Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
o e1559921012375 o e1559921012375

Суспільство

ТОП-10 позитивних новин тижня

Опубліковано

Редакція #ШоТам зібрала ТОП-10 найбільш позитивних новин тижня, що минає, 3-9 червня. Перший тиждень літа приніс чимало хорошого, і ми підібрали для вас найцікавіше в одному матеріалі: від найкрутіших українських озер, сміттєпереробного заводу в ОТГ та новинок від заводу ЗАЗ (так-так, він досі працює!), до делінеаторів на Центральному вокзалі Києва і найкращих українських вишів. Саме ці новини найактивніше читали на нашому сайті.

1. 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

Насолодитись неймовірною природою, засмагати на сонці та скупатись у кришталевій воді можна, відвідавши українські озера:

  • Біле озеро у гущі лісів селі Рудка Рівненської області
  • Голубі озера в селі Олешня на Чернігівщині
  • озеро Бребенескул, розташоване на Чорногірському хребті
  • озеро Шелехівське в лісі поблизу села Межиріч Сумської області
  • озеро Росохан у Рожнятівському районі Івано-Франківської області
  • озеро Несамовите в Івано-Франківській області
  • Журавлине озро в центрі львівських Карпат, у селі Кам’янка.

2. У селі на Рівненщині збудували сучасний дитячий садок

На Рівненщині відкрили новий дитячий садок, будівництво якого припинилось 20 років тому! Тепер у 150 малюків Оржева є чудовий дошкільний заклад. Таких садочків по Рівненській області побудовано вже 12, а закладається ще 7.

Садочок збудований за принципами Нового освітнього простору і розрахований на 150 дошкільнят. Тут працюватиме 8 груп, кожна з яких зможе вмістити до 20 діток. Обладнали для дітей і музичну та спортивну зали. Опалюватиметься садочок від котельні, яка збудована поблизу.

3. В ОТГ на Чернігівщині будуватимуть сміттєпереробний завод

У Менській об’єднаній територіальній громаді Чернігівської області будуватимуть сміттєпереробний завод. Планується переробляти 250 тисяч твердих побутових відходів (ТПВ) на рік.

Завод буде модульний (кожен модуль розрахований на переробку 50 тис. т відходів на рік) і будуватиметься поетапно на площі 7 га поблизу міського сміттєзвалища (як передбачено Генпланом міста). В умовах роботи на повну потужність (250 тис. т) завод зможе переробляти 2/3 усіх ТПВ Чернігівщини і створить 120 робочих місць. Продуктом переробки буде газ, який використовуватиметься для потреб Менської громади, а саме для опалення.

4. Українські дороги будуватимуть по-новому: що зміниться

З осені в Україні крайні ліві смуги на дорогах звузять. З 1 вересня набирають чинності нові зміни державних будівельних норм щодо проектування доріг загального користування.

Відповідно до нових норм: з 3,75 до 3,5 м звужується ширина лівих смуг руху на дорогах І категорії. Це траси з 3-ма і більше смугами руху в одному напрямку. Також встановлено нову ширину зупиночної смуги руху на дорогах вищих категорій (І-ІІ категорій) – 3 м замість 2,5 м. Зараз існуюча ширина цієї смуги дуже небезпечна і спричиняє додаткові аварії. Особливо це актуально для вантажних автомобілів, які не можуть у повній мірі безпечно та зручно розміститися на такій ділянці дороги.

5. Екзотика по-українськи: на Одещині існує незвичайна французька ферма

У Беляївському районі Одещини можна побачити незвичайний сад з екзотичними рослинами — актинідіями. На гілках цих субтропічних ліан ростуть міні-ківі. Вирощуванням нового виду фруктів займається французька компанія Primland, яку очолює Франсуа Жан Лафітт. 

Майже 40 років тому француз створив потужне підприємство, яке займалося вирощуванням субтропічних ягід. Сьогодні під його керівництвом — понад 350 працівників, які доглядають плантації у п’яти країнах: Франції, Португалії, Іспанії, Італії та Україні. Загальна площа садів перевищує тисячу гектарів. Середній прибуток з 1 га — близько 10 000 євро.

6. ЗАЗ презентував новий приміський автобус

Якщо ви думали, що Запорізький автомобілебудівний завод давно нічого не будує, ви дуже помилялися. Нині на заводі ЗАЗ тривають заходи з фінансового оздоровлення, втім, це не завадило йому виготовити новий симпатичний і потужний приміський автобус.

Новинка побудована на базі шасі Asia Star, тоді як конструкція кузова стала результатом власних розробок українського автовиробника. Автобус ЗАЗ А08 оснащується сучасним турбодизельним двигуном виробника силових агрегатів Weichai робочим об’ємом 3 л, потужністю 103/3000 к.с. і обертовим моментом 400 Нм. З інших конструктивних характеристик: кермо з гідропідсилювачем, двоконтурна пневматична гальмівна система від Knorr-Bremse / Wabco, ABS і ESP.

7. Одесит у 26 років побудував успішний бізнес на мікрозелені

А який у вас бізнес у 26 років? От шеф-кухар із Одеси Іван Воробйов заснув власний агробізнес. Понад сім років у теплицях вирощує і продає екзотичний для України мікрогрін – молоді проростки зелені. Збирає по 50 кг врожаю за добу! Це поки небачені осяги в цій ніші для України.

Мікрозелень – це проростки гороху, редису та руколи висотою 1-2 см. Ними прикрашають страви ресторанів високої кухні і коштує 100 грамів цієї городини до 80 гривень.

8. Нова українсько-турецька зброя готова до серійного виробництва

В Україні завершилися випробування першого україно-турецького бойового модуля “Serdar”, що створений на замовлення третіх країн. Відтепер, спільна розробка турецької компанії “Aselsan” та підприємств ДК “Укроборонпром” – ДККБ “ЛУЧ” та “Спецтехноекспорт” готова до серійного постачання в рамках контракту з іноземним замовником.

Очікується, що у подальшому до нової системи проявлять інтерес оборонні відомства України та Туреччини.

9. У Києві на Центральному залізничному вокзалі впорядкували парковку

На Центральному залізничному вокзалі в Києві паркування обмежили делінеаторами.

Також відокремили першу смугу руху біля входу у Центральний вокзал для забезпечення безперешкодної швидкої висадки пасажирів з приватних автомобілів, а перед пішохідним переходом через перший проїзд встановили «лежачий поліцейський».

10. Шість українських вишів увійшли до рейтингу найкращих у світі

Шість українських університетів потрапили в рейтинг 1000 найкращих університетів світу за версією The QS World University Rankings.

  • На 481 позиції рейтингу розташований Харківський університет ім. Каразіна (в минулому році – на 401-410 позиції).
  • Позицію 531-540 посідає Київський національний університет ім. Шевченка (у 2018 році – 411-420 позиція).
  • Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут ім. Сікорського” посів 601-650 позицію (в 2018 році – 501-550 позиція).
  • Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” – 701-750 позиція (у 2018 році також 701-750 позиція).
  • Цього року в рейтинг увійшов Львівський політехнічний національний університет, який розділив з Сумським державним університетом 751-800 позиції.

Це поки що найцікавіші позитивні новини тижня, за версією наших читачів. Сподіваємося, далі буде ще краще!

Коментарі

Суспільство

У київському парку встановили перший будинок для комах: для чого він потрібен

Опубліковано

Будиночок у парку «Перемога» створили працівники комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дніпровського району. Це перший подібний об’єкт на території парку.

Про це повідомили представники підприємства.

Об’єкт встановили для того, аби допомагати комахам в умовах міста. У будиночку вони зможуть зимувати та гніздувати, аби влітку запилювати рослини і вберігати їх від шкідників.

Для захисту від птахів будинок закрили сіткою.

Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка КП по УЗН Дніпровського району

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» отримала першу партію французьких рейок: де їх використають

Опубліковано

Французька компанія Saarstahl Rail SAS передала «Укрзалізниці» понад тисячу тонн рейок. У межах міжурядової угоди УЗ отримає загалом 19 тисяч тонн рейок, які планують передати до початку осені.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Де залучать нові рейки

Голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський зазначив, що рейками з першої партії капітально відремонтують колії на дільницях Війтівці – Волочиськ та Фастів-2 – Устинівка. Цими коліями їздять зокрема швидкісні потяги до Львова та Дніпра. Роботи над відновленням планують виконати у березні-квітні цього року.

Завдяки усім 19 тонам рейок залізничники зможуть збудувати та відремонтувати близько 145 кілометрів колій. Капітальні ремонти проведуть на таких напрямках:

  • Львів – Ужгород;
  • Київ – Львів – кордон ЄС;
  • Київ – Одеса;
  • Київ – Дніпро;
  • Київ – Харків.

«Після окупації Маріуполя ми втратили єдиного українського виробника рейок – металургійний комбінат “Азовсталь”. І саме завдяки нашим міжнародним партнерам ми отримуємо цю дефіцитну продукцію та продовжуємо відновлювати та підтримувати залізничну інфраструктуру», — сказав Олександр Перцовський.

Читайте також: Українські школярі отримали 50 тисяч доларів на соціальні проєкти: які саме

Угода між Україною та Францією

Проєкт із відновлення залізничих колій УЗ реалізує разом із Кабінетом міністрів України, Міністерством розвитку громад та територій та Міністерством фінансів спільно з французькими партнерами.

У межах угоди компанія отримала пільговий кредит на суму 37,6 мільйона євро на 35 років під 0,0161% річних. Перші 14 років УЗ не сплачуватиме це кредит. Для компанії це перший досвід такого кредитування.

«Завдяки постачанню рейок широкої колії ми зможемо швидко відновлювати пошкодження залізничних шляхів внаслідок бойових дій, забезпечувати безпеку руху, сталу логістику та життєво важливі зв’язки між регіонами в умовах війни», — сказала заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає оновлену програму лояльності: що додали.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

З російського полону повернули 25 важкохворих та поранених українців (ФОТО)

Опубліковано

В Україну повернули військових, які обороняли Харківський, Запорізький, Донецький напрямки та Маріуполь, зокрема завод «Азовсталь». Наймолодшому звільненому 24 роки, найстаршому — 60 років.

Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Що відомо про обмін

Наразі лікування та реабілітацію проходитимуть бійці Нацгвардії, ЗСУ, Військово-морських сил та Державної прикордонної служби України. Усі військовослужбовці — солдати, матроси та сержанти.

У межах обміну повернули також і поранених із Курщини та одного цивільного, якого захопили на Київщині.

«Їх повернуто на вільну землю України внаслідок взаємної репатріації. Координаційний штаб за дорученням Президента України продовжує роботу з повернення важкопоранених, важкохворих, жінок. Також триває активний пошук та повернення цивільних, усіх наших військовополонених»‚ — написали в штабі.

Читайте також: Український пілот F-16 вперше в історії збив шість крилатих ракет за один виліт

Поранені мають втрату зору, ампутації кінцівок, кульові поранення тощо. Серед хвороб українці мають туберкульоз, онкологію та гангрени, що «промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям».

За допомогу у поверненні полонених у штабі подякували Об’єднаним Арабським Еміратам.

Нагадаємо, що з полону повернули 189 українців, зокрема оборонців «Азовсталі» та Маріуполя (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Володимира Зеленського

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство1 тиждень тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство2 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...