Суспільство
Фізик-ютубер та хімік з Tik-Tok. Шість українських вчителів, які підкорюють соцмережі
Уявіть, що ваша викладачка математики завела акаунт у Tik-Tok та збирає тисячі лайків та коментарів. Не віриться? А українські вчителі ризикнули і почали просувати свої предмети у соціальних мережах. Тепер школярі можуть пройти повний курс фізики за допомогою Youtube, або ж вивчити біологію в реп-форматі. Розповідаємо про шістьох вчителів, які стали блогерами та завойовують нову аудиторію.
1. Фізик, який назбирав понад 44 мільйони переглядів
«Я закоханий у свою роботу, і діти це бачать. Хіба це можливо приховати?», – розповідає вчитель Рішельєвського ліцею Одеси Павло Віктор. Чоловік створив свій Youtube-канал 10 років тому, аби допомогти учням, які захворіли, наздогнати програму та підготуватися до контрольних робіт.
Тоді фізик і не здогадувався, що його відео переглядатимуть сотні тисяч людей з різних куточків планети. Наразі на його каналі 825 тисяч підписників та понад 700 уроків, які за весь час назбирали майже 45 мільйонів переглядів.
Новий пік популярності канал Павла Віктора отримав після початку пандемії коронавірусу та переходу шкіл на дистанційний формат навчання. Тоді кабінет фізики у Рішельєвському ліцеї обладнали камерами для прямих ефірів, а кількість підписників та переглядів знову почала зростати.
Читайте також: Створила сайт у 60 років! Як бабуся в Івано-Франківську робить з пенсіонерів фрілансерів
2. Математичка-блогерка із сотнями тисяч лайків
Дробово-раціональні рівняння у Tik-Tok? Для Наталії Венгрин з Волинської області в цьому немає нічого дивного. Вона викладає математику у старших класах Нововолинської школи. Про запис власних уроків вчителька мріяла вже давно, а в червні нарешті опублікувала перший урок.
А ще Наталія активно комунікує з аудиторією, враховує побажання своїх глядачів та записує уроки на прохання підписників. У коментарях до її відео – слова вдячності та купа прохань на кшталт «Запишіть, будь ласка, більше уроків для 5 класу» чи «Покажіть, як правильно вирішити ось таку задачу».
«Я ділюся власним досвідом, аби допомогти: учням – легше та швидше засвоїти математику, батькам – мати можливість допомогти дітям. Головне завдання моєї роботи – передати знання, які у мене накопичилися, людям, які дійсно цього потребують і хочуть досягти успіху в житті», – пояснює Наталія.
Наразі за вчителькою математики в Tik-Tok слідкують майже 75 тисяч людей. Її відео назбирали понад 375 тисяч уподобань, і ця цифра постійно зростає. І це ще не все! Викладачка поступово завойовує й Youtube. За її каналом наразі слідкують 5 тисяч підписників.
3. Вчителька біології, яка не соромиться зачитати реп
Торік реп від сільської вчительки біології Олени Халепи облетів чи не всі соцмережі. Під музику американського гурту The Offspring викладачка «зачитала» лекцію про особливості грибів та зібрала тисячі переглядів. Однак на цьому Олена не зупинилася та продовжує записувати нові випуски для школярів.
«Це біологічний, навчальний, літературний та творчий канал. Весь контент авторський. Я сільська вчителька біології, і моя мрія – мотивувати учнів вивчати біологію весело, легко та доступно», – розповідає біологиня на своєму Youtube-каналі.
Загальна кількість переглядів на каналі «Руда біологія» наближається до 500 тисяч, а Олена Халепа й сьогодні у веселому та подекуди жартівливому форматі розповідає дітям про еволюцію, фотосинтез та першоцвіти.
Читайте також: Про кіз, трактори і городи: вісім українських сільських блогерів
4. «Тигролови» за 5 хвилин. Амбасадорка української в Youtube
«Полегшую твоє життя та закохую в українську», – так пише про себе вчителька-репетиторка Ольга Кулікова. На своєму Youtube-каналі вона переказує літературні твори зі шкільної програми та ділиться порадами, як швидко підготуватися до ЗНО.
Завдяки контенту Ольги основний сюжет «Чорної ради» Пантелеймона Куліша можна опанували всього за 7 хвилин, а для того, аби освіжити в пам’яті «Тигроловів» Івана Багряного, вистачить не більш як 5 хвилин.
Спочатку викладачка зосереджувалася виключно на переказі шкільної програми, однак протягом останнього року Ольга почала допомагати школярам із підготовкою до ЗНО. Відео на її каналі переглянули майже 500 тисяч разів, а сама репетиторка називає себе амбасадоркою української мови.
5. Лайфхаки для освітян та колаборація вчителів-блогерів
Оксана Хомич – вчителька початкових класів у Новопечерській школі Києва. На своєму Youtube-каналі Ukrainian Teacher вона ділиться порадами із колегами, розповідає про критичне мислення та спілкується з іншими викладачами.
Блогерка переконує, що її хобі може зацікавити не лише освітян, а й дітей та їхніх батьків. Відео Оксани вже перетнули позначку в 400 тисяч переглядів, а сама вчителька почала влаштовувати інтерв’ю з іншими викладачами. Одна з гостей – біологиня Олена Халепа.
Читайте також: Мрія стати блогером: Айфон 12 та інші інструменти для початківців у сфері блогінгу
6. Хімік, який завоювує Tik-Tok за допомогою експериментів
Доцент Національного фармацевтичного університету Володимир Грудько увірвався в Tik-Tok із дослідами над напоями з полиць супермаркетів. Він проводить експерименти з барвниками та порівнює результати із інформацією, яку на етикетках вказують виробники. І все заради однієї мети – популяризувати хімію та рідний університет.
Створити сторінку в новій соцмережі досліднику порадила аспірантка. Спочатку аудиторію намагалися зацікавити роликами з хімічними реакціями, але справжня популярність прийшла після перших експериментів із газованими напоями.
За сторінкою Володимира Грудька стежать майже 100 тисяч людей, а публікації вже назбирали понад пів мільйона лайків. Утім не всі відео потрапляють до рекомендацій. Так «тік-ток» про барвники для крашанок зібрав приблизно 7 тисяч переглядів, а більш свіже відео про холодний чай подивилися 475 тисяч разів.
Суспільство
Місто-побратим Лейпциг передало Києву 55 автомобілів різного типу.
Про це повідомляє Віталій Кличко.
Це 50 Volkswagen для комунальних підприємств і 5 Mercedes для бригад «Київтеплоенерго», які швидко реагують на аварії та надзвичайні ситуації, зокрема після ракетних атак.
З 2022 року Лейпциг, за підтримки німецького уряду та польських партнерів, також передав Києву пожежні авто, швидкі, вантажівки, генератори та гуманітарну допомогу.
Нагадаємо, що харківська область отримала 179 генераторів для підтримки критичної інфраструктури.
Також ми повідомляли, як робити бізнес доступним: в Києві пройшла подія, присвячена безбарʼєрності.
Фото: Віталій Кличко.
Коментарі
Суспільство
Деталі
Коментарі
Суспільство
1. Уявімо, що ви давно мрієте про домашнього улюбленця. Де його взяти, якщо таки наважилися?
Зоозахисники наголошують: тварина — не товар і не подарунок. Це жива істота, і якщо ви вирішили завести її вдома, треба зважити усі «за» та «проти». Наприклад, порахувати, скільки часу ви готові приділяти тварині, чи є у вас можливість повноцінно її вигулювати, якщо йдеться про собаку, та чи маєте ви кошти, аби оплачувати їжу та медичні послуги. Якщо так, то найкращим варіантом буде взяти тварину з притулку — так стверджують люди з руху #НеКупуйПрихисти, які вже адоптували тварин. Ви зможете врятувати життя кота або собаки, які з різних причин опинилися на вулиці. У притулку тварин зазвичай лікують, вакцинують, каструють чи стерилізують. А якщо чотирилапий має певні захворювання чи особливості, то працівники обов'язково про це попереджають.
2. Якщо ви не взяли тварину з притулку, а знайшли на вулиці й вирішили прихистити, то чим її годуватимете в перші дні?
Якщо тварина довго жила на вулиці, то найімовірніше в неї були періоди голоду. Таких тварин не можна перегодовувати, адже це може навіть спричинити смерть. Варто давати їм їжу, яка легко перетравлюється, а також поїти великою кількістю води — з розрахунку 50 мілілітрів на кілограм маси тіла.
3. Що далі варто обов'язково зробити з твариною, яку ви знайшли та прихистили?
Найкраще почати з профілактичного огляду в клініці. Ветеринари перевірять здоров’я вашого улюбленця, призначать йому вакцинації та препарати для обробок від кліщів і паразитів.
4. А чи взагалі гуманно тримати собаку на ланцюгу біля будинку?
У UAnimals наголошують: ланцюг змушує тварину сидіти в обмеженому просторі. Їсти, пити та ходити до туалету їй доводиться на одній маленькій території. Якщо миска з водою перекинеться, пес страждатиме від спраги, доки не прийде людина. А якщо йому немає, де сховатися від сонця, то він може отримати тепловий удар. Взимку ж це додатковий ризик обморозити тіло та лапки. Окрім цього, ланцюг може заплутатися, пошкодити шкіру, скалічити шию та хребет. Відсутність контакту з людьми й іншими собаками робить пса тривожним та агресивним. У разі загрози собака не може втекти, тому нападає на незнайому тварину чи людину, що випадково зайшла на його територію — жертвами часто стають діти. Також у зоні бойових дій собака без ланцюга має більше шансів врятуватися та вижити.
5. Скажімо, ви адоптували тварину, нагодували й відвідали з нею ветлікаря. Вона сита, живе з вами в будинку в любові та турботі. Але тут починається повітряна тривога. Як подбати про улюбленця?
Фахівці ЗооПатрулюUA радять бути лагідними до тварини, пригостити її улюбленим смаколиком або дати седативний засіб (за попередньої консультації з лікарем). Ще можна використати метод обмотування шарфом — зав’язати його по тілу так, аби на спині чотирилапого утворилася літера Х. Також зоозахисники радять не заважати тварині, коли вона хоче кудись заховатися, адже нею керує інстинкт самозбереження — звісно, якщо це місце є безпечним для її життя.
6. Та найкраще рішення в разі небезпеки — спуститися в укриття. Що робити, якщо охоронці укриттів чи сусіди проти того, аби ви перебували там зі своїм домашнім улюбленцем?
У грудні минулого року юристки організації UAnimals звернулися до Міністерства внутрішніх справ з пропозицією оновити наказ від 2018 року і дозволити людям спускатися в укриття з тваринами. Міністерство виконало це прохання, тому з 10 січня 2024 року люди мають право ховатися від обстрілів разом зі своїми улюбленцями, і всі спроби примусити вас залишити тварину поза укриттям є незаконними.
7. Тривога закінчилася й настав час гуляти. Під час прогулянки ви раптом бачите жорстоке ставлення до тварини її власника. Що робити в такому разі?
Жорстока поведінка з тваринами є злочином. За статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, власник, який жорстоко поводиться з твариною, повинен сплатити штраф. Також у нього можуть забрати його тварину.
8. Скажімо, ви хотіли б мати чотирилапого з притулку, але ще не готові до цього кроку. Що можна зробити просто зараз, аби підтримати безхатніх тварин?
Кожен з нас може допомагати тваринам, навіть якщо ми не є їхніми власниками. Підписуйтеся на сторінки притулків, яким можете допомогти будь-яким способом, і пропагуйте гуманне поводження з тваринами.
Поділіться своїми результатами:
Коментарі