Суспільство
Стартував щорічний марафон добрих справ «Добродвіж: Будь другом»: як приєднатися
В Україні стартував щорічний марафон добрих справ «Добродвіж: Будь другом» від Координаційного центру «Сила молоді» Української академії лідерства. Ініціатива триватиме 23 дні і покликана розвивати сталу культуру волонтерства.
Про це ШоТам повідомили організатори.
Як взяти участь у марафоні добрих справ?
Організатори створили інтерактивний телеграм-бот, у якому кожен може знайти можливості для волонтерства і втілити у життя корисні ініціативи для суспільства. Учасники реєструються і отримують доступ до понад 70 завдань різного рівня складності — від найпростіших проявів добра до комплексних та системних волонтерських активностей.
За кожну виконану добру справу марафонці отримують 5, 10, 30, 60 або 100 балів. По завершенню марафону — 28 листопада — найактивніші учасники отримають приємні та корисні подарунки.
Чому це важливо?
У Координаційному центрі «Сила молоді» Української академії лідерства вважають, що волонтерство має стати невіддільно складовою життя свідомого громадянина європейської держави. Для цього команда реалізує в Україні волонтерські форуми, табори для активної молоді, тренінги та програми розвитку лідерських навичок.
Читайте також: Яйця в Instagram, жираф Ігнат та народження козенят під час вибухів. Як ферма «Копиця сіна» на Чернігівщині працює в умовах війни
Цього року до розробки завдань приєдналися понад 17 українських громадських та волонтерських організацій, серед яких Let’s do it, Ukraine, Відкриті клітки, Будуємо Україну Разом, Восток SOS, Let’s help, Голоси дітей, Діти дітям, Сміливі відновлювати, Рух Олександра Педана «JuniorS», Active Generation Project, U-Report, Starenki, Українська античність, Зелена хвиля, Книжкові сили України, Поруч та інші.
Про ініціативу
Марафон добрих справ «Добродвіж» вперше реалізували студенти Української академії лідерства у квітні 2020 року. У розпал пандемії COVID-19, коли тисячі людей були змушені сидіти вдома, активна молодь вирішила запустити простенький чат-бот в Телеграмі із завданнями — добрими справами, виконати які під силу кожному, навіть якщо не виходити з квартири. Тоді за 19 днів марафону люди з різних куточків країни зробили 1277 проявів добра.
Проєкт сподобався і студентам, і аудиторії, тож його вирішили продовжити. Так, у листопаді-грудні 2020 року з’явилась ініціатива «Добродвіжики Kids» для дітей, а марафон добрих справ «Добродвіж» став щорічним.
Читайте також: Втратила обидві опори, але встояла. Жінка на Запоріжжі створює сад мрії у памʼять про найрідніших
У травні 2022 року команда Української академії лідерства провела нову хвилю проєкту й адаптувала завдання до сучасних реалій, реагуючи на виклики, пов’язані з повномасштабним російським вторгненням. Тисячі українців гуртувалися і разом плели маскувальні сітки, допомагали переселенцям, готували гарячі обіди, донатили на ЗСУ та наближали перемогу України кожен на своєму фронті.
Попередні хвилі «Добродвіжу» відбулися у листопаді-грудні 2022 року та у квітні 2023 року. Попри постійні обстріли українських міст та блекаути до проєкту долучилися 1503 учасники. Спільними зусиллями вони втілили в життя 2795 добрих справ.
Нагадаємо, фонд «Запорука» відкрив перший в Україні родинний дім «Дача» для проживання сімей важкохворих дітей.
Також ми розповідали, як волонтер готував м’ясні смаколики для ЗСУ завдяки підписникам ШоТам.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі