Технології
Туреччина допоможе добудувати український корвет «Володимир Великий»
Туреччина готова допомогти Україні у будівництві кораблів класу «корвет». Це питання з турецькою стороною обговорили представники Міністерства оборони України під час проведення Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2019». Йдеться про поновлення Державної цільової оборонної програми будівництва кораблів класу «корвет» за проєктом 58250, повідомляє АрміяInform.
“На сьогодні ми маємо проєкт, де передбачено значну кількість комплектовання іноземного виробництва, зокрема і озброєння. І не всі іноземні постачальники готові повертатися до реалізації цього проєкту через неритмічне фінансування або на невигідних для нас умовах”, – розповів начальник управління ВТП та формування ДОЗ Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони України полковник Владислав Шостак.
Що пропонує Туреччина?
За словами офіцера, Туреччина та США зі свого боку готові надати пропозиції щодо комплектування корабля відповідними системами озброєння, живучості, двигунами тощо. Турецька сторона також висловила готовність побудувати головний корабель для України, а в перспективі – і корвети для власних збройних сил за цим проєктом.
На сьогодні треба ухвалити необхідні рішення щодо програми корвета та її відновлення. І перше що треба зробити – визначити головного виконавця, тому що ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод», де нині перебуває недобудований корпус першого українського корвета, виставлено на продаж за рішенням Господарського суду Миколаївської області. Тож наразі тривають пошуки іншого підприємства, яке б гарантувало продовження будівництва корабля, щоб укласти з ним відповідний контракт.
Що варто знати про проєкт?
Корвет проєкту 58250, або Володимир Великий, — перспективний багатоцільовий бойовий корабель, розроблений миколаївським державним підприємством «Дослідно-проектний центр кораблебудування» для потреб Військово-морських сил України.
За даними видання “Сьогодні”, активне проєктування цього новітнього українського корабля почалося ще 2007 року. Передбачалося побудувати корвет, здатний здійснювати походи дальністю до 4000 миль. Це дозволяло кораблю діяти за межами Чорного моря.
Корвет почав будуватися 2011 року на Чорноморському суднобудівному заводі (ЧСЗ) у Миколаєві. Проект передбачав широку кооперацію вітчизняних і зарубіжних підприємств, оскільки самостійно Україна не здатна побудувати такий корабель.
Корвет передбачалося озброїти артилерійським, торпедним і ракетним озброєнням, а також забезпечити вертольотами. Але навіть після початку будівництва до проекту вносилися зміни. Варіант співпраці з РФ відпав 2014 року, після початку російської військової агресії на територію нашої країни. Нарешті корвет вирішили оснастити французькою протикорабельною ракетою (ПКР) Exocet, 76-мм італійським корабельним автоматичним знаряддям OTO Melara, 35-мм автоматичними зенітними гарматами швейцарської компанії Oerlikon, а також франко-італійськими торпедами MU90.
Вартість головного корабля проєкту оцінювалася приблизно в 250 млн євро. Спочатку перший корвет планувалося здати замовнику наприкінці 2012 року, потім до 2021 року побудувати чотири таких корабля, а до 2026-го мати вже 10-12 новітніх українських корветів. Однак через нестачу фінансування апетити скорочувалися, а терміни здачі неодноразово переносилися.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі