

Економіка
В Україні запатентують гуцульську бринзю, мелітопольську черешню і херсонський кавун
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні незабаром зможуть отримати географічні зазначення херсонський кавун, гуцульська бринзя і мелітопольська черешня. Як пояснюють у Мінагрополітики, продукти з географічним маркуванням мають унікальні особливості, пов’язані з їх походженням з певного регіону, відображають неповторні традиції, культурну спадщину та історію України.
Така реєстрація стала результатом спільної роботи фахівців Мінагрополітики, Мінекономіки і проекту технічної підтримки ЄС в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Перші українські продукти-візитівки
Кавун може стати новою візитною карткою сонячної Херсонщини. Зокрема сім херсонських організацій увійшли до новоствореної Асоціації виробників херсонського кавуна і першим завданням поставили реєстрацію географічного зазначення для своїх кавунів, повідомила прес-служба проекту “Географічні зазначення в Україні” на сторінці Facebook.

Слідом за баштанниками реєстрацію географічного зазначення для своєї продукції вирішили зробити виробники закарпатського сиру і садівники Мелітополя, які вирощують черешню.
Приміром, продукт гуцульська бриндзя є абсолютно автентичним, оскільки більше ніде не виробляється. А всім відома бринза є зовсім іншим продуктом, схожим хіба що – фонетично, оскільки, це солоний сир, який готується з козячого або коров’ячого молока.

Також розпочався процес реєстрації географічного зазначення походження бренду “Мелітопольська черешня”. Термін реєстрації географічного зазначення походження для мелітопольської черешні може тривати від року до півтора. До співпраці планують залучити широкий загал науковців, виробників, експортерів, представників органів місцевого самоврядування та громадськості.
У майбутньому реєстрація географічного зазначення походження “Мелітопольська черешня” надасть споживачу та виробнику чимало переваг, серед них: гарантування якості і безпечності продукції, уникнення фальсифікації та підробок, покращення організації процесу виробництва, розвиток кооперації, створення нових робочих місць, пізнаваність на внутрішньому ринку і розширення експортних можливостей мелітопольської черешні на ринки Європи та всього світу.

Яка користь від географічного маркування?
Продукти з географічним зазначенням значно вище цінуються в країнах Європи як автентичні і високоякісні. Для виробників це вигідно тим, що така продукція коштує дорожче, а попит на неї значно вище, ніж на звичайну.
Право на географічне зазначення дозволяє його власникам перешкоджати використанню зазначення третіми сторонами, чиї продукти не відповідають необхідним стандартам. Географічне зазначення, подібно знаку для товарів та послуг, несе певне повідомлення покупцеві — воно говорить, що продукт або виріб було виготовлено в особливому місці, і, відповідно, має деякі характеристики, які можуть бути виявлені тільки в цьому місці.
Наприклад, сільськогосподарські продукти зазвичай мають якості, які визначаються місцем їх виробництва і на які впливають конкретні місцеві чинники, такі як клімат і грунт. Приміром, географічне зазначення мають: сир Рокфор, Грузинські вина, Швейцарські годинники, Шампанське, Коньяк.
Для українського споживача продукти з патентованим географічним зазначенням незвичні, вони не беруть це до уваги, тоді як європейський покупець знає, що такий вид продукції – це якість, відсутність підробки, екологічність і відмінний смак. Крім того, таке маркування пов’язане з культурою країни-виробника, традиціями та автентичністю.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Бджоляр із Луганської області на грант єРобота відновив свою справу на Дніпропетровщині.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.
Роман Бурджанадзе – переселенець з Сєвєродонецька Луганської області, 5 років займався бджільництвом, мав власну пасіку, понад 200 вуликів та найманих робітників. Через війну разом з сім’єю змушений був переїхати до селища Булахівка на Дніпропетровщині.
Влаштувавшись на новому місці проживання, чоловік почав шукати можливості відновити улюблену справу. Дізнався про урядову програму єРобота щодо надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу і подав заявку на мікрогрант. Вже отримав кошти і почав їх освоювати.
Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»
Мікрогрант Роман витратить на закупівлю 100 вуликів, сировини та необхідного обладнання. Вже сьогодні за сприяння служби зайнятості на пасіці працює дві внутрішньо переміщені особи.
«Отриманий грант допоможе мені відновити мою підприємницьку діяльність, надати робочі місця людям та сплачувати податки. У планах – рухатись тільки вперед та розвивати свою справу», — зазначив Роман.

З липня 2022 року в Україні запровадили проект єРобота, за яким можна отримати безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн.
єРобота містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.
Нагадаємо, на Рівненщині представили старовинну техніку збирання меду.
Також ми повідомляли, як бджоляр із Миколаївщини налагодив експорт меду до Нідерландів.
Фото: me.gov.ua.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Технологічна компанія Nokia стала резидентом українського податкового простору Дія.City.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Зазначається, що резидентство Nokia надасть компанії найкращі правові й податкові умови, інструменти для залучення венчурних інвестицій та захист прав на інтелектуальну власність.
Тепер Nokia зможе активніше розвиватися в Україні та сприяти розвитку цифрової економіки. Спеціальний режим Дія.City налічує вже 496 резидентів.
Федоров наголосив, що команда Мінцифри співпрацює з Nokia у сфері розвитку інтернету і зв’язку. Компанія раніше передала 5000 роутерів для українських шкіл, вони допомагають дітям продовжувати навчання в укриттях під час повітряних тривог.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Про Дія.City
Дія.City – унікальний правовий та податковий простір для IT-галузі та одні з найкращих у Європі умови для розвитку технологічного бізнесу. Резидентами Дія.Сіті можуть бути виключно юридичні особи, що зареєстровані в Україні.
Нагадаємо, техногігант SAP надав 1000 ліцензій на програмне забезпечення для Міноборони.
Також ми повідомляли, що у Луцьку відкрили центр підтримки підприємців Дія.Бізнес.
Фото: facebook.com/city.diia.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Український безкоштовний iOS-додаток для пошуку та оренди квартир Bird виходить на польський ринок і запускається у Варшаві.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії.
Зазначається, що сервіс розрахований для українців, які нині живуть у Польщі.
«Налаштовуємо фінальні пікселі й довідфільтровуємо квартири», – йдеться у дописі Bird.
За даними dev.ua, у додатку буде доступна функція «бабчин ремонт», що допомагає шукати житло за інтерʼєром та меблями. У сервісі також буде можливість обрати інтерʼєр.
Про застосунок
Bird — додаток для iPhone, що допомагає знайти квартиру в Києві за допомогою 3D-мапи, а також розпізнає фейкові оголошення й попереджає про них користувача.
Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»
До 2022 року додаток працював лише в Києві, але потім запустився в Лондоні та Львові. Нині ним користуються 300 тисяч людей.
У застосунку можна самостійно обвести район, де насамперед цікавить оренда житла, переглянути наявні варіанти та підписатися на оновлення.
Нагадаємо, автобусний лоукостер FlixBus запустив нові маршрути з Києва до Польщі.
Також українська студія ZikZak Architects показала проєкт реконструкції школи для українських дітей у передмісті Варшави.
Фото: facebook.com/birdrent.