Економіка і бізнес
Технологічна компанія Nasdaq допомагатиме Україні розвивати ринки та підприємництво
Глобальна технологічна компанія Nasdaq та український уряд підписали меморандум для посилення української економіки та ринку капіталу.
Поро це повідомили у Мінекономіки України.
Співпраця з Nasdaq має допомогти Україні:
- створити новий міжнародний фінансовий центр;
- розвинути ринки капіталу;
- забезпечити доступ українських компаній до довгострокового фінансування на міжнародних ринках;
- стимулювати розвиток підприємництва серед українців.
«Експертиза та технології Nasdaq необхідні Україні для розвитку ринків залучення довгострокового фінансування українськими компаніями та організованих ринків капіталів», — зазначила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Nasdaq також розглядають потенційні можливості відмовитися від комісій за лістинг для українських компаній на ринках Nasdaq як в США, так і в ЄС. Звільнення від плати вимагає дозволу регуляторних органів.
Партнерству між Nasdaq та Україною сприяло Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), яка вже допомагала Україні з’єднувати іноземних інвесторів з українськими компаніями.
Адміністраторка USAID Саманта Пауер заявила, що інвестори демонструють впевненість у майбутньому України, адже за перші три квартали 2023 року до країни надійшло близько $4,1 млрд прямих іноземних інвестицій. Повних даних за весь рік поки немає.
Про компанію
Nasdaq – провідна глобальна технологічна компанія, яка обслуговує корпоративних клієнтів, інвестиційних менеджерів, банки, брокерів та операторів бірж у їхній взаємодії з глобальними фінансовими ринками та фінансовою системою загалом.
Nasdaq відома у світі створенням інноваційних індексів, наданням передових технологій. Мета компанії — покращувати ліквідність та прозорість глобальної економіки. Різноманітне портфоліо даних, аналітики, програмного забезпечення, послуг та можливостей біржі дозволяє клієнтам оптимізувати та реалізувати свої бізнес-візії.
Нагадаємо, одна з найбільших бірж Європи стала партнером України у залученні інвестицій.
Раніше ми повідомляли, що Данія відкрила інвестиційний фонд для України з бюджетом $133 мільйони.
Фото: Мінекономіки України.
Економіка і бізнес
Мережа ресторанів «Чорноморка» відкриває новий формат сервісу — устричні автомати. Вперше такий автомат встановлять у ТРЦ Respublika Park вже у січні.
Про це повідомила власниця мережі Ольга Копилова в інтерв’ю Forbes Україна.
Як виникла ідея
Ольга Копилова надихнулася створити унікальний автомат після поїздки до Естонії, де побачила акваріум із раками.
«Я подумала: чому б не зробити автомат із устрицями, щоб клієнти могли їх обирати безпосередньо, а не чекати обслуговування?» — ділиться підприємиця.
Читати також: У Лос-Анджелесі відкрився унікальний заклад від співвласника «Галі Балуваної»
Технологія
Перший автомат розробили за дев’ять місяців на підприємстві Avangard. Він вміщує 240 устриць, які зберігаються в акваріумі з морською водою, що створює природні умови. Автомат обладнаний сенсорним екраном для розрахунків і механізмом видачі устриць.
Поруч із автоматом працюватиме консультант, який допоможе відкрити устрицю та запропонує доповнення, як-от лимон чи тартар. Ціна однієї устриці — 36 гривень, а в майбутньому планують збільшити місткість автомата до 500 штук.
Де чекати новинку
Окрім торгових центрів, «Чорноморка» планує встановлювати устричні автомати на АЗС, вокзалах, у бізнес-центрах і навіть у своїх ресторанах. У перспективі розглядається оренда автоматів іншими закладами.
Нагадаємо, що українська компанія відкрила новий завод у Польщі для виробництва поштоматів Royal Mail.
Фото: колаж Анни Наконечної.
Коментарі
Економіка і бізнес
У Лос-Анджелесі почав роботу новий формат закладу — магазин заморожених страв Multicook із фастфудом MultiBar. Ідею реалізував Володимир Матвійчук, співвласник популярної мережі «Галя Балувана».
Про це пише Forbes Україна.
Що пропонують
Меню MultiBar включає український борщ, супи, салати та напої. У Multicook продають заморожені страви, які можна розігріти вдома. Цей формат поєднує швидкість обслуговування з традиційною українською кухнею.
«Виручка закладу на 50% залежить від продажів із Multicook, ще 50% — від фастфуду MultiBar, — розповідає Володимир Матвійчук. — Українці частіше обирають заморожені страви, а американці — фастфуд».
Читати також: Ветеран зі Львівщини започаткував власне виробництво бойових дронів
Масштаби й амбіції
Заклад площею 120 кв. м демонструє високий інтерес з обох сторін — як серед місцевих жителів, так і діаспори. Володимир Матвійчук планує масштабувати бізнес і до кінця 2025 року відкрити 150 таких закладів за кордоном. Усі майбутні Multicook працюватимуть у парі з MultiBar.
Фото: надане Володимиром Матвійчуком.
Коментарі
Економіка і бізнес
Литва цього тижня надішле Україні 4500 дронів загальною вартістю 5 мільйонів євро.
Про це повідомила міністерка оборони Литви Довіле Шакалієне у своєму X (твіттер).
Деталі допомоги
«Рада повідомити, що цього тижня Литва відправляє Україні 4500 дронів вартістю 5 мільйонів євро», — написала міністерка.
Читати також: Норвегія передасть Україні 2 мільярди євро — найбільшу в історії країни військову допомогу
Шакалієне також розповіла про зміни у процедурі передачі допомоги. За її словами, уряд Литви затвердив прискорений механізм передачі державних активів.
Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд передав Україні 1,1 мільярда доларів.
Фото: Freepik.
Коментарі