Суспільство
У Чернігові Центр протимінної діяльності отримав нове обладнання від Уряду Канади та ПРООН
Центр протимінної діяльності у Чернігові отримав від Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Уряду Канади детектори для пошуку вибухонебезпечних залишків війни глибоко під землею, на землі та під водою, спорядження для водолазів і техніку для проведення моніторингу й контролю якості.
Про це повідомили у відділі комунікацій ПРООН в Україні.
Отримане обладнання вартістю 90 000 доларів є вкрай необхідним для підтримки державних органів у розмінуванні забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами територій Луганської й Донецької областей. Центр протимінної діяльності, який наразі у процесі створення, також буде умебльовано й оснащено офісною технікою на 40 000 доларів.
Читайте також: Вогняна екологічна катастрофа. Як на Донбасі борються з наслідками лісових пожеж
Під час церемонії у своїй промові пані Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза наголосила, що розмінування відіграє критично важливу роль у розбудові миру в охоплених збройним конфліктом областях на сході України.
У своїй промові Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначила, що міни та боєприпаси, що не вибухнули, продовжують наражати цивільне населення, що проживає на охопленому конфліктом сході України, на смертельну небезпеку.
Після церемонії передачі обладнання делегація мала можливість ознайомитись із роботою Центру. Сапери показали свої навчальні приміщення та пояснили, що потрібно для забезпечення безпечного та якісного розмінування.
Читайте також: Снаряди вбивають ґрунт. Як на Донбасі відновлюють дику природу після впливу війни
«Отримане обладнання дозволить нам проводити обстеження та розміновувати мости та дороги на сході України. Після розмінування їх можна буде відремонтувати та відновити пошкоджену інфраструктуру», – сказав капітан Олександр Колган, начальник управління водолазними роботами ДССТ.
У той час як Державна спеціальна служба транспорту розміновує, Центр протимінної діяльності буде проводити контроль якості. Цей процес гарантуватиме, що після проведення робіт із розмінування на очищених територіях не залишилося мін чи нерозірваних боєприпасів. Тільки тоді землю можна передати її власникам та користувачам. Для проведення контролю якості потрібно використовувати саме таке обладнання, тому Уряд Канади і ПРООН надали детектори як для очищення територій, так і для контролю якості.
Читайте також: Відбувся видовищний Чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту (ВІДЕО)
Передача обладнання здійснювалась у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Канади.
Про програму ООН
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
Нагадаємо, рятувальники Луганщини отримали 9 спецавтівок для ліквідації пожеж.
Усі фото: www.ua.undp.org.
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі