

Освіта
Єдине безпечне місце для дітей на всю громаду. На Чернігівщині створили освітній «Вулик» в укритті
Понад місяць жили в підвалі місцевої школи
Тоді місцеві чоловіки ходили в центр села зупиняти російську техніку. «Ми не хотіли тут росії й намагалися це демонструвати», — додає Олена.
Швидка освітня допомога
«Ми відновлюємо доступ до освіти там, де шкіл немає або вони дуже постраждали. Освітні центри називаємо “Вуликами”, що виконують роль “швидкої освітньої допомоги”, адже допомагають дітям навчатися та бачитися офлайн навіть зараз», — каже співзасновниця фонду Ганна Новосад.
«У кожному “Вулику” ми робимо свіжий ремонт, купуємо меблі та техніку, створюємо сучасну мінібібліотеку, а також підбираємо тьюторів з місцевих вчителів. Вони надолужують шкільну програму, готують дітей до вступних іспитів, проводять творчі заняття та підтримують дітей. Наш “Вулик” у Ріпках — це єдине місце в укритті для навчання на всю громаду».
Замість пилюки та сміття — освітній простір
«Багато сміття та пилюки — нам було складно все це прибрати. Але ми з батьками та вчителями постаралися, щоб дітям було тут комфортно. У перші дні діти тремтіли й боялися, а зараз спокійно йдуть в укриття після сигналу тривоги».
«Маю створити для дітей нормальні умови, щоб, попри війну, вони почувалися комфортно»
«Я спостерігаю за тим, хто яку має потребу: комусь треба принести розмальовку, з кимось поговорити, а когось варто просто обійняти. Наш “Вулик” — це єдине місце в громаді, яке пропонує дітям таку велику кількість послуг, аби кожен міг займатися тим, що йому подобається. А я маю створити для дітей нормальні умови, щоб, попри війну, вони почувались тут комфортно».
Освіта

Онлайн-університет Neoversity резидента «Дія.City» GoIT запустив першу в Україні онлайн-магістратуру зі штучного інтелекту та програмування. Після завершення навчання студентам видаватимуть диплом європейського зразка.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Програма навчання орієнтована на підготовку фахівців зі штучного інтелекту, здатних створювати інноваційні продукти для глобального ринку. Навчання проходитиме онлайн, а серед викладачів — експерти з провідних технологічних компаній, зокрема Google, Meta, Ciklum та Intellias.
Заняття охоплюватимуть ключові теми:
- машинне навчання;
- архітектура ШІ;
- Data Science;
- прикладне програмування.
Читайте також: На «Дія.Освіта» випустили нові курси від BecomingX Ukraine про ШІ та технології
Neoversity реалізує цей проєкт за підтримки європейського університету Woolf, який працює за принципами колегіальної моделі Оксфорду.
Після завершення магістратури студенти отримають диплом європейського зразка, який визнається у понад 50 країнах світу.
Михайло Федоров відзначив, що інтеграція штучного інтелекту в державні процеси вже триває, але для сталого розвитку галузі необхідна якісна підготовка спеціалістів.
Нагадаємо, що фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ.
Фото обкладинки: Freepik
Освіта

Учитель інформатики Запорізької спеціальної школи-інтернату «Джерело» Олександр Жук став першим українцем, якого визнали регіональним переможцем премії Cambridge Dedicated Teacher Awards у Європі.
Про це повідомили Cambridge University Press & Assessment.
Підхід до викладання
Олександр Жук викладає понад 16 років і спеціалізується на STEAM-напрямку, зокрема інтеграції науки, технологій, інженерії, мистецтва й математики в освіту.
«Це визнання — велика честь для мене. Але справжньою нагородою завжди були радість і прогрес, які я бачу в моїх учнях щодня. Робота з дітьми, які стикаються з унікальними викликами, доводить: з достатньою підтримкою та вірою кожна дитина здатна на неймовірне. Ця нагорода не лише моя — вона належить моїм учням, їхнім родинам та всій освітянській спільноті України, яка продовжує вірити в силу інклюзивної, змістовної освіти», — поділився Олександр.
Читайте також: Усі школи Запорізької області приєдналися до екосистеми «Мрія»
Про конкурс
Цьогоріч конкурс зібрав понад п’ять тисяч номінацій зі 101 країни світу. Переможців обирали за інноваційним підходом до навчання та особистим внеском у розвиток учнів. Журі відзначило внесок Олександра Жука у використання технологій для підтримки дітей з особливими освітніми потребами. Він став одним із дев’яти переможців з різних регіонів світу.
У межах відзнаки переможець отримає комплект книжок для класу на 500 фунтів стерлінгів, почесний трофей і згадку у нових підручниках Кембриджу. Крім того, він представляє Європу у боротьбі за звання глобального переможця. Онлайн-голосування триває до 30 квітня 2025 року за посиланням.
Нагадаємо, що вчителі зможуть автоматично створювати тести для учнів на платформі «Мрія».
Фото обкладинки: Cambridge University Press & Assessment
Освіта

На платформі «Мрія» інтегрують генератор тестів на основі штучного інтелекту. Завдяки цьому вчителі зможуть створювати завдання для учнів у кілька кліків.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як це працюватиме
ШІ-інструмент зможе автоматично створювати тести з урахуванням теми уроку, підручника, методичних вимог та індивідуальних напрацювань педагогів. З кожним використанням система вчитиметься й покращуватиме якість завдань.
Завдяки новому сервісу педагогам не потрібно буде самостійно створювати тести у Word-документах, Google-формах або радитися у чатах з колегами.
Читайте також: Українські школярі здобули найбільше медалей на Всесвітній Гімназіаді U15 (ФОТО)
Що відомо про екосистему
«Мрію» почали тестувати у вересні 2024 року в 40 школах шести областей: у прифронтових містах, гірських селах, закладах з повністю дистанційним форматом навчання та школах, де заняття проходять офлайн в укриттях. Наразі мережу вдосконалили та розширили до статусу національної.
У застосунку поєднали:
- інформацію для батьків.
- навчальні матеріали;
- журнали;
- оцінки;
- домашні завдання тощо.
Зараз уже 150 шкіл працюють із «Мрією», ще тисяча закладів подали заявки на підключення. У планах — охопити дві тисячі навчальних закладів до кінця 2025 року.
Нагадаємо, що у «Мрії» розробили стрічку з освітнім контентом на основі ШІ.
Також ми писали, що всі школи Запорізької області приєдналися до екосистеми «Мрія».
Фото обкладинки: Unsplash