Суспільство
Сир фета українського виробництва змінить назву
Українським виробникам сиру фета з 2023 року доведеться відмовитися від цієї назви, адже вона є захищеним географічним зазначенням. Про це повідомляється на сторінці проєкту “Географічні зазначення в Україні” у Facebook.
Фета є захищеним географічним зазначенням
“Фету в Україні виробляють близько двадцяти підприємств – великих і малих. Але з 2023 року від цієї назви, яка є захищеним географічним зазначенням, доведеться відмовитися”, – ідеться у повідомленні.
Читайте також: Закарпатський мед отримає захищене географічне зазначення
Разом із представниками Мінагрополітики, торговельних мереж та виробниками проєкт “Географічні зазначення в Україні” розпочали підготовку до цієї дати: вивчають досвід інших країн та розробляють продуктове досьє й нову назву продукту.
Тож ребрендінг фети в Україні може призвести до появи нового українського бренду.
Чим важливе географічне маркування?
Продукти з географічним зазначенням значно вище цінуються в країнах Європи як автентичні і високоякісні. Для виробників це вигідно тим, що така продукція коштує дорожче, а попит на неї значно вище, ніж на звичайну.
Читайте також: Вина Одещини отримають географічні зазначення
Право на географічне зазначення дозволяє його власникам перешкоджати використанню зазначення третіми сторонами, чиї продукти не відповідають необхідним стандартам.
Географічне зазначення, подібно знаку для товарів та послуг, несе певне повідомлення покупцеві — воно говорить, що продукт або виріб було виготовлено в особливому місці, і, відповідно, має деякі характеристики, які можуть бути виявлені тільки в цьому місці.
Читайте також: В Україні запатентують гуцульську бринзю, мелітопольську черешню і херсонський кавун
Так, наприклад, географічні зазначення допомогли здобути світове визнання таким продуктам, як шампанське, коньяк, сири рокфор, пармезан і багато інших.
Нагадаємо, в Україні з’являться перші 10 продуктів із зазначенням регіону походження.
Суспільство
Центр для реабілітації створюють на базі міської лікарні №5. У ньому поєднають усі види медичної та немедичної реабілітації, зокрема й довготривалої.
Про це повідомили в Одеській міській раді.
Як зазначають в ОМР, наразі реабілітаційні відділення на базі міських закладів невеликі та переважно розраховані на амбулаторне або короткочасне стаціонарне перебування.
У новому центрі над відновленням пацієнтів працюватиме мультидисциплінарна команда, які використовуватимуть передові методи реабілітації та адаптації.
Читайте також: В Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування
«Ми плануємо створити сучасний центр, який стане важливою частиною реабілітаційного простору Одеси та навіть Півдня України. Сьогодні вже готуємо технічне завдання для розробки проєктної документації капітального ремонту будівлі. До того ж велика зелена територія, розташована біля моря та Траси здоров’я, робить це місце поза конкуренцією в Україні», — сказав мер Одеси Геннадій Труханов.
Нагадаємо, що у трьох областях відкрили адаптивні клуби для військових та людей з інвалідністю (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Конгресу міжрегіональних рад
Суспільство
Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.
Про це повідомляє ДСНС.
Призначення техніки
Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.
Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі
Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».
Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.
Фото: ДСНС.
Суспільство
Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.
Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.
Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).
Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.