Фестиваль європейського кіно (EUFF), відбудеться в Україні з 18 по 24 листопада 2024 року. Фестиваль, який має більш як 30-річну традицію проведення в Україні, організований Представництвом Європейського Союзу в Україні спільно з європейськими культурними інституціями Goethe-Institut, Institut Français та Cineuropa.
Про це повідомляють організатори.
EUFF 2024 розпочнеться офлайн-подією 14 листопада з показу фільму «Лазневе сестринство», створеного у копродукції Естонії, Франції та Ісландії. У 2023 році цей фільм здобув нагороду Європейської кіноакадемії як найкращий документальний фільм і був висунутий Естонією на премію «Оскар», для участі у номінації «Найкращий міжнародний повнометражний фільм».
Формат фестивалю
Онлайн-аудиторії цьогорічний фестиваль пропонує до перегляду визначні роботи європейського кіно, зокрема фільми, що отримали нагороди на міжнародних фестивалях. Програма EUFF 2024 включає одинадцять фільмів, що демонструють різноманітний погляд на світ крізь європейську призму. Кінострічки можна безкоштовно переглянути на онлайн-платформі фестивалю.
Як зареєструватися?
Для участі у фестивалі EUFF 2024 необхідно виконати два простих кроки:
Програма EUFF 2024 включає такі фільми, як «Небезпечні джентльмени» (Польща), «Дівчина з майбутнього» (Італія), «Навчені бачити: три жінки та війна» (Німеччина, Італія), «Богема» (Чехія), «Мій роман із одруженням» (Люксембург, США, Латвія) та «Банель і Адама» (Франція, Сенегал, Малі). Детальний опис фільмів та повна програма доступні на вебсайті EUFF.
Окрім цього, фестиваль включає спеціальну добірку фільмів, представлених посольствами держав-членів ЄС. Серед них – «Зовнішні справи» (посольство Іспанії), «Навіть свині потрапляють у рай» (посольство Хорватії), «Лист до України» (посольство Литви), «Щасливої дороги» та «Галченятко» (посольство Нідерландів).
«Фестиваль — це не лише про фільми, це про силу мистецтва та культури, яка долає географічні кордони та мовні барʼєри. Це про мистецтво, яке обʼєднує нас навколо ключових європейських цінностей: свободи, демократії, прав людини, рівності та людської гідності. Ті самі цінності, за які українці борються щоденно з російським агресором», — зазначила пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова.
Довідка
European Film Festival — це глобальний культурний проєкт, який реалізується представництвами ЄС по всьому світу з метою популяризації європейських цінностей, а також інформування про актуальні питання, важливі для європейських суспільств. Мета фестивалю в Україні — знайомити українців з Європою та її культурою за допомогою кіно.
Нагадаємо, що у Києві пройшов мистецький захід до 210 річниці від народження Тараса Шевченка (ФОТО).
Фото: Представництво Європейського Союзу в Україні.
13 грудня о 17:00 в Національному музеї Голодомору-геноциду відбудеться презентація проєкту «Хранительки пам’яті: досвід українських жінок на Донеччині у XX–XXI столітті». Гості заходу зможуть побачити документальний фільм «З 2014 року: жіночі історії Донеччини» та поспілкуватися з його творцями й героїнями.
Фільм розповідає про життя чотирьох жінок із різним минулим, віком і професіями, які стали свідками окупації та звільнення Краматорська у 2014 році. Їхні історії — це чесна розмова про труднощі, біль і надію: як вони переживали часи, коли український прапор був забороненим, а поруч із домом стояли блокпости; як місто змінювалося після звільнення.
Автори стрічки показують Краматорськ, який після нетривалої окупації став новим центром Донецької області, осередком бізнесу, волонтерства та підтримки військових. Жіночими голосами фільм розповідає, як події 2014 року змінили їхнє життя та суспільство загалом.
Музичний альбом «Тичина: Феномен доби» випустив колектив DakhTrio 6 грудня. Робота складається з 11 пісень за мотивами віршів українського модерніста Павла Тичини.
«В альбомі розгортається багатовікове полотно, в якому, як у дзеркалі, можна побачити неповторність і унікальність цієї культури, але й одвічні недоліки та причини ходіння по колу. Проте найголовніше — крізь минуле і теперішнє ми можемо побачити там перспективу нашого майбутнього і почати його формувати»‚ — написали у фонді імені Федора Шпиги, який підтримав роботу.
Серед пісень є такі:
«Арфи»;
«Тополі»;
«Паліть універсали»;
«Народ»;
«Сонячні кларнети» тощо.
«Ми обирали ті тексти, які резонували з нами, з часом і контекстом. Вірші Тичини — це вже музика, тому наше завдання — лише розкрити те, що закладено в них автором», —розповіли DakhTrio для Читомо.
Загалом усі композиції тривають годину і 14 хвилин.
Автори музики — DakhTrio, аранжування для пісень створив Володимир Руденко. Зі звуком працював Сергій Заболотний на студії «Lipkyzvukozapys». Обкладинку до альбому створив Марко Галаневич.
Про колектив
DakhTrio — музичний проєкт акторів театру «ДАХ». До складу тріо входять Софія Баскакова, Володимир Руденко та Ігор Димов. Колектив створює нетипові музичні твори тривалістю до 15 хвилин на поезії українських поетів.
«Тичина: Феномен доби» став другим з трилогії колективу альбомом на вірші українських поетів. Перший випустили у 2021 році, він має назву «Стус: Перехожий».
Нагадаємо, що українські митці випустили альбом, який зіграли на російській ракеті (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка фонду імені Федора Шпиги
«Суспільне» представило лонгліст виконавців, які змагатимуться за право представляти Україну на «Євробаченні-2025». Серед 20 учасників оберуть 10 фіналістів, а переможця визначать у лютому 2025 року.
На першому етапі журі прослухає всіх учасників лонгліста й сформує список з дев’яти фіналістів. Десятого визначать за результатами рейтингового онлайн-голосування серед тих, хто не потрапить до фіналу після прослуховувань.
Фінал у лютому
Фінал Національного відбору відбудеться в лютому 2025 року у форматі телевізійного концерту. Глядачі й журі оберуть переможня спільно. Склад журі визначать через онлайн-голосування.
Нагадаємо, що фільм про український ресторан увійшов до списку найкращих документалок CNN.
Коментарі