десанту».

Історія написання пісні

Автори з «Культурного десанту» створили новий текст про бійців ДШВ та надали йому звучання у стилі хард-рок. Слова до пісні написали волонтер Михайло Шелепетень та очільник «Культурного десанту», капітан ЗСУ Миколай Сєрга.

«Михайло Шелепетень виступав на фронті з “Культурним десантом”. Я почув приспів у його виконанні, запропонував йому нову версію пісні. Вже через пів години написав текст. Ця пісня та кліп на неї — наше привітання воїнам Десантно-штурмових військ, наша шана українським десантникам», — говорить Миколай Сєрга. 

Читайте також: Українські захисниці стали лауреатками міжнародної премії Women in Defence (ВІДЕО)

Кліп «Під бахмутським дощем»

У музичному відео знявся військовий-десантник. Він воював під Бахмутом та на інших ділянках фронту. Наразі він працює інструктором у 199-му навчальному центрі ДШВ ЗСУ. Усі інші солдати у кліпі також є військовими та мають бойовий досвід.

Відео: ютуб-канал Cultural Forces Music

«Це відео — маніфест українського десантника, який покликаний мотивувати себе та своїх побратимів. Попри втому, наші воїни продовжують захищати свою країну, спираючись на глибинні цінності — сімʼю, любов до Батьківщини та пам’ять про загиблих побратимів», — написали представники «Культурного десанту».

Читайте також: Евакуаційна бронемашина на основі танка: Сили оборони використовуватимуть нову техніку

Зйомки кліпу «Під бахмутським дощем». Фото: представники «Культурного десанту».

Про «Культурний десант»

«Культурний десант» — об’єднання військових, які мають творчі та креативні навички. Їхня головна мета — покращити морально-психологічний українських оборонців завдяки культурі. На різних напрямках фронту постійно працюють кілька мобільних творчих груп. Також дві групи артистів виступають для поранених бійців в шпиталях, реабілітаційних і навчальних центрах ЗСУ.

Щомісяця вони проводять близько 200 виступів для бійців Сил оборони. Серед учасників об’єднання є відомі українські артисти з бойовим досвідом. Разом із цим вони співпрацюють із цивільними артистами та митцями. 

Нагадаємо, що рок-гурт Metallica опублікував виступ українського бандуриста, військовослужбовця ЗСУ Тараса Столяра.

Раніше ми писали, що «Культурний десант» випустив пісню «Поговорімо» — звернення військового до цивільних, які втомилися від війни.

Фото обкладинки: ютуб-канал Cultural Forces Music

Коментарі

Читати далі

Культура

У Києві оновили «Сільпо» до виходу «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» (ФОТО)

Опубліковано

До виходу «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» у тематичному супермаркеті «Сільпо» додали нові елементи дизайну. Відтепер на вході до магазину гостей зустрічає сталкер у повному екіпіруванні, а вивіска магазину отримала новий акцент: крапку над «і» замінили на артефакт «Душа». Його сяйво нагадує про містичну енергетику та небезпеку Зони відчуження.

Про це повідомляє пресслужба Сільпо.

Фото: пресслужба Сільпо

У відділі з овочами та фруктами «оселився» легендарний снорк — один із найбільш впізнаваних персонажів гри, чия поява відразу нагадує про небезпеки, які чекають у Зоні. Також у супермаркеті встановили чортове колесо, яке стало символом зони відчуження. Його можна знайти у відділі непродовольчих товарів.

Фото: пресслужба Сільпо

Крім того, до виходу релізу гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля», 20 листопада, у тематичному «Сільпо» відбувся розшук артефактів. Гості магазину мали змогу знайти тематичні бляшанки, сховані серед полиць, та обміняти їх на унікальні призи:

  • артпостери з персонажами гри;
  • енергетичні напої Non Stop;
  • ключ до гри «S.T.A.L.K.E.R. 2».

Читати також: Українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Супермаркет «Сільпо» в Києві, на вул. Березневій, 12а, був створений у співпраці з розробниками гри GSC Game World та уже став знаковим місцем для фанів «S.T.A.L.K.E.R.». Дизайн магазину відтворює естетику постапокаліптичного світу: стіни нагадують закинуті індустріальні споруди, колони стилізовані під сосни, а на стінах — концепт-арти гри.

Фото обкладинки: пресслужба Сільпо.

Коментарі

Читати далі

Культура

В Україні вийшов документальний фільм про життя Сумщини: історії людей прифронтових громад (ВІДЕО)

Опубліковано

Цьогоріч команда журналістів суспільно-політичного порталу «Сектор правди» зняла документальну стрічку про життя в прифронтових громадах Сумської області. Прем’єра фільму «Прифронтове життя. Сумщина» відбулася на початку листопада в Конгрес-центрі Сумського державного університету.

Про це повідомляють на фейсбуці «Сектора правди».

Про фільм та його героїв

Фільм розповідає про життя в регіоні, який постраждав від війни, пережив окупацію і продовжує підтримувати ЗСУ. У кадрі — історії людей із Сум та 12 громад області, зокрема Свеської, Кролевецької, Путивльської та Тростянецької. Герої стрічки — ті, хто втратив домівки, волонтери, які плетуть маскувальні сітки, та місцеві жителі, що створюють ткацькі вироби.

Читати також: Інститут пам’яті створив соціальний ролик до роковин Голодомору та запустив «Теплий збір»

Прем’єра та покази

На показ у Сумах завітали учасники фільму — жителі прифронтових громад. Фільм уже побачили у Києві, Тернополі та німецькому Гуммерсбасі. Крім того, стрічку транслювали на телеканалі «ЕСПРЕСО».

Де подивитися

Документальний фільм «Прифронтове життя. Сумщина» стане доступним на платформі «Київстар ТБ» з листопада. Наразі можна переглянути тизер, який дає змогу відчути атмосферу стрічки.

Відео: Sector Pravdy

Нагадаємо, що в Україні зняли документальний фільм про жінок-рятувальниць (ВІДЕО).

Фото обкладинки: кард з фільму «Прифронтове життя. Сумщина».

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес4 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...