Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фізик-ютубер та хімік з Tik-Tok. Шість українських вчителів, які підкорюють соцмережі

Опубліковано

Уявіть, що ваша викладачка математики завела акаунт у Tik-Tok та збирає тисячі лайків та коментарів. Не віриться? А українські вчителі ризикнули і почали просувати свої предмети у соціальних мережах. Тепер школярі можуть пройти повний курс фізики за допомогою Youtube, або ж вивчити біологію в реп-форматі. Розповідаємо про шістьох вчителів, які стали блогерами та завойовують нову аудиторію.

1. Фізик, який назбирав понад 44 мільйони переглядів

«Я закоханий у свою роботу, і діти це бачать. Хіба це можливо приховати?», – розповідає вчитель Рішельєвського ліцею Одеси Павло Віктор. Чоловік створив свій Youtube-канал 10 років тому, аби допомогти учням, які захворіли, наздогнати програму та підготуватися до контрольних робіт.

Тоді фізик і не здогадувався, що його відео переглядатимуть сотні тисяч людей з різних куточків планети. Наразі на його каналі 825 тисяч підписників та понад 700 уроків, які за весь час назбирали майже 45 мільйонів переглядів.

Новий пік популярності канал Павла Віктора отримав після початку пандемії коронавірусу та переходу шкіл на дистанційний формат навчання. Тоді кабінет фізики у Рішельєвському ліцеї обладнали камерами для прямих ефірів, а кількість підписників та переглядів знову почала зростати. 

Читайте також: Створила сайт у 60 років! Як бабуся в Івано-Франківську робить з пенсіонерів фрілансерів

2. Математичка-блогерка із сотнями тисяч лайків

Дробово-раціональні рівняння у Tik-Tok? Для Наталії Венгрин з Волинської області в цьому немає нічого дивного. Вона викладає математику у старших класах Нововолинської школи. Про запис власних уроків вчителька мріяла вже давно, а в червні нарешті опублікувала перший урок.

А ще Наталія активно комунікує з аудиторією, враховує побажання своїх глядачів та записує уроки на прохання підписників. У коментарях до її відео – слова вдячності та купа прохань на кшталт «Запишіть, будь ласка, більше уроків для 5 класу» чи «Покажіть, як правильно вирішити ось таку задачу». 

«Я ділюся власним досвідом, аби допомогти: учням – легше та швидше засвоїти математику, батькам – мати можливість допомогти дітям. Головне завдання моєї роботи – передати знання, які у мене накопичилися, людям, які дійсно цього потребують і хочуть досягти успіху в житті», – пояснює Наталія.

Наразі за вчителькою математики в Tik-Tok слідкують майже 75 тисяч людей. Її відео назбирали понад 375 тисяч уподобань, і ця цифра постійно зростає. І це ще не все! Викладачка поступово завойовує й Youtube. За її каналом наразі слідкують 5 тисяч підписників.

3. Вчителька біології, яка не соромиться зачитати реп

Торік реп від сільської вчительки біології Олени Халепи облетів чи не всі соцмережі. Під музику американського гурту The Offspring викладачка «зачитала» лекцію про особливості грибів та зібрала тисячі переглядів. Однак на цьому Олена не зупинилася та продовжує записувати нові випуски для школярів.

«Це біологічний, навчальний, літературний та творчий канал. Весь контент авторський. Я сільська вчителька біології, і моя мрія – мотивувати учнів вивчати біологію весело, легко та доступно», – розповідає біологиня на своєму Youtube-каналі.

Загальна кількість переглядів на каналі «Руда біологія» наближається до 500 тисяч, а Олена Халепа й сьогодні у веселому та подекуди жартівливому форматі розповідає дітям про еволюцію, фотосинтез та першоцвіти.

Читайте також: Про кіз, трактори і городи: вісім українських сільських блогерів

4. «Тигролови» за 5 хвилин. Амбасадорка української в Youtube

«Полегшую твоє життя та закохую в українську», – так пише про себе вчителька-репетиторка Ольга Кулікова. На своєму Youtube-каналі вона переказує літературні твори зі шкільної програми та ділиться порадами, як швидко підготуватися до ЗНО. 

Завдяки контенту Ольги основний сюжет «Чорної ради» Пантелеймона Куліша можна опанували всього за 7 хвилин, а для того, аби освіжити в пам’яті «Тигроловів» Івана Багряного, вистачить не більш як 5 хвилин.

Спочатку викладачка зосереджувалася виключно на переказі шкільної програми, однак протягом останнього року Ольга почала допомагати школярам із підготовкою до ЗНО. Відео на її каналі переглянули майже 500 тисяч разів, а сама репетиторка називає себе амбасадоркою української мови.

5. Лайфхаки для освітян та колаборація вчителів-блогерів

Оксана Хомич – вчителька початкових класів у Новопечерській школі Києва. На своєму Youtube-каналі Ukrainian Teacher вона ділиться порадами із колегами, розповідає про критичне мислення та спілкується з іншими викладачами.

Блогерка переконує, що її хобі може зацікавити не лише освітян, а й дітей та їхніх батьків. Відео Оксани вже перетнули позначку в 400 тисяч переглядів, а сама вчителька почала влаштовувати інтерв’ю з іншими викладачами. Одна з гостей – біологиня Олена Халепа.

Читайте також: Мрія стати блогером: Айфон 12 та інші інструменти для початківців у сфері блогінгу

6. Хімік, який завоювує Tik-Tok за допомогою експериментів

Доцент Національного фармацевтичного університету Володимир Грудько увірвався в Tik-Tok із дослідами над напоями з полиць супермаркетів. Він проводить експерименти з барвниками та порівнює результати із інформацією, яку на етикетках вказують виробники. І все заради однієї мети – популяризувати хімію та рідний університет.

Створити сторінку в новій соцмережі досліднику порадила аспірантка. Спочатку аудиторію намагалися зацікавити роликами з хімічними реакціями, але справжня популярність прийшла після перших експериментів із газованими напоями.

За сторінкою Володимира Грудька стежать майже 100 тисяч людей, а публікації вже назбирали понад пів мільйона лайків. Утім не всі відео потрапляють до рекомендацій. Так «тік-ток» про барвники для крашанок зібрав приблизно 7 тисяч переглядів, а більш свіже відео про холодний чай подивилися 475 тисяч разів.

Суспільство

«Тату, я вагітна!»: звільнений з полону захисник дізнався, що стане дідусем (ВІДЕО)

Опубліковано

«Тату, я вагітна!» — кричить у слухавку донька захиснику. Військовий повернувся з полону та одразу дізнався, що стане дідусем. Чоловік зміг почути голос близьких під час чергового етапу обміну важкопоранених та тяжко хворих українських бранців.

Відео з поверненням захисників поширив міністр оборони Рустем Умєров.

Обмін військовополоненими провели у межах домовленостей у Стамбулі. У дописі Рустем Умєров повідомив, що всі визволені українці потребують медичної допомоги та реабілітації, яку їм невідкладно нададуть у профільних медзакладах.

«Памʼятаємо про кожного і заберемо кожного», — додав міністр оборони.

Нагадуємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі».

Також ми писали, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Читати далі

Суспільство

У Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення

Опубліковано

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.

Про це повідомили у центрі.

Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.

Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)

Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.

Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.

Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN

Читати далі

Суспільство

У Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу

Опубліковано

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.

Про це повідомили в ДСНС Львівщини.

Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.

Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини

Читати далі