Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/d4BPDjY7IPUSSSSSS

Суспільство

«Сталева сотня»: закохані створюють прикраси з відпрацьованих гільз (ВІДЕО)

Опубліковано

Вона шукала, як допомогти захисникам, а знайшла кохання.

Про волонтерку та командира роти і їхній «сталевий» союз розповідає ШоТам.

Ольга Данченко знаходила дрони й тепловізори для захисників, але не очікувала, що знайде на війні кохання. Та ще й в особі суворого командира роти.

І щоб забезпечити його з побратимами всім необхідним, вигадала робити прикраси з відпрацьованих гільз. Тепер ці каблучки й сережки купують у всьому світі, а військові мають гроші на свої потреби.

До вторгнення Ольга Данченко розвивала дитячий табір, а потім стала військовою волонтеркою. Якось поїхала на передову, щоб познайомитися з захисниками, для яких збирала на тепловізори та дрони.

«Я їхала на декілька днів, а лишилася на 4 місяці. Там уперше я побачила Сергія, і щось йойкнуло», — Ольга Данченко, волонтерка.

З’ясувалося, що обоє народилися в Тернополі, але познайомилися лише на фронті. І хоча Сергій як військовий перший час поводився стримано, все ж таки згодом піддався почуттям.

«Дуже сильно старалася допомогти у тих запитах, які були. Було видно, що для неї це дуже важливо і я їй сподобався», — Сергій Коновал (Норд), командир роти «Сталева сотня».

«Від нього віє такою чоловічою енергією, і це дуже насправді підкорило моє серце», — Ольга Данченко, волонтерка.

Читайте також: «Такі були у Бандери, Франка та Шевченка». Як донеччанка Тетяна Зез відтворює вишиті сорочки легендарних українців

Коли Оля повернулася до Тернополя, то перевезла речі Сергія до себе, щоб відчувати його поруч.

«Він моя сім’я, він моя рідна людина, він мій коханий чоловік. Ми вже живемо разом — я і його речі. Я завжди так кажу», — Ольга Данченко, волонтерка.

Дівчина хотіла забезпечити роту коханого всім необхідним і вигадала, як це зробити.

«Я побачила каблучку, вирізану з гільзи, як просто знак приналежності і згадки про війну. Ну, якось хотілося мені якусь таку прикрасу, використати ці гільзи як вторинну сировину і надати їм нове красиве життя», — Ольга Данченко, волонтерка.

Разом із батьком Сергія Оля зробила 10 пробних каблучок і виклала в соцмережу.

«Буквально за дві години в мене викупили всі каблучки. Люди почали торгуватся, викупляти їх. Я побачила попит, і, власне, так ми створили наш бренд Сталевої сотні», — Ольга Данченко, волонтерка.

«Сталева сотня» створює персні, сережки, браслети, кулони та брелоки з відстріляних гільз. А донати за прикраси передають на потреби бійців.

Нині Оля збирає гроші на дрони-камікадзе та на ремонт автомобілів. А Сергій продовжує боронити нашу країну в найгарячіших точках та думає про освідчення.

«Одруження, звісно, буде. Але я цього не скажу зараз нікому», — Сергій Коновал (Норд), командир роти «Сталева сотня».

«Він чекає, поки я вийду на пенсію. Тоді ми одружимося», — Ольга Данченко, волонтерка.

«Це секрет буде», — Сергій Коновал (Норд), командир роти «Сталева сотня».

Нагадаємо, ми розповідали про майстриню з Київщини, яка створює мінікопії глиняних українських хат.

Також дивіться відео, як обереги від юної вінничанки допомагають ЗСУ.

Коментарі

Суспільство

Google показав рейтинг найпопулярніших пошукових запитів українців у 2024 році

Опубліковано

Google підбив підсумки року й опублікував рейтинг пошукових запитів, які найбільше цікавили українських користувачів у 2024 році. Цей рік позначився запитами про енергетику, знакові події, відомих особистостей і культурні явища.

Про це повідомляє Google.

Персони року

У категорії персон, інтерес до яких зростав найбільше, лідером став Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Також українці активно шукали інформацію про боксера Олександра Усика, американських політиків Дональда Трампа й Камалу Гарріс, а також популярних медійних персонажів, зокрема Клавдію Петрівну.

Серед втрат 2024 року найбільше запитів стосувалися Ірини Фаріон та Алена Делона.

Фільми: від Маріуполя до Конотопа

У категорії «Фільми» лідером став документальний фільм «20 днів у Маріуполі». Також глядачі активно цікавилися «Думками навиворіт 2», «Дюна. Частина друга» та українським хорором «Конотопська відьма».

Читати також: В Україні створили безкоштовний застосунок для підтримки ментального здоровʼя

Що купували у 2024 році

Найбільший попит мали енергетичні рішення: EcoFlow, зарядні станції, інвертори та сонячні панелі. Серед несподіваних трендів — дубайський шоколад і тюбінг.

Питання «Що таке?»

У топі запитів: «що таке МСЕК», «що таке РЕБ» і «що таке черги відключення світла». Нові слова «терикони», «чиназес» і «квадробери» також привернули увагу українців.

Фото: unsplash.com.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний культурний проєкт (ФОТО)

Опубліковано

Мережа Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний проєкт «Тримайся своїх сенсів». Він — про увагу до себе і взаємну підтримку, яка відображається у цитатах українських літераторів. 

Про це повідомили представники проєкту.

Яка ідея?  

Від 9 грудня і до кінця зими у закладах Lviv Croissants по всій країні гості мережі можуть знайти QR-коди з посиланням на добірку книг та цитати з них. Вони розміщені на фасадах, на фірмових стаканчиках та всередині пекарень.

Книжки з цього переліку були відібрані Сенсом і Lviv Croissants: це художні й нонфікшн книги українських авторів, які підтримують, надихають і допомагають знайти важливі сенси під час війни.  Це книги, які обіймають словом і нагадують, що кожен вартий тепла і турботи. 

Читати також: У Києві відкрили виставку з пінгвінами про українські полярні дослідження (ФОТО)

Зокрема, в цей період перехожих і відвідувачів Lviv Croissants зустрічатимуть цитати Каті Бльостки, Володимира Станчишина, Юрія Яновського, Євгенії Кузнєцової, Миколи Макаренка, Олени Моренцової-Шулик, Галини Лицур-Щадей та Марії Каменської.  

Про організаторів

Lviv Croissants — міжнародна франчайзингова мережа із широким асортиментом свіжовипечених круасанів з різними начинками. Мережа налічує понад 170 закладів в Україні, 11 у Польщі, один у Словаччині, один у Чехії та один в США. 

Сенс — мережа книжкових просторів, де люди обʼєднуються навколо книжок як спільної цінності. Сьогодні Сенс — це книгарня-кав’ярня на станції м. Арсенальна у Києві, книжковий простір на вул. Хрещатик і онлайн-книгарня. Сенс пропонує добірку творів сучасності та класики, регулярно проводить книжкові клуби, літературні презентації, дискусії та інші культурні події. 

Нагадаємо, що фільм про український ресторан увійшов до списку найкращих документалок CNN.

Фото: Lviv Croissants.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Вперше препарати для дітей можна придбати через програму «Доступні ліки»

Опубліковано

З початку 2025 року українці зможуть отримувати ліки для дітей у межах програми «Доступні ліки». Крім того, вперше в програмі з’являться препарати у вигляді крапель та мазей.

Про це повідомляє МОЗ

Список ліків, доступних за електронним рецептом, розширять на понад 30 нових діючих речовин. До переліку додадуть комбіновані засоби для лікування серцево-судинних, ревматологічних, неврологічних, очних та ендокринологічних хвороб, таких як гіпотиреоз і мігрень.

Читати також: На Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО)

Бюджет програми на 2025 рік складає 6,6 мільярдів гривень. Завдяки цьому нововведенню програмою зможуть скористатися ще щонайменше 500 тисяч українців.

Отримати ліки за електронним рецептом можна буде в аптеках, що мають контракт з НСЗУ. Уже у 2024 році до програми приєднаються всі аптеки, що розміщені в лікарнях, а у 2025 році планують додати аптеки по всій країні.

Нагадаємо, що до програми «Доступні ліки» додали майже 600 нових препаратів, 208 з яких — безкоштовні.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта2 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес2 тижні тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура3 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...