Економіка
Закарпатський мед отримає захищене географічне зазначення
Закарпатський мед має всі шанси отримати географічне зазначення. Про це йдеться на сторінці проекту Географічні зазначення в Україні у Facebook.
«Минулий тиждень наші експерти, Лоран Медорі й Дмитро Кушнір, провели на Закарпатті, де вивчали передумови для реєстрації ГЗ на мед. Результати «розвідки» більш ніж оптимістичні», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Вина Одещини отримають географічні зазначення
Чинники, які дозволяють меду з цього регіону претендувати на географічне зазначення:
- особливі кліматичні умови в цій географічній зоні;
- історичний зв’язок виробництва меду з традиційною системою ведення господарства, що впливає на флору;
- адаптована місцева порода бджіл — українська карпатська (карпатка);
- специфічні практики бджолярів, чиї вулики протягом сезону «кочують» з долини в гори, слідуючи за етапами цвітіння культур.
Таким чином, закарпатський мед можна поділити на три категорії:
- рівнинний мед;
- мед передгір’я;
- гірський мед.
«Тож попереду велика робота: детальний органолептичний опис закарпатських медів, історична розвідка, збір статистики, пошук назви та багато іншого», — йдеться у повідомленні.
Яка користь від географічного маркування?
Продукти з географічним зазначенням значно вище цінуються в країнах Європи як автентичні і високоякісні. Для виробників це вигідно тим, що така продукція коштує дорожче, а попит на неї значно вище, ніж на звичайну.
Право на географічне зазначення дозволяє його власникам перешкоджати використанню зазначення третіми сторонами, чиї продукти не відповідають необхідним стандартам. Географічне зазначення, подібно знаку для товарів та послуг, несе певне повідомлення покупцеві — воно говорить, що продукт або виріб було виготовлено в особливому місці, і, відповідно, має деякі характеристики, які можуть бути виявлені тільки в цьому місці.
Читайте також: В Україні запатентують гуцульську бринзю, мелітопольську черешню і херсонський кавун
Наприклад, сільськогосподарські продукти зазвичай мають якості, які визначаються місцем їх виробництва і на які впливають конкретні місцеві чинники, такі як клімат і грунт. Приміром, географічне зазначення мають: сир Рокфор, Грузинські вина, Швейцарські годинники, Шампанське, Коньяк.
Для українського споживача продукти з патентованим географічним зазначенням незвичні, вони не беруть це до уваги, тоді як європейський покупець знає, що такий вид продукції – це якість, відсутність підробки, екологічність і відмінний смак. Крім того, таке маркування пов’язане з культурою країни-виробника, традиціями та автентичністю.
Економіка
Покращення цифрової інфраструктури
Коментарі
Економіка
Фінансова допомога від ЄС
Коментарі
Економіка
Парки, що отримають підтримку
- «Захід-Ресурс» (Львівська область);
- «Хмельницький» (Хмельницька область);
- «Ковель Порто» (Волинська область);
- «Біла Церква 1» (Київська область).
Коментарі