

Суспільство
Стартував конкурс на підтримку екологічних ініціатив із південно-східних областей України
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Ініціатива EPAIU оголосила конкурс на підтримку екологічних проєктів із південно-східних областей України.
Про це пише Гурт.
Мета конкурсу
- підтримати екологічні ініціативи тих організацій, які досі перебувають на сході і півдні України або змушені були переміститися у зв‘язку із воєнною агресією російської федерації проти України, але зацікавлені у реалізації своїх довкіллєвих ініціатив у доступний і безпечний спосіб;
- створити можливість для еко-активістів із південно-східних регіонів бути залученими до процесів планування зеленого відновлення України та адвокатувати екологічні принципи у стратегіях відновлення/ розвитку територіальних громад.
Учасниками конкурсу можуть бути організації, що опікуються екологічною проблематикою та зареєстровані у таких областях: Донецькій і Луганській (територіях, підконтрольних уряду України станом на 24.02.2022 р.), а також Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях.
Перевага надаватиметься організаціям, діяльність яких безпосередньо пов‘язана із екологічною тематикою південно-східних регіонів України. Проте організація не обов‘язково має перебувати фізично за місцем реєстрації на момент подання проєктної пропозиції.
Види діяльності, які можуть бути включені до плану реалізації проєкту (перелік не є вичерпним):
- Заходи з підвищення інституційної спроможності своїх команд та стратегічного планування організації-апліканта у нових реаліях, зокрема, щодо впровадження принципів зеленого відновлення територіальних громад.
- Заходи з документування шкоди довкіллю, завданої російською воєнною агресією (будь-які формати).
- Заходи для ідентифікації наявних екологічних проблем у територіальних громадах та напрацювання пропозицій щодо шляхів вирішення цих проблем у період, коли це стане можливим.
- Посилення поінформованості й попиту громадян на екосистемні рішення під час планування відновлення України, зокрема на рівні територіальних громад.
- Різноформатні адвокаційні акції, спрямовані на захист довкілля, в тому числі участь у мережевих екологічних ініціативах.
- Аналіз обраної проблеми довкілля або діагностика стану місцевих природних об‘єктів (якщо це безпечно), які викликають занепокоєння територіальної громади.
- Аналіз взаємозалежності екологічних проблем і безпекових питань територіальних громад (із напрацюванням висновків і рекомендацій).
- Комунікаційні заходи, які супроводжують проєкт і базуються на матеріалах власної діяльності (в тому числі дослідженнях, спостереженнях, аналізі).
- Довкіллєва діяльність, важлива для територіальних громад, де наразі перебувають члени релокованих організацій-аплікантів із перелічених вище областей.
Реалізація і фінансування проєктів
Тривалість проєкту: загальна тривалість – 6-8 місяців від початку дії грантової угоди.
Оптимальний бюджет одного проєкту – від 200.000 до 350.000 гривень.
Останній термін подання проєктних пропозицій – 02 вересня 2022 року (15:00 за київським часом).
Оголошення результатів – до 30 вересня 2022 року.
Читайте також: Інжир на підвіконні та плантації на дачі. Як проєкт «Сади Перемоги» мобілізує городні війська України
Критерії, за якими буде здійснюватися оцінка проєктних пропозицій:
- відповідність поданої проєктної пропозиції меті конкурсу;
- сфокусованість мети проєкту та взаємо-відповідність усіх розділів проєктної пропозиції;
- реалістичність виконання проєкту, чіткий план його реалізації, визначеність очікуваних результатів;
- прогнозований вплив проєкту на досягнення позитивних змін в організації-апліканті;
- структурована комунікаційна складова проєкту;
- попередній досвід екологічної діяльності учасників конкурсу;
- врахування принципів недискримінації і гендерної рівності у планованій проєктній діяльності;
- зваженість бюджету проєктної пропозиції, чітка відповідність статей витрат плану діяльності;
- залучення інших партнерів до проєктної діяльності (зокрема, представників територіальної громади) – як перевага.
Довідка
«Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні» (EPAIU) здійснюється Міжнародним фондом «Відродження» за фінансової підтримки Швеції. Метою Ініціативи є сприяння сталому розвитку громадських організацій – інституційно спроможних, з доброчесним управлінням, підзвітних та визнаних в екологічній спільноті – які зможуть сприяти реформам в Україні через впровадження екологічних політик і здійснення адвокаційних заходів на захист довкілля.
Нагадаємо, у Львові команда небайдужих започаткувала проєкт із «Ековолонтерства».
Фото: biofriendlyplanet.com.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Аеророзвідка показала, як український ударний дрон R18 знищив замасковану російську техніку.
Відео опублікували на ютуб-каналі Аеророзвідки.
«Чергова замаскована одиниця техніки окупанта пішла тусуватися вслід за рускім кораблем. Бойовий дрон R18 відпрацював так, як треба!», — йдеться у повідомленні.
Відзначимо, що український дрон R18 вартістю близько $20 000 може нести гранати вагою до 5 кг і орієнтований на знищення артилерійських установок, засобів протиповітряної оборони та штабних машин.
Читайте також: «Нехай гине залізо, а не наші люди». Як українська Аеророзвідка перемагає окупантів у «війні дронів»
Довідка
R18 – це октокоптер, тобто дрон вертикального зльоту та посадки, що має вісім підйомних гвинтів та може нести декілька кілограмів корисного навантаження. R18 – модель, створена в Україні силами «Аеророзвідки» з використанням вітчизняних та імпортних компонентів.
R18 має радіус дії 4 км, може бути в повітрі близько 40 хвилин і нести 5 кг вільнопадаючих бомб. Як бомби використовуються радянські кумулятивні протитанкові гранати РКГ-3 або створені на їхній основі бомби РКГ-1600. Дрон R-18 здатен нести дві бомби/гранати та скидати їх із висоти 100-300 м, зависнувши над ціллю. З використанням бомби РКГ-1600 дрон R18 може уразити ціль у радіусі 1 м із висоти 300 м.
Нагадаємо, аероснайпери ЗСУ з дрона влучили у люк ворожої техніки.
Також дрон-бомбардувальник Аеророзвідки R-18 знищив ворожий танк.
Фото: footboom.net.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Міноборони США у понеділок, 8 серпня, оголосило про новий пакет військової допомоги Україні на 1 мільярд доларів.
Про це йдеться на сайті американського відомства.
Новий пакет військової допомоги України містить:
- додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
- 75 000 снарядів для 155-мм артилерії;
- двадцять 120-мм мінометних систем і 20 000 снарядів до 120-мм мінометів;
- боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних систем (NASAMS);
- 1000 Javelin і сотні протитанкових систем AT4;
- 50 БМП;
- протипіхотні боєприпаси Claymore;
- вибухові речовини C-4, підривні боєприпаси та обладнання для підриву;
- медичне приладдя, зокрема аптечки першої допомоги, перев’язувальні матеріали, монітори та інше обладнання.
Загалом Сполучені Штати виділили Україні близько 9,8 мільярдів доларів військової допомоги.
Дивіться відео: Учитель із Грузії зібрав $700 000 для допомоги українцям
«Щоб задовольнити потреби України на полі бою, що постійно змінюються, Сполучені Штати і надалі працюватуть зі своїми союзниками і партнерами, щоб надати Україні основне озброєння», – наголошується в повідомленні Пентагону.
Нагадаємо, тиждень тому США схвалили новий пакет військової допомоги для України на $550 млн.
Окрім того, США куплять для України ЗРК NASAMS, які охороняють Білий дім.
Фото: neweasterneurope.eu.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Сільський вчитель із Грузії зібрав $700 000 допомоги для України!
Заради цього продав найдорожчу для нього річ – каблучку матері. А ще – пам’ятну монету Global Teacher Award – найпрестижнішу у світі премію для вчителів.
«Ця монета підтверджує, що я є послом фонду Global Teacher Award. Попри всю її цінність для мене, одного дня я вирішив віддати цю нагороду разом із шлюбною каблучкою матері українському народові. Виставив їх в одній із соцмереж і написав, що 2500 ларі ($850) було би достатньо. Цим вчинком хотів зробити свій внесок», — розповів учитель Ладо Апхазава.
Грузинського викладача зачепило фото української вчительки, яка дає урок у бомбосховищі. Ладо Апхазава ходив на мітинги в підтримку України, а потім вирішив допомогти грошима.
Але він не очікував, що його пост про продаж коштовностей поширять тисячі людей. На рахунок Ладо «полетіли» гроші з усього світу!
«Коли вже сягнуло $700 000, ми це не озвучили, бо злякалися – це ж великі гроші! Побачивши враз таку цифру, і серце може зупинитись, бо всі ми люди. Тож ми знайшли польську організацію і скерували туди ці гроші», — каже благодійник Ладо Апхазава.
Кошти, зібрані Ладо, витратили на допомогу українським біженцям. А каблучку з монетою викупив грузинський адвокат Звіад Кордзадзе. Та коли дізнався, що Ладо віддав усі гроші українцям, повернув йому згадку про маму та вчительську нагороду.
Дивіться відео: Як Рівненщина стала центром із десятками сортів кави із усього світу