Економіка і бізнес
У Чернігові та Кривому Розі відкрився McDonald’s
З 1 червня у Кривому Розі та Чернігові відновили роботу ресторани McDonald’s.
Як повідомив голова військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул, ресторан розташований найближче до лінії фронту зі всіх закладів мережі — за 55 км.
McDonald’s у Кривому Розі
«У Кривому Розі відкрився McDonald’s. За 55 кілометрів від ворожих позицій. Ближче, ніж будь-де. Я вдячний, бо це ще один символ нормального мирного життя», – написав Вілкул у соцмережах.
За його словами, рішення далося нелегко через суворі правила безпеки, встановлені мережею ресторанів McDonald’s в Україні.
McDonald’s у Чернігові
Окрім того, з 1 червня також відкрився ресторан закладу і в Чернігові. Про це повідомили у пресслужбі McDonald’s.
У чернігівському закладі гості можуть зробити замовлення в залі ресторану на касі чи через термінали самообслуговування, а також на МакДрайві.
McDonald’s у Чернігові працюватиме з 07:00 до 22:00. Там дотримуватимуться розширених правил безпеки, згідно з якими в разі оголошення повітряної тривоги команда швидко завершує всі процеси, видає вже оплачені замовлення та зачиняє заклад, аби працівники і гості могли пройти в укриття.
Читайте також: Три доби – і можна жити. У Вінниці створюють будинки-лего, які можна зібрати за 72 години. ШоТам дізнався, як це можливо
Також у разі підвищеного попиту в перші дні роботи заклад прийматиме обмежену кількість відвідувачів, аби уникнути скупчень людей, а команди могли краще відпрацювати оновлені процедури з безпеки.
У закладі Чернігова спершу буде представлене скорочене меню, яке поступово розширюватиметься з відновленням ланцюгів постачання і нарощення обсягів складів.
Про McDonald’s
МакДнальдз — американська корпорація, до 2010 року найбільша у світі мережа закладів швидкого харчування. Станом на 2022 рік, у 24 містах і п’ятьох селах України діяли 111 ресторанів McDonald’s.
Нагадаємо, на початку повномасштабної війни в Україні закрились ресторани McDonald’s. Першими відкрились заклади у Києві та на заході України. 28 березня клієнтів почали приймати ресторани в Одесі.
Також у березні 2023 року у Вінниці відкрили новий ресторан McDonald’s.
Окрім того, 25 квітня мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s відкрила 5 ресторанів у Дніпрі.
Фото: t.me/vilkul.
Економіка і бізнес
Судновласник іноземного судна Stavanger виплатив Україні $2,4 млн компенсації за розлив небезпечної речовини в порту «Південний». Це перший у країні випадок, коли іноземна компанія відшкодувала збитки за шкоду екології.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
Що сталося
Інцидент стався у 2020 році. Під час розвантаження судна розлилося 8,5 тонни небезпечної суміші пальмового олеїну та стеарину. Це грубе порушення норм Міжнародної конвенції 1973 року про запобігання забруднення з суден, яка вимагає дотримання стандартів охорони морського середовища.
Україна оцінила збитки в $2,41 млн (64,8 млн грн за курсом на той час) і подала позов проти власника судна.
Читати також: Українських моряків звільнили з полону єменських хуситів
Як відшкодовували збитки
- У 2022 році судновласник виплатив першу частину компенсації — 36,5 млн грн;
- у січні 2025 року завершив виплати, перерахувавши залишок у розмірі 28,2 млн грн.
В Офісі генпрокурора зазначили, що це перший випадок, коли Україні вдалося довести відповідальність іноземного судновласника за екологічну шкоду та отримати компенсацію в таких масштабах.
Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).
Фото: Freepik.
Економіка і бізнес
Київщина та канадська провінція Онтаріо встановлюють партнерство за кількома напрямками. Наразі сторони створюватимуть робочі групи для втілення спільних проєктів.
Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.
Як співпрацюватимуть регіони
У межах встановлення партнерства начальник управління міжнародного співробітництва КОВА Микита Геращенко провів онлайн-зустріч із представниками адміністрації Онтаріо.
Під час зустрічі сторони обговорили співпрацю за такими головними напрямками:
- охорона здоров’я;
- освіта;
- економіка;
- культура;
- співпраця між громадами;
- енергетика.
«За кожним із цих напрямків досягнуто домовленості про створення окремих робочих груп, до складу яких будуть залучені відповідні фахівці з обох сторін», — написали в КОВА.
Нагадаємо, що київська митниця передала музею вилучені скіфські наконечники та козацькі сокири (ФОТО).
Також ми писали, що в Києві завершує навчання перша жінка-машиністка метро.
Фото: сайт КОВА
Економіка і бізнес
Міністерство економіки України працює над впровадженням штучного інтелекту (ШІ) для пошуку роботи безробітним. Цей підхід — один із дев’яти напрямів, які презентував Інститут Тоні Блера для посилення ринку праці.
Про це повідомляє Міністерство економіки.
ШІ допоможе шукати вакансії та кадри
За словами заступниці міністра економіки Тетяни Бережної, використання ШІ стане одним із ключових інструментів у боротьбі з безробіттям. Технологія пришвидшить пошук вакансій для українців і дозволить роботодавцям ефективніше знаходити потрібних спеціалістів.
«Ми залучаємо провідні інституції з багатим міжнародним досвідом, щоб запроваджувати найефективніші практики розвитку ринку праці. Інститут Тоні Блера запропонував дев’ять напрямів для збільшення зайнятості населення як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі», — зазначила Тетяна Бережна.
Читати також: «Січ» випустила турнікети, що зупиняють кровотечу при вогнепальних пораненнях живота
Три ключові напрями
Наразі Мінекономіки зосередило зусилля на трьох основних напрямах:
- залучення штучного інтелекту для пошуку вакансій і кадрів;
- подолання бар’єрів для працевлаштування жінок;
- перекваліфікація та опанування нових професій.
За даними дослідження, проведеного Інститутом Тоні Блера, 37% безробітних українців готові змінити професію або пройти перенавчання. Минулого року в Україні близько 100 000 людей опанували нові спеціальності або підвищили свою кваліфікацію в межах державних програм.
Нагадаємо, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).
Фото: Freepik.