

Суспільство
Стартував щорічний марафон добрих справ «Добродвіж: Будь другом»: як приєднатися
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні стартував щорічний марафон добрих справ «Добродвіж: Будь другом» від Координаційного центру «Сила молоді» Української академії лідерства. Ініціатива триватиме 23 дні і покликана розвивати сталу культуру волонтерства.
Про це ШоТам повідомили організатори.
Як взяти участь у марафоні добрих справ?
Організатори створили інтерактивний телеграм-бот, у якому кожен може знайти можливості для волонтерства і втілити у життя корисні ініціативи для суспільства. Учасники реєструються і отримують доступ до понад 70 завдань різного рівня складності — від найпростіших проявів добра до комплексних та системних волонтерських активностей.
За кожну виконану добру справу марафонці отримують 5, 10, 30, 60 або 100 балів. По завершенню марафону — 28 листопада — найактивніші учасники отримають приємні та корисні подарунки.
Чому це важливо?
У Координаційному центрі «Сила молоді» Української академії лідерства вважають, що волонтерство має стати невіддільно складовою життя свідомого громадянина європейської держави. Для цього команда реалізує в Україні волонтерські форуми, табори для активної молоді, тренінги та програми розвитку лідерських навичок.
Читайте також: Яйця в Instagram, жираф Ігнат та народження козенят під час вибухів. Як ферма «Копиця сіна» на Чернігівщині працює в умовах війни
Цього року до розробки завдань приєдналися понад 17 українських громадських та волонтерських організацій, серед яких Let’s do it, Ukraine, Відкриті клітки, Будуємо Україну Разом, Восток SOS, Let’s help, Голоси дітей, Діти дітям, Сміливі відновлювати, Рух Олександра Педана «JuniorS», Active Generation Project, U-Report, Starenki, Українська античність, Зелена хвиля, Книжкові сили України, Поруч та інші.

Про ініціативу
Марафон добрих справ «Добродвіж» вперше реалізували студенти Української академії лідерства у квітні 2020 року. У розпал пандемії COVID-19, коли тисячі людей були змушені сидіти вдома, активна молодь вирішила запустити простенький чат-бот в Телеграмі із завданнями — добрими справами, виконати які під силу кожному, навіть якщо не виходити з квартири. Тоді за 19 днів марафону люди з різних куточків країни зробили 1277 проявів добра.
Проєкт сподобався і студентам, і аудиторії, тож його вирішили продовжити. Так, у листопаді-грудні 2020 року з’явилась ініціатива «Добродвіжики Kids» для дітей, а марафон добрих справ «Добродвіж» став щорічним.
Читайте також: Втратила обидві опори, але встояла. Жінка на Запоріжжі створює сад мрії у памʼять про найрідніших
У травні 2022 року команда Української академії лідерства провела нову хвилю проєкту й адаптувала завдання до сучасних реалій, реагуючи на виклики, пов’язані з повномасштабним російським вторгненням. Тисячі українців гуртувалися і разом плели маскувальні сітки, допомагали переселенцям, готували гарячі обіди, донатили на ЗСУ та наближали перемогу України кожен на своєму фронті.
Попередні хвилі «Добродвіжу» відбулися у листопаді-грудні 2022 року та у квітні 2023 року. Попри постійні обстріли українських міст та блекаути до проєкту долучилися 1503 учасники. Спільними зусиллями вони втілили в життя 2795 добрих справ.
Нагадаємо, фонд «Запорука» відкрив перший в Україні родинний дім «Дача» для проживання сімей важкохворих дітей.
Також ми розповідали, як волонтер готував м’ясні смаколики для ЗСУ завдяки підписникам ШоТам.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ПАТ Укрнафта запустила в роботу нову свердловину з початковим добовим дебітом нафти 25-30 тонн.
Про це повідомила пресслужба компанії.
Зазначається, що ціллю буріння свердловини стала розвідка запасів у стрийських відкладах на Львівщині. Роботи провели в стислі терміни: стовбур загальною протяжністю 1244 метри пробурили всього за 32 доби.
«У процесі будівництва об’єкту відкрили проєктний горизонт та за допомогою геофізичних досліджень встановили його перспективність в плані нафтовидобутку», — зазначив директор Укрнафти Сергій Корецький.
Наразі здійснили перфорацію покладів в інтервалі 1085-1122 метрів, це близько 30% від загальної товщі нафтонасичених пластів стрийських відкладів.
Читайте також: «Усі овочі вирощують звичайні жителі півдня». Шеф-кухар з Одещини відроджує традиційні спеції Бессарабії. Як це працює
Відбувається процес освоєння. Початковий дебіт нафти – 25-30 тонн на добу.
В Укрнафті зазначили, що це вже третя свердловина, пробурена компанією у 2023 році в межах одного конкретного родовища, і друга з них створена в партнерстві з ТОВ БК Горизонти. До кінця року на цьому ж родовищі мають бути побудовані ще три свердловини.
Довідка
ПАТ «Укрнафта» — найбільша нафтовидобувна компанія України, видобуває понад 86% нафти, 28% газового конденсату та 16% газу від загального видобутку вуглеводнів в Україні. Розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних регіонів України.
Нагадаємо, Укрнафта планує відновити видобуток на своїх ліквідованих свердловинах та брати в оренду ліквідовані свердловини інших компаній.
До того ж в Україні планують створити мінімальні запаси нафтопродуктів, які зможуть забезпечити потреби населення в разі виникнення кризової ситуації.
Фото: ukrnafta.com.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Протиповітряна оборона Україні уночі збила 10 ворожих безпілотників.
Про це повідомили у пресцентрі Командування Повітряних сил.
Зазначається, що у ніч на 5 грудня 2023 року росіяни атакували ударними безпілотниками Shahed-136/131 з двох напрямків — з Курської області та російського міста Приморсько-Ахтарськ, а також — зенітними керованими ракетами С-300, які спрямували по цивільних об’єктах Донеччини та Херсонщини.
Усього в ударі зафіксовано 17 ударних БпЛА типу «шахед».
«В результаті бойової роботи знищено 10 ударних БпЛА в різних регіонах України», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Капітанка Марія Павлівна. Мати загиблого захисника збудувала на Рівненщині спортивно-розважальний комплекс для дітей
До відбиття повітряного нападу противника залучено винищувальну авіацію, зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.
Про Повітряні Сили
Повітряні сили ЗСУ — вид збройних сил, який має на озброєнні винищувальну, бомбардувальну і транспортну авіацію, а також зенітні ракетні війська і радіотехнічні війська. Повітряні сили у цьому вигляді були створені у 2004 році шляхом об’єднання двох видів: Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони України.
Нагадаємо, напередодні українська ППО знищила 18 ворожих дронів та авіаційну ракету.
Фото: Повітряні Сили.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав замовлення на виготовлення 155 мм артилерійських снарядів для України.
Про це йдеться у заяві, опублікованій на офіційному сайті компанії.
Зазначається, що загальна сума контракту становить близько 142 млн євро. Замовником є неназвана країна НАТО, «чиїм заявленим наміром є підтримка України у її оборонній боротьбі за допомогою ефективної довгострокової військової допомоги».
Замовлення передбачає постачання «десятків тисяч комплектних 155-мм артилерійських снарядів». Боєприпаси будуть доставлені у 2025 році.
Читайте також: Озброюємо, навчаємо та одягаємо. Як фонд Markus Foundation забезпечує необхідним тисячі бійців 47-го штурмового полку
У Rheinmetall також повідомили, що компанія планує у 2024 році значно збільшити потужності з виробництва боєприпасів на своїх заводах у Німеччині, Іспанії, Південній Африці та Австралії, довівши річну виробничу потужність приблизно до 700 тисяч одиниць.
Нагадаємо, 3 грудня Німеччина надала Україні новий пакет військової допомоги.
Раніше ми повідомляли, що В Україні створили компактну систему радіоелектронної розвідки ЕТЕР.
Фото: Rheinmetall.