

Суспільство
У Дубаї відкрили перший ресторан української кухні
Напередодні ввечері у Дубаї відрився перший ресторан української кухні YOY, йдеться на інстаграм-сторінці закладу.
Під час відкриття гостей частували сетом із п’яти українських страв із авторськими наливками.
Як пише Ukrdubai.com, ресторан у Дубаї відкрила компанія київська компанія Moderza Group з досвідом роботи в Україні 19 років. Засновники ресторану — Георгій Піонов і Павло Мороз.
Власники розповідають, що назва ресторану — вигук «Йой» — це прояв багатьох емоцій, передусім захоплення.
Центром ресторанної кухні є справжня піч
Відкрита кухня побудована навколо дров’яної печі, яка вважається серцем української оселі. Саме тут кухарі будуть наповнювати димними ароматами свіжоприготовані страви та дивувати гостей смаком автентичної української кухні.
Піч вирішили зробити унікальною, сучасною й такою, щоб її хотілося роздивлятись годинами! Саме тому для її оздоблення було замовлено 4000 кахлів, які створила народна художниця України Оксана Чепурна. Кожну плитку було виготовлено у Львівській кахлярні, яка має понад сторічну історію.
Читайте також: Ми жодного дня не зупиняли роботу. Прифронтова виноробня Villa Del Vino об’єднала крафтових виробників і допомагає ЗСУ

«Завдання – через гастродипломатію доносити українську культуру»
У ресторані кажуть, що їхнє завдання – через гастродипломатію доносити українську культуру. Бо хто, як не українці тут можуть найкраще розповісти про Україну.
Серед страв меню пропонують борщ із печі, банош з каштанами, галушки з аспарагусом та трюфельною сметаною, вареники з вишнею, бринзу з варенням ялини, яка готується за авторським рецептом на дров’яній печі.
Читайте також: Війна та їжа: як логістика перемагала зброю. Розповідає історик Володимир Полторак
Деякі інгредієнти та страви в ресторані приголомшують несподіваним смаком. Наприклад, ряжанка, що запікається до рум’яної скоринки та готується за старовинним рецептом у дров’яній печі протягом 3-4 годин. Саме ряжанка з печі довершує подачу авторського десерту із запеченим гарбузом, чипсами топінамбура та гарбузовою нерафінованою олією, що імпортується з України.
Відвідувачі зможуть скуштувати страви з баранини, яка вирощена на схилах Карпатських гір. Ароматні білі гриби, свіжий кріп, паростки соняшнику, хрін та солод теж за ексклюзивним замовленням привезені з України, щоб зробити страви ще більш схожими на справжні українські.

Для приготування страв та створення оригінальних смаків кухарі YOY використовують органічну та нерафіновану запашну олію, яку було спеціально імпортовано з України в Дубай. Саме вона робить навіть звичайний овочевий салат неймовірно ароматним.
Щомісяця відбуватимуться pop-up кулінарні заходи від відомих українських шеф-кухарів, які презентуватимуть нові цікаві страви та покажуть відвідувачам креативну українську кухню.
Інтер’єр ресторану
Інтер’єр розробив український дизайнер Володимир Непийвода. Cучасний мінімалістичний інтер’єр з великою кількістю деревини нагадує український дім з глиняними глечиками ручної роботи. Кожен елемент дизайну символічний. Тут немає випадкових речей, усі деталі мають значення.
Наприклад, люстра в ресторані – ручна робота, за задумом дизайнера вона виконана з натуральних гілок у вигляді гнізда лелеки. В Україні цей птах символізує сім’ю, патріотизм, любов до рідного краю.
Унікальні глиняні глечики різних форм зроблені для YOY майстром із Закарпаття вручну. Виліплені та обпечені в печі, вони подолали довгий шлях, аби прикрасити стіну українського ресторану в Дубаї.
Читайте також: Експортувати під час війни. Як харківський бренд шкіряних виробів підкорює міжнародний ринок
Для того, щоб враження від ресторану були ще більш яскравими, з України було привезено косівську розписну кераміку. Триколірна гама – жовтий, зелений, коричневий – це кольоровий код гуцульської кераміки, пов’язаний зі сприйняттям природи (сонце, гори, земля). Її століттями виготовляють майстри у Косові, а з 2019 року внесено до світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Килими ручної роботи з натуральної та екологічно чистої вовни, виготовлені в українському гірському містечку в Карпатах. Довгий стіл – 13 метрів, виготовлений із натурального ясена – для збору всієї великої родини за вечерею.
Є в ресторані й справжня українська трембіта – музичний інструмент, який визнано найдовшим у світі.
Нагадаємо, український борщ отримав престижну нагороду в Японії.
Також українці відкрили у Лондоні ресторан Mriya Neo Bistro.
Окрім того, у столиці Японії відкрили перший український ресторан.
Фото: ukrdubai.com.
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини
Суспільство

24 червня в Музеї книги і друкарства України відкриється виставка «Пилип Орлик. Шлях гетьмана», присвячена до 315-річчя Конституції Орлика та Дня Конституції України. Уперше у столиці представлять низку експонатів, що мають прямий стосунок до постаті гетьмана.
Про це повідомили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
На виставці покажуть 33 об’єкти, зокрема стародруки, гравюри, мапи, зброя, речі з родинною символікою Пилипа Орлика та Івана Мазепи, а також археологічні знахідки з Батурина.
Відвідувачі зможуть побачити й копії архівних документів зі Швеції, Франції, Польщі та України, які розповідають про життя та політичну діяльність Орлика.
Також відбудеться прем’єра історичного фільму Incognito, створеного з використанням ШІ. Виставка триватиме до 1 грудня.
Читайте також: Христина Скачківська-Сушко: єдина жінка-старшина в армії УНР (ВІДЕО)



Нагадаємо, що історики знайшли нові артефакти Пилипа Орлика та найдавніший козацький документ українською.
Фото обкладинки: портрет, написаний Наталею Павлусенко, 2021, Wikimedia