Суспільство
The New York Times опублікував комікс української ілюстраторки Жені Олійник про війну в Україні (ФОТО)
Видання The New York Times опублікувало комікс української ілюстраторки Жені Олійник What We Had To Lose («Що нам довелося втратити»).
Женя Олійник розповідає історію свого тоді ще партнера, якого мобілізували на війну проти Росії в 2015-му. Він повернувся з війни живим, однак парі довелося розійтися. Хлопець не міг звикнути до цивільного життя і невдовзі загинув у віці 28 років.
Паралельно ілюстраторка розповідає історію іншого ветерана та його дружини, які відкрили у Києві пекарню (Veterano Brownie). Пара теж згодом розійшлася. Вони продали меблі, аби придбати дрони для фронту. Після розлучення чоловік повернувся на фронт, а жінка працює воєнним фотографом.
Читайте також: Олександра Екстер? Хіба це не російська художниця? Час дізнатися більше про амазонку українського авангарду (ТЕСТ)
«Я писала це, намагаючись усвідомити скорботу за життям, яке ми могли мати, життям без російського насильства і терору», – пише Женя Олійник у Twitter.
Нагадаємо, книга «Скарби України: культурна спадщина народу» потрапила до рейтингу найкращих мистецьких видань 2022 року за версією The New York Times.
Крім того, журнал соціального коміксу Inker випускає перший друкований мальопис до річниці російського вторгнення.
Фото: nytimes.com
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі