Суспільство
У Харкові встановлюють монумент захисникам України
У Харкові завершують монтаж монументу захисникам України. Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.
Впорядковують територію
Відкриття планується 14 жовтня, на День Захисника України, на майдані Захисників України. Наразі на місці, де буде розташований монумент, уже встановлена частина елементів споруди – а саме 14 металевих стел. Триває вкладання тротуарної плитки та впорядкування території. Підрядникам залишилося встановити головну частину композиції – куб, змонтувати підсвічування та провести озеленення.
Остаточний вигляд монументу був затверджений під час громадських слухань, які відбулись у 2018 році в обласному військкоматі. Тоді в обговоренні взяли участь представники військових комісаріатів, учасники АТО (ООС) та бойові офіцери. Будівельні роботи розпочалися в червні цього року.
Читайте також: На вокзалі у Києві відкрили зал очікування для військових
Що символізує монумент?
Секретар Ради ГО «Спілка ветеранів АТО» Юрій Корсунов зауважив, що над ідеєю монументу архітектори та скульптори працювали спільно з представниками громадських організацій.
«Ми ставили завдання, щоб монумент ніс смислове навантаження, щоб кожен, хто побачить його, відчував значущість подій, що відбуваються на сході України, та надихався ідеєю того, що країну потрібно захищати. Другим завданням було відійти від конкретних образів, а спиратися на символізм, – пояснив секретар Ради ГО «Спілка ветеранів АТО». – Основний елемент монументу – це куб, найміцніша геометрична фігура. Він символізує Україну – цілісну та потужну державу, яка, на жаль, зазнала тяжких втрат – і про ці втрати нам говорить та частина кубу, яка відсутня. Це втрачені життя – вже близько 16 тисяч громадян України загинули під час подій на сході. І це втрачені території. Але ці частини все ж залишилися з нами та винесені на плац у вигляді 14 металевих стел. Така кількість символізує 2014 рік, коли розпочалася АТО».
Імен загиблих на монументі не буде. Проте на залізних колонах все ж буде текст – строки твору Володимира Сосюри «Любіть Україну», а на самому кубі – надпис «Герої не вмирають!».
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі