Економіка
Вина Одещини отримають географічні зазначення
Асоціація виноградарів і виноробів «Тарутине-Теруар», яка було створена на Одещині у березні цього року, розпочала роботу. Про це повідомляє 7kanal.com.ua.
Суть роботи Асоціації полягає у закріпленні за виробниками вин Одещини Тарутинського регіону географічних позначень. Для досягнення мети, члени Асоціації прагнуть залучитися підтримкою європейських партнерів.
Читайте також: В Україні з’являться перші 10 продуктів із зазначенням регіону походження
Також Асоціація має на меті підвищити культуру споживання вина в Україні та вивести місцеву продукцію на світові ринки.
На думку членів «Тарутине-Теруар», Одеська область — лідер України з вирощування винограду та виробництва вин. Цьому сприяють еколого-кліматичні умови регіону. Тому перспективи проекту дуже високі, як і приєднання до асоціації нових членів.
Яка користь від географічного маркування?
Продукти з географічним зазначенням значно вище цінуються в країнах Європи як автентичні і високоякісні. Для виробників це вигідно тим, що така продукція коштує дорожче, а попит на неї значно вище, ніж на звичайну.
Право на географічне зазначення дозволяє його власникам перешкоджати використанню зазначення третіми сторонами, чиї продукти не відповідають необхідним стандартам. Географічне зазначення, подібно знаку для товарів та послуг, несе певне повідомлення покупцеві — воно говорить, що продукт або виріб було виготовлено в особливому місці, і, відповідно, має деякі характеристики, які можуть бути виявлені тільки в цьому місці.
Читайте також: В Україні запатентують гуцульську бринзю, мелітопольську черешню і херсонський кавун
Наприклад, сільськогосподарські продукти зазвичай мають якості, які визначаються місцем їх виробництва і на які впливають конкретні місцеві чинники, такі як клімат і грунт. Приміром, географічне зазначення мають: сир Рокфор, Грузинські вина, Швейцарські годинники, Шампанське, Коньяк.
Для українського споживача продукти з патентованим географічним зазначенням незвичні, вони не беруть це до уваги, тоді як європейський покупець знає, що такий вид продукції – це якість, відсутність підробки, екологічність і відмінний смак. Крім того, таке маркування пов’язане з культурою країни-виробника, традиціями та автентичністю.
Коментарі