Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Стартував прийом заявок на грантовий конкурс на підтримку українського громадянського суспільства

Опубліковано

Громадська організація «ІСАР Єднання» оголосила грантовий конкурс для проєктів, які покращують українське громадянське суспільство.

Про це повідомляють на сайті ГО.

Про конкурс

Громадська організація «ІСАР Єднання» у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) оголосила конкурс у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства».

Загальною метою конкурсу є покращення умов діяльності громадянського суспільства та зміцнення інституційної спроможності ОГС для підвищення самозарадності громадського сектору в Україні.

Очікується, що цим конкурсом грантів буде відібрано щонайменше 10 інфраструктурних організацій у різних областях України. 

Хто може взяти участь

До участі у конкурсі приймаються заявки від організацій, які відповідають наведеним нижче критеріям:

  • організації, які офіційно зареєстровані відповідно до закону України «Про громадські об’єднання» або відповідно до закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»;
  • організації, які включені до «Реєстру неприбуткових організацій» та мають відповідну ознаку неприбутковості (виключно 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 та 0048);
  • організації, які вже надають або прагнуть надавати інформаційні, консультаційні та інші послуги для українських ОГС;
  • організації, які зареєстровані на Платформі розвитку громадянського суспільства «Маркетплейс» та мають верифікований профіль організації.

Які умови

Діяльність організації має включати принаймні кілька напрямків з-поміж перелічених нижче:

  • послуги з організаційного розвитку;
  • інформаційні послуги (надання підтримки в поширенні інформації, зв’язків з медіа, просування інформації через свої канали, SMM-підтримка тощо);
  • правові консультації щодо різноманітних сфер діяльності ОГС (реєстрація, отримання статусу неприбутковості, ведення соціального бізнесу, податкові зміни в умовах війни, залучення та оформлення гуманітарної допомоги, робота з волонтерами тощо);
  • адміністрування коворкінгу для релокованих ОГС (місце для роботи, нетворку та інших активностей);
  • проведення тематичних заходів для посилення спроможностей ОГС (ярмарки або маркетплейси з організаційного розвитку, інформаційні сесії, спільноти практиків, форуми тощо);
  • проведення заходів міжсекторальної взаємодії для посилення ролі та підвищення видимості внеску громадянського суспільства у відновлення та розвиток України (залучення представників місцевої влади, медіа та бізнесу є обов’язковим);
  • підтримка існуючих або розбудова нових коаліцій та мереж ОГС для посилення об’єднаного голосу громадянського суспільства в процесах відновлення, у адвокації необхідних реформ тощо.

Фінансування

Грант у межах цього конкурсу спрямовується виключно на такі витрати:

  • на оплату праці персоналу, залученого в реалізацію проєкту;
  • на проведення заходів, що слугують досягненню цілей проєкту;
  • на маркетинг, промоцію та рекламу існуючих або нових розроблених послуг;
  • на розробку й пілотування курікулумів, методичних посібників та інших навчальних матеріалів (сюди входить також оплата послуг залучених спеціалістів для методичної підтримки процесу розробки);
  • на оренду приміщень, закупівлю/оренду техніки для облаштування коворкінгів чи надання послуг ОГС;
  • на оплату адміністративних видатків (оплата праці адміністративного персоналу, оренда офісу, оплата веб-сервісів та хостингу тощо);
  • на оплату заходів з організаційного розвитку інфраструктурної організації- грантоотримувача (в тому числі безпекові плани, розробка політик і процедур);
  • на здійснення аудиту.

Як взяти участь

Для того, щоб подати заявку на конкурс представник організації, яка хоче отримати грант, має зареєструвати свою організацію на сайті ІСАР Єднання за цим посиланням. Після того як ви отримаєте відповідь від модератора, потрібно буде заповнити заявку та завантажити її у свій робочий кабінет на сайті ІСАР Єднання.

Знайти форму заявки можна за цим посиланням.

Дедлайн

Прийом заявок триває до 23:59 03 квітня 2023 року. Уся комунікація з ОГС щодо заявки відбувається у робочому кабінеті організації на сайті ІСАР Єднання.

Нагадаємо, проєкт «Підтримка організацій громадянського суспільства в Україні» оголосив конкурс для громадських організацій та спільнот в Україні.

Фото: facebook.com/UkraineCivilSociety

Можливості

Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Опубліковано

Ініціатива під назвою “Театр Ветеранів” надасть можливість ветеранам отримати професійну підготовку у написанні театральних текстів та втіленні їх на сцені.

Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

Про проєкт

Це спільна ініціатива ТрО_Медіа та Театру Драматургів (команди авторів, орієнтованих на творення сучасної української п’єси). Організатори проєкта бачать його, як інструмент реабілітації для тих, хто пережив травматичний досвід, має поранення, контузії, втрати кінцівок.

Ціль проєкту: можливість створення цікавого та конкурентоспроможного продукту: п’єс, сценаріїв, оповідань.

Мета проєкту: світ має побачити боротьбу України очима її захисників.

Подати заявку можна тут.

Читати також: Monobank оновив додаток Expirenza для любителів ресторанів, кафе та барів

Як буде проходити?

Організатори обіцяють, що проєкт матиме терапевтичний ефект і буде супроводжуватися досвідченими психологами. Ветерани, які бажають створити виставу з нуля за своєю п’єсою і спробувати себе в ролі актора, мають заповнити та надіслати анкету до 10 травня.

У підсумку буде обрано групу з 10 учасників, а склад групи буде оголошено до 31 травня. Програма передбачає двомісячний тривалість і почнеться 10 червня в Києві. Презентація вистави, створеної на основі текстів ветеранів, відбудеться у серпні 2024 року.

Нагадаємо, що у Києві відкрилася виставка про Японію.

Також ми повідомляли, що ССО знищили ворожий “Бук-М1”, який готувався до пуску ракет (ВІДЕО).

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Читати далі

Можливості

Як отримати грошову допомогу на дітей, які за кордоном: пояснення

Опубліковано

Прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та сім’ї опікунів можуть отримати грошову допомогу на дітей, які за кордоном. Йдеться про ті прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та сім’ї опікунів (піклувальників), до яких були влаштовані двоє та більше дітей віком до 18 років, що на момент звернення перебувають за межами України.

Про це повідомила організація «СОС Дитячі Містечка».

Територія надання грошової цільової благодійної допомоги: вся територія України, окрім тимчасово окупованих територій та зони активних і можливих бойових дій.

Кошти виплачуються фізичній особі – законному представнику дітей.

Які суми та порядок виплат:

  • 25 тисяч гривень виплачуються особі, до сім’ї якої були влаштовані діти, що на момент звернення перебувають у Польщі та інших країнах Східної Європи (Болгарія, Угорщина, Молдова, Румунія, Словаччина, Чехія тощо).
  • 35 тисяч гривень виплачуються особі, до сім’ї якої були влаштовані діти, що на момент звернення перебувають у Німеччині й інших країнах Західної та Північної Європи (Австрія, Бельгія, Велика Британія, Ірландія, Нідерланди, Франція, Греція, Іспанія, Італія, Хорватія, Данія, Норвегія, Швеція, Латвія, Литва, Естонія тощо).
  • 40 тисяч гривень виплачуються особі, до сім’ї якої були влаштовані діти, що на момент звернення перебувають у Туреччині, Грузії, Вірменії, Азербайджані та інших країнах, не зазначених вище.

Читайте також: Небайдужі мешканці завдяки активній лідерці. Як Мамаївську громаду зробили інклюзивною та створили сучасний шелтер

Як зареєструватися:

  1. Для участі у програмі заявники, які відповідають зазначеним критеріям, звертаються до уповноважених органів і служб у справах дітей за місцем свого перебування.
  2. Уповноважені органи та служби у справах дітей направляють офіційний лист-звернення щодо надання грошової цільової благодійної допомоги для забезпечення прав дітей, які перебувають за кордоном, на сім’ю та здійснення їх влаштування до сімейних форм виховання на електронну адресу організації: office@sos-ukraine.org.

Ознайомитися з більш детальною інформацією можна за посиланням.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: СОС Дитячі Містечка

    Читати далі

    Можливості

    Фінансова допомога для українців: як отримати гроші на ремонт житла

    Опубліковано

    Жителі Житомирської області, чиї будинки постраждали від ворожих обстрілів, можуть очікувати на фінансову підтримку від організації Карітас Україна за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

    Про це йдеться на офіційній сторінці фонду.

    Фінансова підтримка призначена для власників домогосподарств, чиє житло зазнало незначних ушкоджень унаслідок обстрілів у місті Житомирі та його околицях у Житомирській області. Для того щоб отримати цю допомогу, необхідно відповідати таким критеріям відбору:

    • особи з важким захворюванням;
    • люди, які мають інвалідність;
    • самотні особи похилого віку від 60 років;
    • одинокі матері/батьки/опікуни з дітьми віком до 18 років;
    • багатодітні сім’ї;
    • вагітні жінки;
    • одинокі матері з дітьми віком до 3-х років.

    Читайте також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

    Домогосподарства, у яких втрачено джерело доходу, або чий середній місячний дохід на одного члена сім’ї становить менше 6318 гривень, можуть отримати допомогу.

    Кошти, отримані в рамках виплат, можуть бути використані на такі цілі:

    • залучення будівельних компаній;
    • самостійно зробити ремонт у разі можливості.

    Проєкт надає кошти на виконання дрібного або середнього ремонту, якщо житло було пошкоджено, але все ще придатне для проживання. До таких дрібних або середніх пошкоджень належать, серед іншого:

    • розбиті вікна та двері;
    • обвалення підвісної стелі;
    • незначні пошкодження даху;
    • електрика та водопровідні труби всередині житла, які потребують незначного ремонту тощо.

    Нагадаємо, Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол.

    Фото: 24 канал

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Суспільство2 тижні тому

    «Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

    «Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

    Суспільство3 тижні тому

    Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

    Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

    Суспільство3 тижні тому

    «Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

    У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

    Суспільство3 тижні тому

    Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

    Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

    РЕКЛАМА: