Суспільство
У Чернігові проведуть безкоштовний курс про права людини у повсякденному житті
У Чернігові центр АХАЛАР організовує безкоштовний курс «Права людини у повсякденному житті».
Про це пише Гурт.
Тривалість курсу – 51 година. Учасниками можуть стати жителі міста Чернігова. Курс проходитиме у формі зустрічей онлайні (платформи Zoom, Miro, Google Drive) та наживо із забезпеченням всіх протиепідемічних заходів.
Участь безкоштовна. Набір відкрито до 29 жовтня 2021 року. Зустрічі в межах курсу відбуватимуться у період жовтень – грудень 2021 року. Координатор курсу: Сергій Буров, Освітній дім прав людини – Чернігів.
Реєстрація за посиланням
Кому буде корисний курс?
Курс дозволить отримати нові знання, хоча не є навчальним у класичному розумінні.
Під час курсу розглянують такі питання:
- Чому важливо аби повага до людської гідності, свобода, рівність залишалися цінностями протягом життя й у будь якій ситуації?
- Як мати впевненість що твоє життя, свобода, приватність та сім’я, власність, свобода світогляду та релігії, свобода вираження поглядів, свобода мирно збиратися та створювати асоціації захищені від небажаного втручання?
- Що робити, щоб кожна людина на рівні з іншими мала доступ до освіти, охорони здоров’я, соціальних послуг?
- Від кого та від чого залежить твоя участь, коли приймається рішення що вплине на твоє життя (реконструкція вулиць чи парків біля твого помешкання, зміни певних правил та законів)?
Читайте також: Фізик-ютубер та хімік з Tik-Tok. Шість українських вчителів, які підкорюють соцмережі
Організатори зосередяться на питаннях прав людини у повсякденному житті, бо права людини – це цінності, частина природи людини.
Проєкт “Нові шляхи” реалізується Центром “Ахалар” спільно з Данським Гельсінським комітетом з прав людини та за фінансової підтримки данської організації CISU.
Нагадаємо, у мережу виклали серію пізнавальних відео про агробіологію із відомими українськими науковцями.
Як ми повідомляли раніше, у Львові запускають 25 безкоштовних освітніх курсів для дорослих.
Головне фото: euneighbours.eu.
Суспільство
Будиночок у парку «Перемога» створили працівники комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дніпровського району. Це перший подібний об’єкт на території парку.
Про це повідомили представники підприємства.
Об’єкт встановили для того, аби допомагати комахам в умовах міста. У будиночку вони зможуть зимувати та гніздувати, аби влітку запилювати рослини і вберігати їх від шкідників.
Для захисту від птахів будинок закрили сіткою.
Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка КП по УЗН Дніпровського району
Суспільство
Французька компанія Saarstahl Rail SAS передала «Укрзалізниці» понад тисячу тонн рейок. У межах міжурядової угоди УЗ отримає загалом 19 тисяч тонн рейок, які планують передати до початку осені.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Де залучать нові рейки
Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський зазначив, що рейками з першої партії капітально відремонтують колії на дільницях Війтівці – Волочиськ та Фастів-2 – Устинівка. Цими коліями їздять зокрема швидкісні потяги до Львова та Дніпра. Роботи над відновленням планують виконати у березні-квітні цього року.
Завдяки усім 19 тонам рейок залізничники зможуть збудувати та відремонтувати близько 145 кілометрів колій. Капітальні ремонти проведуть на таких напрямках:
- Львів – Ужгород;
- Київ – Львів – кордон ЄС;
- Київ – Одеса;
- Київ – Дніпро;
- Київ – Харків.
«Після окупації Маріуполя ми втратили єдиного українського виробника рейок – металургійний комбінат “Азовсталь”. І саме завдяки нашим міжнародним партнерам ми отримуємо цю дефіцитну продукцію та продовжуємо відновлювати та підтримувати залізничну інфраструктуру», — сказав Олександр Перцовський.
Читайте також: Українські школярі отримали 50 тисяч доларів на соціальні проєкти: які саме
Угода між Україною та Францією
Проєкт із відновлення залізничих колій УЗ реалізує разом із Кабінетом міністрів України, Міністерством розвитку громад та територій та Міністерством фінансів спільно з французькими партнерами.
У межах угоди компанія отримала пільговий кредит на суму 37,6 мільйона євро на 35 років під 0,0161% річних. Перші 14 років УЗ не сплачуватиме це кредит. Для компанії це перший досвід такого кредитування.
«Завдяки постачанню рейок широкої колії ми зможемо швидко відновлювати пошкодження залізничних шляхів внаслідок бойових дій, забезпечувати безпеку руху, сталу логістику та життєво важливі зв’язки між регіонами в умовах війни», — сказала заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає оновлену програму лояльності: що додали.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство
В Україну повернули військових, які обороняли Харківський, Запорізький, Донецький напрямки та Маріуполь, зокрема завод «Азовсталь». Наймолодшому звільненому 24 роки, найстаршому — 60 років.
Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Що відомо про обмін
Наразі лікування та реабілітацію проходитимуть бійці Нацгвардії, ЗСУ, Військово-морських сил та Державної прикордонної служби України. Усі військовослужбовці — солдати, матроси та сержанти.
У межах обміну повернули також і поранених із Курщини та одного цивільного, якого захопили на Київщині.
«Їх повернуто на вільну землю України внаслідок взаємної репатріації. Координаційний штаб за дорученням Президента України продовжує роботу з повернення важкопоранених, важкохворих, жінок. Також триває активний пошук та повернення цивільних, усіх наших військовополонених»‚ — написали в штабі.
Читайте також: Український пілот F-16 вперше в історії збив шість крилатих ракет за один виліт
Поранені мають втрату зору, ампутації кінцівок, кульові поранення тощо. Серед хвороб українці мають туберкульоз, онкологію та гангрени, що «промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям».
За допомогу у поверненні полонених у штабі подякували Об’єднаним Арабським Еміратам.
Нагадаємо, що з полону повернули 189 українців, зокрема оборонців «Азовсталі» та Маріуполя (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Володимира Зеленського