Суспільство
Вийшла серія відео «ВПО — Великий Приклад Об’єднання» про інтеграцію переселенців у громадах
Благодійний фонд «Право на захист» розробив серію відеороликів, у яких внутрішньо переміщені особи розповідають свої історії інтеграції.
Про це ШоТам повідомили у фонді «Право на захист».
Ці відео (підбірка відео за посиланням) про взаємодопомогу й повагу до досвіду кожного, єднання й неймовірну жагу до життя. А також про те, як завдяки спільним зусиллям виграють усі.
«Коли запитуєш у людей, які вимушені були покинути свій дім і переїхати, що їм потрібно для інтеграції в нову громаду, вони часто відповідають: “житло й робота”. Але коли базові потреби вдається задовольнити, люди прагнуть нових друзів, підтримки, реалізації своїх талантів і вмінь – тобто соціалізації», – розповідає координаторка напряму Соціальної згуртованості та порозуміння БФ «Право на захист» Наталя Проскуренко.
Вона додає що відчуття належності до громади грає вагому роль в успішній інтеграції. Для цього дуже важливо налагодити діалог і комунікацію в громаді. Саме про це розповідають герої відео та своїм прикладом доводять важливість гуманності, співчуття й турботи, які згуртовують українців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гонорар за першу картину віддала на реабілітацію. Історія художниці з Харкова, яка переїхала на Закарпаття та підтримує військових
Наталя Проскуренко впевнена, що попри відмінність життєвих шляхів і досвіду, у нас є спільні переживання: за власне життя, родину, дітей, воїнів і долю нашої країни загалом. А ще потрібне усвідомлення причетності до чогось надважливого. Взаємодопомога, співчуття й готовність об’єднатися – усе це визначає нашу можливість творити щасливе майбутнє для всіх.
Чому це важливо
Соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб є не просто важливим питанням, а необхідністю для суспільства. За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, станом на листопад 2023 року в Україні нараховують 4,9 млн внутрішньо переміщених осіб. 3,6 млн з них стали переселенцями після 24 лютого 2022 року.
Ці люди змушені починати життя з нуля в незвичних умовах: шукати роботу, житло, налагоджувати доступ до медичних та інших важливих послуг, а також вибудовувати соціальні зв’язки в новій громаді.
Запорукою вдалої інтеграції ВПО є здоровий безконфліктний діалог у громадах і поширення об’єднувальних наративів у суспільстві. Цій темі треба приділяти належну увагу, регулярно й відкрито обговорювати, а також постійно розробляти ефективні інструменти на державному та локальному рівнях. Один із них — медіакампанії, які сприяють порозумінню.
Нагадаємо, переселенці з Донецька облаштовують меблями укриття по всій Україні.
Також ми розповідали, як переселенка з Ірпеня відкрила кафе на Львівщині. Окрім того, читайте, як сім’я з Луганщини створює українськомовні мультики.
Фото: скриншот із ютуб-кналу R2P.
Коментарі