

Культура
Сергій Жадан презентував новий альбом у харківському метро
Сергій Жадан та Юрій Гуржи 1 лютого в харківському метро провели безплатний концерт із презентацією альбому «Семафори». Для виступу обрали станцію під назвою «Перемога».
Про це повідомив Сергій Жадан у фейсбуці.
Альбом вийшов у грудні 2024 року. У ньому розкривають 13 історії людей, які мусять будувати нове життя після того, як покинули рідну домівку. Під час концерту для слухачів грали та співали:
- Сергій Жадан — вокал;
- Юрій Гуржи — гітара, вокал;
- Галина Печеніжська — вокал;
- Максим Мацегорін — бас;
- Міра Шулак — клавішні;
- Олександр Луцишин — барабани;
- Хор Одиноких Сердець Сержанта Пеппера (ХОССП);
- Хор Дитячої академії естрадного мистецтва «Kinder Mix Show».
Читайте також: У Туреччині вперше провели вечір пам’яті Стуса, де читали вірші дев’ятьма мовами
«Вийшов зворушливий і теплий концерт. Весь час було відчуття того, що знаєш усіх присутніх. Хоча, звісно, ні — присутніх було надто багато. Просто були всі свої. А зі своїми говорити завжди легко. І про втрати, і про надії. “Семафори” саме про це — про печаль утрат і радість сподівання. Про надію, яка не полишає навіть у найтемніші години. І про повернення тих, кого чекають»‚ — написав Сергій Жадан.


Нагадаємо, що українка ввійшла до списку найкращих діджейок світу (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Сергія Жадана
Культура

Працівники Київської митниці зберегли від вивезення 27 посріблених предметів від польських майстрів — дзеркала, скриньки, посуд з кавових та чайних сервізів, горіхокол та дверний молоток. Усе це виявили під час перевірки міжнародного експрес-відправлення з Рівного до Польщі.
Про це повідомила пресслужба Київської митниці.
Побутові речі від польських майстрів
За оцінкою фахівців Національного музею історії України, усередині посилки — цілісна колекція унікальних побутових речей з посрібленням, створених польськими майстрами у другій половині 19 — на початку 20 століття.
Усі предмети виготовили на легендарних фабриках: Fraget,Norblin & Co Warszawa, Bracia Henneberg, Roman Plewkiewicz &Co, Fabryka Wolska pod Warszawa та інших, що працювали у Варшаві у часи Королівства Польського.
Читайте також: Українські митники виявили цінні артефакти про Тараса Шевченка (ФОТО)
У колекції були:
- чотири предмети від Fraget — бренду, що став синонімом якості,
- п’ять — від Norblin & Co Warszawa;
- шість — від Bracia Henneberg, знаної своїми дзеркалами.
Митники зазначили, що під час вивезення посилки не було спеціального свідоцтва. Стосовно громадянина, який відправляв культурні цінності за кордон склали протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.
Про виробників
Fraget — варшавська фабрика, чиї вироби прикрашали столи в Києві, Одесі, Вільно та Тифлісі.Конкурент Norblin & Co Warszawa представив світу сплав «веріт» — технологію, яка змінила підхід до посріблення, а Bracia Henneberg славилися своїми дзеркалами.




Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото надала пресслужба Київської митниці
Культура

Студія Balbek Bureau показала проєкт реновації Будинку кіно. Із запитом переосмислити простір та дати йому нове дихання до майстерні звернулася Спілка кінематографістів України.
Про це повідомили в архітектурному бюро Balbek Bureau.
Перед розробкою проєкту оновлення будівлі архітектори оцінили стан приміщень усіх чотирьох поверхів. «Між великими подіями – кінофестивалями, концертами та стендап-шоу — простір має продовжувати активне життя», — зазначили в бюро.
Команда визначила проміжні цілі проєкту:
- оновити наявні простори будівлі;
- розробити концепцію нового інтер’єру, зокрема й оновити матеріали та освітлити меблі;
- застосувати стандарти доступності інклюзивних середовищ.
Читайте також: «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО)
Команда Balbek Bureau запропонувала розділити сценарії використання приміщень Будинку кіно на зимовий (із залученням лише внутрішніх залів та кімнат) та літній — із балконами та дахом. Мультифункціональності простору сприятиме й класифікація сценаріїв на постійні та епізодичні —це дозволить розробити графік подій та урізноманітнити життя будівлі.




Нагадуємо, що на Волині відновили вишиванку 19 століття: завдяки їй у Канаді збиратимуть гроші для ЗСУ (ФОТО).
Фото: сайт студії Balbek Bureau
Культура

Укрзалізниця запускає мистецький поїзд з фотовиставкою Говарда Баффетта. За 4 місяці галерею побачать на 63 вокзалах України.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Мандрівна галерея про незламність українців
У трьох вагонах потяга розташували виставку Courage of a Nation, де в об’єктиві американського філантропа та фотографа Говарда Баффетта показана незламність українців.
«Це більше, ніж поїзд. Це — мандрівна галерея», — зазначають в «Укрзалізниці».
Над концепцією працював дворазовий лауреат Пулітцерівської премії Мухаммед Мухейсен. Вагони переобладнали та свторили світлове й музичне оформлення.
Читайте також: «Укрзалізниця» створила куртку зі старих вагонних штор для благодійного аукціону
Поїзд уже в Одесі — до 17 червня включно. Далі — десятки вокзалів і станцій від прифронтових регіонів до Карпат. Точний календар не розкривається з міркувань безпеки.
Відвідати поїзд галерею можна безкоштовно. Проєкт повністю фінансує Фонд Говарда Баффетта.
Аби потрапити без черги, реєструйтеся за посиланням.





Нагадуємо, що Театр Франка передав бійцям ГУР дрон Magura V7.
Фото: фейсбук-сторінка «Укрзалізниці»