Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Дніпрі відкрили школу водіїв трамваїв і тролейбусів: дають стипендію і роботу

Опубліковано

У Дніпрі запрацювала школа водіїв трамваїв і тролейбусів. За наступні 5,5 місяця  профільну підготовку здобуватимуть 50 учнів, розповідають у міській раді.

У попереднього закладу закінчилася акредитація, тож без нових фахівців залишався не лише Дніпро, а й Запоріжжя, Кам’янське, Кропивницький і Полтава. 

Закриють нестачу

«Відкриття такого центру у Дніпрі — крок до вирішення складної структурної та інфраструктурної проблеми, котра існувала в місті. Ми можемо випускати близько ста водіїв щороку. Після того, як місто закриє свою потребу, цей центр більш активно надаватиме послуги з навчання водіїв із інших обласних центрів. Я задоволений тим, що відбувається», — заявляють у міськраді.

Загалом у Дніпрі нестача щонайменше 200 водіїв трамваїв і тролейбусів. При цьому у місті нині системно оновлюється рухомий склад електротранспорту та відкриваються нові маршрути. Водночас середній вік водіїв становить 45 років. Тож молоді фахівці у цій галузі вкрай необхідні. 

Читайте також: За два роки Дніпро планує закупити 80 німецьких трамваїв

Як виглядає школа

Усе обладнання та техніку для школи придбали коштом комунального підприємства. В аудиторіях є чинні макети рухомого складу, а теорію та практику викладають досвідчені інструктори. Навчання передбачає індивідуальний підхід до кожного учня. 

Пан Сергій навчається на водія тролейбуса. Чоловік уже має досвід кондуктора, однак він із дитинства мріяв водити таку машину.

«Мене завжди вабили великі, довгі машини. Коли виріс, зважив для себе плюси та мінуси професії. Плюсів було більше. Перевозити людей, допомагати їм діставатися потрібного місця. Тим паче нині тут нормальні зарплати, а тепер ще й підприємство саме навчає», — розповів майбутній водій.

З зарплатою до 20 тис.грн

Від початку навчання зі студентами укладають трудові договори. Тож, опановуючи фах, претенденти на професію здобувають одразу і трудовий стаж. Передбачено і стипендії. Мерія Дніпра всіляко сприяє підвищенню престижу професії, зокрема, водіїв трамваїв і тролейбусів. У місті підняли зарплати комунальним працівникам. Зокрема, найвправніші водії електротранспорту можуть отримувати близько 20 тис. грн. Вступати до цієї школи можна з 21 року. 

Після завершення навчання студенти складають іспити тут і в Сервісному центрі МВС України. Вони повинні отримати категорії «Tm» для трамвая та «Tr» для тролейбуса. Перш ніж вийти на міські маршрути, водії також проходитимуть стажування — щоб вивчити їхню специфіку. 

Охочі зареєструватися на курси можуть звертатися до відділу кадрів КП «Дніпровський електротранспорт» за телефонами: 373-92-13, 093-459-54-83.

Суспільство

17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24

Опубліковано

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.

Про це повідомили в UNITED24.

Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.

«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.

Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.

Історія хлопця

Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.

Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)

Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.

Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену сторічному партнерству України й Британії (ФОТО)

Опубліковано

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.

Про це повідомили в компанії.

Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.

Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.

Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.

Фото: «Укрпошта»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо4 дні тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство1 тиждень тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура1 тиждень тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...