

Економіка
Вина Одещини отримають географічні зазначення
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Асоціація виноградарів і виноробів «Тарутине-Теруар», яка було створена на Одещині у березні цього року, розпочала роботу. Про це повідомляє 7kanal.com.ua.
Суть роботи Асоціації полягає у закріпленні за виробниками вин Одещини Тарутинського регіону географічних позначень. Для досягнення мети, члени Асоціації прагнуть залучитися підтримкою європейських партнерів.
Читайте також: В Україні з’являться перші 10 продуктів із зазначенням регіону походження
Також Асоціація має на меті підвищити культуру споживання вина в Україні та вивести місцеву продукцію на світові ринки.

На думку членів «Тарутине-Теруар», Одеська область — лідер України з вирощування винограду та виробництва вин. Цьому сприяють еколого-кліматичні умови регіону. Тому перспективи проекту дуже високі, як і приєднання до асоціації нових членів.
Яка користь від географічного маркування?
Продукти з географічним зазначенням значно вище цінуються в країнах Європи як автентичні і високоякісні. Для виробників це вигідно тим, що така продукція коштує дорожче, а попит на неї значно вище, ніж на звичайну.
Право на географічне зазначення дозволяє його власникам перешкоджати використанню зазначення третіми сторонами, чиї продукти не відповідають необхідним стандартам. Географічне зазначення, подібно знаку для товарів та послуг, несе певне повідомлення покупцеві — воно говорить, що продукт або виріб було виготовлено в особливому місці, і, відповідно, має деякі характеристики, які можуть бути виявлені тільки в цьому місці.
Читайте також: В Україні запатентують гуцульську бринзю, мелітопольську черешню і херсонський кавун
Наприклад, сільськогосподарські продукти зазвичай мають якості, які визначаються місцем їх виробництва і на які впливають конкретні місцеві чинники, такі як клімат і грунт. Приміром, географічне зазначення мають: сир Рокфор, Грузинські вина, Швейцарські годинники, Шампанське, Коньяк.
Для українського споживача продукти з патентованим географічним зазначенням незвичні, вони не беруть це до уваги, тоді як європейський покупець знає, що такий вид продукції – це якість, відсутність підробки, екологічність і відмінний смак. Крім того, таке маркування пов’язане з культурою країни-виробника, традиціями та автентичністю.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Норвегія передала 250 млн норвезьких крон (приблизно 23,18 млн доларів) на продовольчу безпеку в Україні.
Про це повідомив уряд Норвегії.
Зазначається, що на Другому міжнародному саміті з продовольчої безпеки, що відбувся 30 листопада, Норвегія оголосила про виділення Україні 250 мільйонів норвезьких крон у межах 5-річної програми підтримки України. Із цих грошей:
- приблизно $4,6 млн піде на програму «Зерно з України» (Grain from Ukraine), яку адмініструє Всесвітня продовольча програма;
- ще $4,6 млн буде виділено до Трастового фонду допомоги Україні, відновлення, реконструкції та реформ (URTF) Світового банку;
- $13,9 млн будуть передані Всесвітній продовольчій програмі у відповідь на її екстрений запит щодо України.
Читайте також: «Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею
На сайті уряду Норвегії йдеться, що, крім надання продовольчої допомоги поблизу лінії фронту, виділені гроші скерують на розмінування сільськогосподарських земель. Це своєю чергою дозволить фермерам якомога швидше повернутися до роботи.
Про Grain From Ukraine
Grain From Ukraine — гуманітарна продовольча програма, започаткована Києвом у листопаді 2022 року. В рамках ініціативи збираються кошти на експорт зерна з України до найбідніших країн світу. До програми приєдналися понад 30 країн та міжнародних організацій.
Допомога Україні від Норвегії
Норвегія є одним із союзників України, який з початку повномасштабного вторгнення регулярно надає нашій країні допомогу, щоб протистояти російські агресії.
13 листопада Уряд Норвегії виділив близько 84 мільйонів євро гуманітарним організаціям, які допомагають українцям.
Нещодавно стало відомо, уряд Норвегії додатково виділив 200 мільйонів норвезьких крон (близько $18,5 млн) на розмінування в Україні.
У серпні Норвегія пообіцяла надати Україні системи для захисту від безпілотників і ракети для IRIS-T.
Також Норвегія передала Україні близько 50 гусеничних транспортерів.
Фото: schengenvisainfo.com.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Львівщині збудують тепличний комплекс, який працюватиме з використанням геотермального тепла надр Землі. Тут вирощуватимуть помідори, огірки, салат та перець. Інвестиції в проєкт становлять близько 70 млн євро.
Про це повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
За його словами, в Україні такий проєкт реалізують вперше, а у всьому світу їх лише декілька.
«У тепличному комплексі вирощуватимуть томати, огірки, перець та салат. Оскільки основні постачальники з Херсонської та Запорізької областей перебувають в тимчасовій окупації і є дефіцит тепличних овочів в Україні, це дуже актуальний проєкт», — зазначив Козицький.
Він повідомив, що площа тепличного комплексу становитиме 15 га. Роботою забезпечать 180 людей. Інвестують у проєкт близько 70 млн євро.
Читайте також: «Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»
Будівництво планують розпочати наступного року, у 2025 році – запустити в роботу першу чергу.
«Використання геотермальних ресурсів дозволить теплицям не залежати від газопостачання. Зокрема економія газу на рік становитиме 8 млн кубометрів. Таким чином буде можливість постачати овочі за доступними цінами», — наголосив Козицький.

Він додав, що реалізує проєкт компанія «Тріосан Холдинг Україна», а Львівська ОВА та Львівська облрада сприятимуть у цьому. Як повідомив Козицький, відповідний Меморандум про співпрацю підписали 28 листопада. Витрати покриє «Тріосан Холдинг Україна», підприємство вже уклало договір із американською фінансовою компанією.
Нагадаємо, у Вінниці стартувало будівництво двох заводів: виготовлятимуть обладнання та металоконструкції.
Також ми розповідали, що у Львівській області запустили кооперативний молокозавод.
Фото: loda.gov.ua.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська компанія «Нова пошта» відкрила відділення Nova Post у місті Брашов в Румунії. Це вже друге румунське відділення Нової пошти, а до кінця року в планах відкриття ще у румунському місті Констанца.
Про це йдеться у повідомленні компанії.
Відділення працює щодня за адресою: м. Брашов, Str. Brânduselor 72.
Клієнти можуть отримувати та відправляти документи, посилки до 30 кг в Україну та у Молдову. Термін доставки в Україну від 5 днів, в Молдову – від 3 днів.
Для клієнтів Nova Post у Румунії також є можливість викликати кур’єра, щоб забрати відправлення з адреси та доставити на будь-яку адресу по всій країні.
Читайте також: Володимир Поперешнюк. Торгівельна війна – це помилка
Відомо, за пів року роботи в Румунії компанія доставила посилки майже для 8 000 людей.
Про компанію
«Нова Пошта» — українська компанія з логістики. Заснована у 2001 році. Є лідером експрес-доставки за кількістю перевезених посилок в Україні — за 2020 рік доправила 327 млн посилок та вантажів.
«Нова пошта» у 2022 році почала працювати у країнах ЄС, де перебуває близько 6 млн біженців з України. Угорщина стала дев’ятою країною ЄС, де з’явились відділення Nova Post, після Польщі, Литви, Чехії, Румунії, Німеччині, Словаччини, Латвії та Естонії.
До кінця 2023 року компанія планує відкрити відділення в Мілані й Парижі, а у наступному році – ще 16 відділень за кордоном.
Фото: facebook.com/novapostro.official.