Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

Вийшов трейлер «Стрічки часу», що змагатиметься за головну відзнаку Берлінале (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні випустили перший трейлер документального фільму «Стрічка часу». Робота режисерки Катерини Горностай розкриває шкільне життя під час війни. Фільм уперше за 27 років представить Україну в головному конкурсі Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Трейлер вийшов на ютуб-каналі «Освіторії».

Про що фільм

У стрічці розкривають тему шкільного навчання в Україні під час повномасштабної війни. У фільмі зафіксували кадри з життя вчителів та школярів в Черкасах, Харкові, Бородянці, Бучі та Ромнах, що на Сумщині. Картина передає атмосферу уроків, повітряних тривог і намагання продовжувати звичне життя в надзвичайних умовах.

Ідею фільму запропонувала громадська спілка «Освіторія», а виробником стала компанія 2Brave Productions.

Читайте також: Український художник Павло Маков отримав престижну премію імені Леонардо Скіаша

Відео: ютуб-канал «Освіторії»

Україна на Берлінале

Берлінський міжнародний кінофестиваль вважають одним із найпрестижніших подій у світі кіно. Його започаткували у 1951 році. Цьогоріч фестиваль проходить з 13 по 23 лютого.

У 2021 році стрічка Катерини Горностай «Стоп-Земля» отримала «Кришталевого ведмедя» юнацького журі програми Generation 14+. У межах головного конкурсу фестивалю українські стрічки не представляли 27 років.

Нагадаємо, що фільм про війну в Україні «Камінь, ножиці, папір» здобув премію BAFTA (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт Берлінале

Культура

Військові прочитали вірш «Нескорений» до Всесвітнього дня поезії (ВІДЕО)

Опубліковано

До Всесвітнього дня поезії українські військові продекламували вірш «Незламний» британського поета та видавця Вільяма Ернеста Генлі. Військові записали відео з читанням вірша, аби подякувати Великій Британії за підтримку України та нагадати, що війна за свободу продовжується.

Про це повідомили в агенції Ukraine WOW.

Хто продекламував вірш

До запису відео долучилися поети-захисники Павло Вишебаба, Микола Антощак, Олексій Каркачов, Артур Дронь, а також письменник і колишній військовослужбовець Павло Матюша.

«Вірш Invictus для мене цінний, бо порушує питання збереження власної ідентичності в аномальних обставинах. Навіть збереження почуттів, таких як здатність до емпатії, потребує зусиль і постійної пильності до змін усередині. За єдиною піксельною формою хотілось би залишити й зберегти власний зміст», — розповів Павло Вишебаба.

Читайте також: Українські поети і поетки, про яких варто знати. Чи вгадаєте всіх? (ТЕСТ)

Що відомо про твір

Вільям Генлі написав свій найвідоміший твір у 1875 році, коли лікувався після ампутації ноги внаслідок ускладненого туберкульозу. В Ukraine WOW зазначають, що цей вірш став символом стійкості, гідності та сили тих, хто зустрічається з непереборними обставинами.

Ролик створила громадська організація Ukraine WOW за сприяння мережі мультимаркетів «Аврора» та за підтримки «Культурного десанту».

«Ми обрали вірш Invictus, адже його рядки не тільки близькі українцям, а й відомі кожному британцю. Поема, яка багато років є символом стійкості та сили, продовжує бути актуальною у часи великої війни, яку вже четвертий рік Росія веде проти України. Британія — один з головних союзників України, тож  Invictus — наш спосіб подякувати британцям за їхню підтримку і згадати усіх українських поетів та поетес, які захищають Україну», — зазначають засновниці Ukraine WOW Ярослава Гресь та Юлія Соловей.

On World Poetry Day, Ukrainian war poets recorded the poem Invictus ("Unconquered") by William Ernest Henley, thanking the United Kingdom for its support of Ukraine in the full-scale war and to remind everyone that the fight for freedom against tyranny continues. ⠀ The poem has become a symbol of resilience, dignity, and strength for all who face insurmountable challenges. Notably, it was referenced by Winston Churchill during World War II, Nelson Mandela during his imprisonment, and inspired Prince Harry and his team when naming the Invictus Games – a competition for injured servicemen. ⠀ The video features poets Pavlo Vyshybaba, Mykola Antoshchak, Oleksii Karchakov and Artur Dron, as well as writer and veteran Pavlo Matyusha. ⠀ The project was created by Ukraine WOW in collaboration with Avrora, and with the support of Cultural Forces. ⠀ — ⠀ До Всесвітнього дня поезії українські військовослужбовці записали відео, в якому читають вірш Invictus («Нескорений») Вільяма Ернеста Генлі, щоб подякувати Великій Британії за підтримку України у повномасштабній війні та нагадати, що боротьба за свободу від тиранії триває. ⠀ Вірш став символом стійкості, гідності й сили кожного, хто стикається з непереборними обставинами. Зокрема, до нього звертались Вінстон Черчилль під час Другої світової війни, Нельсон Мандела під час свого увʼязнення, а принца Гаррі з командою вірш надихнув назвати змагання для військовослужбовців, що дістали тяжкі поранення, «Іграми нескорених» (Invictus Games). ⠀ До відео долучилися поети Павло Вишебаба, Микола Антощак, Олексій Каркачов, Артур Дронь, а також письменник і ветеран Павло Матюша. ⠀ Проєкт створений Ukraine WOW разом з Аврора Мультимаркет за підтримки «Культурного десанту».

Опубліковано Ukraine WOW Пʼятниця, 21 березня 2025 р.

Довідка про Ukraine WOW

Ukraine WOW — громадська організація, яка популяризує українську культуру у світі, а також усередині самої країни. Її заснували Ярослава Гресь та Юлія Соловей.

Нагадаємо, що акторка Шерон Стоун показала картину українського художника у себе вдома (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Ukraine WOW

Читати далі

Культура

Українські поети і поетки, про яких варто знати. Чи вгадаєте всіх? (ТЕСТ)

Опубліковано

Вони заслуговують, аби про них знали більше. Пригадуйте імена маловідомих поетів та поеток, перевертайте картинку у тесті ШоТам та дізнайтеся про авторів цих прекрасних українських віршів.

Хто написав цей вірш?

Клацніть, щоб перевернути

А хто є авторкою цього вірша?

Клацніть, щоб перевернути

Кому належить цей фрагмент вірша?

Клацніть, щоб перевернути

Добре. А що скажете щодо цього вірша?

Клацніть, щоб перевернути

Наступні рядки належать...

Клацніть, щоб перевернути

Цього письменника ви точно знаєте!

Клацніть, щоб перевернути

А вгадаєте, яка поетка написала ці рядки?

Клацніть, щоб перевернути

Цю поезію написав...

Клацніть, щоб перевернути

Чудово! А це вірші київського поета, якого звуть...

Клацніть, щоб перевернути

І останній письменник, який стоїть за цим віршем — це...

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі

Культура

Збірка фото, зроблених українськими дітьми, увійшла в шортлист престижного конкурсу

Опубліковано

Книга Behind Blue Eyes потрапила у шортлист міжнародного конкурсу Best Book Design from all over the World 2025. У виданні зібрали плівкові фотографії, які зробили діти після повномасштабного вторгнення у прифронтових селах України.

Про це повідомили у проєкті Behind Blue Eyes.

Що відомо про книгу

У книзі Behind Blue Eyes зібрали 200 знімків, зроблених дітьми на одноразові плівкові камери в прифронтових і деокупованих селах України впродовж 2022-2024 років.

Цю збірку створив благодійний проєкт Behind Blue Eyes у партнерстві з видавництвом readellion publishing та havhav bureau. Вона є підсумком експедицій благодійного проєкту до 19 прифронтових селищ.

«Формат та оформлення книги — символічні. Вона кишенькового розміру, зручно лежить в руці дорослого і таким чином створює відчуття мініатюрності та причетності до чогось крихітного, дитячого. Щоб дистанціюватися від концепції “фотокниги” чи “архіву” та не навʼязувати “дорослі” формальності, книга має відкритий корінець та зшиток паперових сторінок, перша з яких і виконує функцію обкладинки. На ній зібрані думки команди проєкту про мету цієї книги, про відчуття, які вона має викликати у читача, і в такий спосіб одразу налаштувати його на відповідний настрій», — зазначили представники проєкту.

Читайте також: «Я обожнюю українські кольори»: принц Вільям зустрівся з дітьми з України (ФОТО)

Про конкурс

Конкурс Best Book Design from all over the World організовує німецька фундація Stiftung Buchkunst. Він є одним із найпрестижніших міжнародних конкурсів книжкового дизайну, який заснували у 1963 році в Лейпцигу.

У 2025 році в конкурсі взяли участь 550 видань з 32 країн. З них тільки 21 книга потрапила до короткого списку.

У грудні 2024 року книга Behind Blue Eye отримала спеціальну відзнаку журі на конкурсі «Найкращий книжковий дизайн» під час «Книжкового Арсеналу» за «відчуття матеріалу». Завдяки цій нагороді книга й змогла змагатися на Best Book Design from all over the World.

Надаємо, що у Харкові відновили друкарню «Фактор-Друк», яку знищили росіяни (ФОТО).

Фото: Behind Blue Eyes

Читати далі

Шопочитати

Можливості4 дні тому

На добру справу: ветеран і директорка лікарні отримали по 100 тисяч гривень гранту

Василь Штундер — ветеран, який присвятив себе реабілітації побратимів. Галина Роспутна — акушерка-гінекологиня, яка нині...

Культура5 днів тому

Анонімний митець зі Львова зібрав понад 1 млн гривень на військо за допомогою картин

Головний Герой — це митець, який спостерігає за людьми та відображає світ у віртуальній реальності....

Суспільство6 днів тому

Книжковий блогер у 9 років: це хлопчик, який підкорив YouTube любов’ю до книг

«О, ви вже тут? А я саме читав книжку, про яку дуже хочу вам розповісти»,...

Можливості6 днів тому

Великі зміни навіть у маленьких громадах. Як зробити туристичний маршрут та кінотеатр за грант

У Бобриці відновили туристичний маршрут до унікальних природних пам’яток і мальовничих місць А у Згурівці...