Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Три доби – і можна жити. У Вінниці створюють будинки-лего, які можна зібрати за 72 години. ШоТам дізнався, як це можливо

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Дерев’яні, гіпоалергенні, мають круглу форму й збираються за 72 години. Донедавна така загадка просто не мала правильної відповіді. Однак вже рік команда українців створює унікальні круглі будинки, що не бояться ані вологи, ані вітру.

Із інноваційною технологією зведення домівок упродовж двох років експерементує вінничанин Анатолій Скорбач. Конструкторські здібності чоловіка відомі вже й за кордоном, та своє «велике будівництво» він орієнтує на українців. Про особливість будинків-конструкторів, унікальну технологію, вартість та екологічність розповідає ШоТам

Анатолій Скорбач

підприємець, власник будівельної компанії SAP

У круглих будинків своя енергетика 

Я за освітою механік літальних апаратів, і конструкторські здібності стали мені в пригоді. Адже все своє життя я присвятив виробництву. Пам’ятаю, у дитинстві вдома стояв невеликий верстат. Мій батько був столяром, тож ми завжди займалися деревообробкою. І якоїсь миті я вирішив продовжити цю справу. Спочатку виготовляв вікна й двері, а сьогодні – екологічний паркет і будинки. 

Ідея будівництва круглих хатин з’явилася після того, як до мене потрапила низка книг про езотерику. Я читав і звертав увагу на вібрацію, енергію, знав, що в круглих будинках це все інакше. Зрештою захотів і сам жити в такому будинку, тож близько двох років тому почав втілювати мрію в реальність.

Разом із командою ми придумали механізм, закупили обладнання, побудували цех і справа почала рухатись. Відчувши, що потрібно розвиватися швидше, ми вирішили виготовляти однакові деталі, а паралельно шукали рішення для зменшення вартості хатини. При цьому враховували людино-години, адже чим довше триває будівництво, тим більше коштуватиме праця. 

будинок у Карпатах

Подібних проєктів в Україні ще не було

Ми почали зі сферичних будинків. Утім таке будівництво забирає більше часу, а виробництво деталей – дорожче. Сферичний будинок потрібно монтувати з каркасом, обшивати його, тож ми вирішили відмовитись від цього проєкту й повернутися до екопродукції. Тепер будуємо дерев’яні будинки з цільного бруса, а дах вкриваємо м’якою черепицею. Пілотну хатинку побудували майже рік тому, але над удосконаленням технології працюємо й донині. 

Нам хотілося створити щось справді екологічне. Водночас я не бачив, аби хтось у світі робив щось подібне. Принаймні в інтернеті такої інформації немає. Можливо, хтось і користується схожою технологією. У такому випадку було б цікаво поспілкуватися з колегами. Ми ж подбали, щоб будинки з дерева були передусім безпечними. Зокрема вони витримують ураган і землетрус, оскільки стягнуті спеціальним тросом. А площа контакту стін із навколишнім середовищем у круглому будинку менша, ніж у квадратному, тому його легше прогріти.

Поясню детальніше. Коли будують традиційний будинок, його торці відкриті. Через це він вбирає більше вологи. А в круглої хатини – торець до торця, шви між ними укріплені спеціальним герметиком. Отже деревина не набухає від вологи й не втрачає тепло. Для нас важливо використовувати саме сухий клеєний брус. Завдяки цьому ми впевнені, що з будинком нічого не трапиться, навіть даємо високий відсоток гарантії. 

круглий будинок з дерева

Збираємо все за 72 години, але можемо й швидше

Наш будинок – ніби конструктор – формується з цільних дерев’яних брусів, а на зведення йде мінімум часу. Досвід першого будинку довів, що все реально зібрати всього за 72 години. Тож тепер намагаємося дотримуватися аналогічної швидкості під час монтажу наступних будівель.Та водночас це – не межа. Наша ціль – удосконалити технологію й скоротити увесь процес.

Який шлях від замовлення до здачі будинку? Спершу ми пропонуємо клієнту п’ять проєктів домівки на вибір: від 31 до 160 квадратних метрів. Наступним кроком визначаємо кількість поверхів – один чи два. Далі плануємо кімнати, а після – даємо план фундаменту. Встановлення будинку починається вже після облаштування фундаменту та проведення всіх необхідних комунікацій.

Читайте також: Черкаські «пташки» проти іранських «мопедів». В Україні створили БПЛА, здатні перехоплювати дрони-камікадзе. Ось як це працює

Ще одна особливість будинку-трансформера – його легко не лише зібрати, а й розібрати на деталі. Конструкцію зручно доставляти в найвіддаленіші точки країни й можна встановлювати прямо з вантажівки. А якщо до локації нереально доїхати автівкою, легкі бруси з легкістю можна донести в руках. 

Ми нічого не ріжемо на місці, тільки складаємо. Усі деталі виготовляємо в цеху. Є лінія, де готують блоки, обробляють спеціальним екологічним покриттям, фарбують, пакують на піддони й готують до завантаження. Усе, що нам потрібно, – цільні бруси з сосни чи смереки, «метелики», що скріплюють дерево між собою, і гарна погода. 

будинок за 72 години в Карпатах

Хочете власні вікна чи двері? Не проблема

Будь-яку хатину споруджують у два етапи. Спочатку команда приїжджає на об’єкт і встановлює стіни, покрівлю, двері й вікна. Для цього працівникам необхідно лише кілька основних інструментів: лазерний рівень, щоб рівно виставити перший вінець, дерев’яний молоток, щоб забивати «метелики», шуруповерт, завдяки якому кріплять кроквяну систему даху, спеціальний пістолет для герметизацій швів та гайкові ключі. І, звісно, не обійтись без драбини. 

Щоб зекономити або, навпаки, подбати про кращу якість, ми даємо клієнту можливість самостійно купувати вікна та двері. Але встановлення – за нами. Те саме стосується даху. Зазвичай його покривають м’якою черепицею – бітумом. Серед інших варіантів – дерев’яний гонт, комиш. Ми завжди відкриті до пропозицій. 

Вдруге будівельники прибувають на об’єкт, щоб встановити перестінки й укласти паркет. Йдеться про гіпоалергенну підлогу без клею та формальдегідів. На рівну поверхню ми кладемо м’яку фольговану підкладку. Збираємо за розміром кімнати великий дерев’яний килим висотою два сантиметри. Для нього не треба ані мастика, ані фанера, ані цвяшки. Він відчуває зміну вологи в приміщенні, але все одно не деформується завдяки спеціальним еластичним тросикам.

складання будинку за 72 години

Сто років? Наші вистоять

Якщо говорити про фінансову складову, то вартість екобудинку залежить від його висоти, товщини стін та виду черепиці. Орієнтовно це 600 тисяч гривень. За такі кошти ви отримуєте довговічне житло. Будинок стоятиме, допоки існуватиме деревина. А це вже залежить від вологості й матеріалів, якими її консервують. Ми використовуємо такі, що захищають дерево від ультрафіолетового випромінювання та гарантують біозахист. 

Якщо необроблена деревина може зберігатися довго, то доглянута здатна стояти до ста років. Головне, аби на неї не потрапляла вода й менше світило сонце. Тому ми використовуємо широкі піддашники. Також важливо уникнути контакту з бетоном, тому будинки встановлюють на спеціальні болти із 2-сантиметровим зазором знизу, який заповнюють спеціальною піною, аби гідроізолювати дерево. 

монтаж дерев'яного будинку

Наш проєкт оцінили за кордоном, та ми націлені на Україну

Нині ми готуємося до великого виробництва, формуємо команди працівників по всій країні. Надалі будемо проєктувати, виготовляти домокомплекти, а на місцях працюватимуть підготовлені команди. Для цього ми навчаємо людей, надаємо сертифікати та дозвіл на монтування наших унікальних будинків та паркету. Їх можна встановити навіть власноруч, але для цього потрібно попередньо отримати бодай мінімальні знання. 

Попри те, що ми займаємось круглими будинкам лише близько року, вже маємо достатньо запитів від українців. Паралельно ведемо перемовини з іноземцями, щоб залучити інвестиції. Плануємо збільшити наші потужності, адже нам байдуже, де будувати: у горах чи в долині. 

будинок за 72 години

Але хочу наголосити, що попри всі пропозиції наша команда націлена насамперед на роботу в Україні. Зокрема хочемо долучитися до повоєнної відбудови. Також у нас була ідея допомагати із житлом для переселенців. Крім того, плануємо брати участь у тендерах на будівництво, але для цього чекаємо на сертифікацію. А поки продовжуємо готуватися до масштабного запуску виробництва у Вінниці й наближати перемогу України. 

Суспільство

Доньки загиблого воїна майструють ароматні свічки, щоб заробити для ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Тато двійняток Ані та Марії віддав життя за них і Україну, і тепер дівчата роблять ароматні свічки, щоб заробити на запчастини та амуніцію для ЗСУ.

Історію незламних українців розповідає ШоТам.

У свої 9 років Аня та Марійка роблять ароматні свічки і продають їх через соцмережі. А всі виручені гроші передають на потреби побратимів батька.

До повномасштабної війни родина Литвиненків мешкала в місті Пологи на Запоріжжі. Батько дівчат, Сергій Литвиненко пішов на фронт добровольцем ще в 2016 році, коли йому було 19. У складі 53 механізованої бригади він боронив Україну у зоні ООС.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, він бився з окупантами вже як досвідчений воїн. Його дівчатам довелося покинути рідний дім через окупацію та переїхати на Прикарпаття. А 14 квітня 2022 вони отримали страшну звістку – Сергія було вбито у боях за Харківщину.

Аби пережити втрату батька і чоловіка родині знадобилося більше року. Оговташись, вони вирішили діяти – знайшли розраду в допомозі захисникам.

Мама Аліна створила Фонд імені Сергія Литвиненка та збирає гроші на необхідні речі для ЗСУ.

«Розпочали ми свою роботу з 53-ої бригади. І це дійсно не просто так. Саме з 53-ої бригади розпочинав свій військовий шлях мій чоловік», – розповідає дружина Сергія Аліна Литвиненко.

Дивіться відео: Нідерландець розвиває свою ферму в Україні попри війну

Марійка з Анею теж захотіли долучитися до справи. Завдяки мамі, вони навчилися майструвати оригінальні ароматні свічки. Гелеві, з бджолиного або соєвого воску, з ароматом квітів, цитрусів чи меду – покупці знайшлися швидко.

За перший місяць дівчатка вже продали 42 свічки. І зробили свій перший внесок у перемогу.

«Всі зароблені гроші ми відправлятимемо до фонду. Цей фонд створений нашою мамою для збереження пам’яті про нашого тата», – Аня та Марійка, доньки Сергія.

Гроші від продажу свічок сестри віддали на закупівлю запчастин на авто та амуніції захисникам. За місяць сім’я надала допомогу Збройним Силам України на суму 96 807 гривень.

Але це був лише початок. Зараз родина збирає на тепловізор та ремонт авто для 53 бригади. Кожен може долучитися до боротьби родини Литвиненків.

«Ми всі разом працюємо, наближаємо нашу Перемогу. Слава Україні! Слава нашим героям!» – Аліна Литвиненко, дружина Сергія.

Нагадаємо, школярка Кіра з Вінниці майструє обереги, щоб підтримати наших воїнів.

Також ми розповідали, як 11-річна школярка з Києва вигадала власний бізнес, аби зібрати кошти на лікування бійців.

Читати далі

Суспільство

Воїни 406 ОАБр знищили ворожу САУ «Нона-С» (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські артилеристи знищили ворожу самохідну артустановку 2С9 «Нона-С».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці у Командуванні морської піхоти.

Зазначається, що українські артилеристи 406-ї окремої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова знищили ворожу самохідну артустановку 2С9 «Нона-С».

Читайте також: «Наші БПЛА нищать БТРи вартістю в мільйони доларів». На Одещині створили фабрику ударних дронів. Ось як вона працює

Про бригаду

406-та окрема артилерійська бригада імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова – артилерійське з’єднання Командування морської піхоти Військово-Морських Сил України. У серпні 2018 року бригада дістала почесну назву на честь генерала-хорунжого УНР – Олекси Алмазова. 8 вересня 2022 президент відмітив заслуги бригади при контрнаступі на Харківщині в районі Балаклії.

Нагадаємо, у Бахмуті десантники 77-ї окремої аеромобільної бригади знищили російський танк.

Окрім того, бійці 3-ї окремої штурмової бригади за добу просунулись на 1.8 км вздовж фронтової лінії, та на 1.2 км у глибину фронту.

Фото: facebook.com/uafmarines

Читати далі

Суспільство

Бельгія надасть Україні генератори для подолання наслідків повені на Херсонщині

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бельгія надасть Україні аварійні генератори для подолання наслідків повені через катастрофу на Каховській ГЕС.

Про це повідомили на сайті Міністерства енергетики.

Міністерка енергетики Бельгії Тіна Ван дер Стратен під час зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенко пообіцяла надати України аварійні генератори.

Тіна Ван дер Стратен також висловила повну підтримку Україні та співчуття українському народові з приводу трагедії.

Читайте також«Наші БПЛА нищать БТРи вартістю в мільйони доларів». На Одещині створили фабрику ударних дронів. Ось як вона працює

До того ж вона зазначила, що найближчим часом бельгійський уряд ухвалить рішення про перерозподіл коштів для надання допомоги Україні у зв’язку з підривом Каховської ГЕС та спричиненою ним повінню. 

Нагадаємо, Латвія виділила для України 200 тисяч євро на подолання наслідків руйнування Каховської ГЕС.

Окрім того, мешканці Херсонщини можуть знайти безоплатне житло через програму «Прихисток».

Фото: unsplash.com

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Додати Три доби – і можна жити. У Вінниці створюють будинки-лего, які можна зібрати за 72 години. ШоТам дізнався, як це можливо на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Три доби – і можна жити. У Вінниці створюють будинки-лего, які можна зібрати за 72 години. ШоТам дізнався, як це можливо на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення