Суспільство
Творці документального фільму «Гра в сліпоту» запрошують на передпремʼєрний показ
В Україні завершилися зйомки українського документального фільму «Гра в сліпоту». Усіх охочих запрошують на передпремʼєрний показ 25 жовтня у Києві.
Про це йдеться офіційній сторінці фільму у фейсбуці.
Це документальна стрічка з ігровим короткометражним доповненням, що має на меті популяризацію паралімпійського духу та історій спортсменів з інвалідністю, відновлення і зміцнення їхньої віри в себе.
Над фільмом працює українсько-німецька кінокоманда на чолі з режисерами Русланом Батицьким та Анною Борисовою. Стрічку знято за підтримки Українського культурного фонду.
Читайте також: У кіно не лише чоловіки. «Стрімголов», «Стоп-Земля» та «Співає ІФТКЕ». 12 фільмів від українських режисерок
«Всі українці переживають травматичний період. Для когось це фізична травма, втрата кінцівки чи втрата зору, а для інших травма психологічна. Цією кіноісторією ми хочемо показати що, незважаючи ні на що, життя продовжується і воно може бути прекрасним. Основна ідея нашого фільму – припинити розділяти людей на тих хто має інвалідність і тих, хто її не має», – розповів головний режисер фільму Руслан Батицький.
За словами представників команди, яка працювала на фільмом, це кіно про силу духу та незламність людей з вадами зору, яке має мотивувати всіх людей з інвалідністю, в тому числі – і ветеранів війни, не втрачати віри в себе та жити повноцінним життям.
«Діалог з глядачем ми ведемо через гравців у голбол – гри з м’ячем для людей з вадами зору. І ми дуже раді, що у зйомках фільму погодилася взяти участь команда голболістів з Черкас. Це – одна із головних сюжетних ліній фільму. Інша сюжетна лінія – життя дитини з вадами зору, цю роль чудово зіграла наша головна акторка Віра. Ми зробили все, аби завдяки нашому фільму люди з інвалідністю отримали нові сили та натхнення для подолання труднощів, з якими вони зіштовхуються, а глядачі – відчули справжню силу людей з інвалідністю. Це особливо актуально зараз, коли військові та цивільні отримують травми і страждають внаслідок війни, і деякі з них залишаються з інвалідністю сам на сам. Цим фільмом ми хочемо і в них вселити віру в те, що інвалідність – не вирок і не перешкода для нормального, повноцінного життя», – зазначила Анна Борисова.
Де відбудеться передпоказ?
- Коли? 25 жовтня, 19.00
- Де? м.Київ, вул. Саксаганського, 6, «Будинок кіно»
- Вхід вільний! Попередня реєстрація за посиланням.
Нагадаємо, у прокат вийшла воєнна українська драма «Шлях поколінь».
Також вийшов трейлер українського серіалу «Перші Дні», прем’єра якого відбудеться на Netflix.
Раніше ми розповідали, що вийшов другий трейлер кримінальної драми «Королі репу» з Ірмою Вітовською та Wellboy.
Фото: facebook.com/gravslipotu.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі