Суспільство
У Чернігові відкривають новий Денний центр допомоги для місцевих та переселенців
Денний центр «Жіночий Хаб Святої Ольги» відкриває свої двері для місцевих та ВПО у Чернігові: на жінок і дітей чекатиме психологічна та фізична реабілітація, педагог-вихователь та соціальний супровід.
Про це ШоТам повідомили у громадській організації «Елеос-Україна».
«Жіночий Хаб Святої Ольги» — це про ком’юніті та підтримку тих, хто її потребує. У центрі працюватимуть фахівці з психологічної та фізичної реабілітації, які допомагатимуть дорослим та дітям подолати наслідки російсько-української війни.
Зокрема, йдеться про тих людей, яким довелося пережити часткову окупацію регіону, оточення міста ворогом та бомбардування, людям у складних життєвих обставинах. Отримати послуги може кожен, хто потребує психоемоційної підтримки: жінки, що постраждали від насильства; родини військових та ветеранів.
Читайте також: Від підвалу в Миколаєві до виробництва дитячого текстилю в Яремчі: як переселенка відкрила бізнес на новому місці
У Денному центрі працюватиме спортзал, де охочі зможуть займатися фітнесом, йогою та опанувати тренажери разом з тренером. Нині ці ж послуги надаються у партнерському спортзалі від «Жіночого Хабу Святої Ольги» у Чернігові. Також у центрі консультуватимуть мешканців і ВПО щодо працевлаштування.
З дітьми займатиметься педагог-вихователь, поки їхні батьки отримують послуги, тренуються у спортзалі або беруть участь у тренінгах та групах підтримки.
Як відвідати?
Відкриття Денного центру «Жіночого Хабу Святої Ольги» у Чернігові заплановане на 15 січня 2024 року. Відвідати центр можна безкоштовно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 18:00.
Громадська організація «Елеос-Україна» є офіційним представником Синодального Управління соціального служіння Православної Церкви України. Мережа налічує 15 регіональних організацій у різних містах України.
Нагадаємо, в Одесі відкрили центр соціально-психологічної підтримки для переселенців.
Також ми розповідали, що вийшла серія відео «ВПО — Великий Приклад Об’єднання» про інтеграцію переселенців у громадах.
Фото: надане ШоТам.
Проєкт реалізується за донорської підтримки Міністерства закордонних справ Латвії та Латвійської організації «Центр МАРТА».
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі