Суспільство
США передадуть Україні дві батареї ЗРК NASAMS
Збройні сили України отримають від Сполучених Штатів дві батареї зенітних ракетних комплексів NASAMS, які можуть містити до 16 пускових установок.
Про це повідомив речник Командування Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат.
«Буде передано спершу дві батареї. Батарея може мати до восьми пускових установок, а також командний пункт, радар, який буде бачити цілі. Батарея NASAMS – це фактично наш дивізіон, це до восьми установок», – сказав Ігнат.
Після отримання двох перших батарей ЗРК NASAMS переговори щодо передачі Україні наступних таких систем ППО продовжаться.
Ігнат також додав, що перемовини про передачу Україні NASAMS розпочалися одразу після повномасштабного вторгнення, але рішення щодо таких поставок приймаються не швидко.
«Сам процес передавання він непростий… NASAMS мобільний, має хорошу колісну базу. Шість ракет в одній установці. Такий комплекс може швидко відстрілятися, згорнутися та змінити позицію, що за цих умов надзвичайно важливо», – пояснив Ігнат.
Про NASAMS
NASAMS – це пересувний зенітний ракетний комплекс, розроблений у Норвегії спільно з американською компанією Raytheon. Комплекс легко адаптується для протиповітряної оборони середнього радіусу дії. Наразі системи є на озброєнні в Австралії, Чилі, Фінляндії, Індонезії, Литви, Нідерландів, Норвегії та Іспанії. Дальність вогню з комплексу NASAMS – від 2,5 км до 40 км.
Системи NASAMS виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg. До складу комплексу входять пускові установки, радіолокаційні станції (РЛС) Raytheon AN/MPQ-64F1 Sentinel від консорціуму Raytheon і Kongsberg.
Raytheon відповідає за постачання своїх ракет класу «повітря-повітря» середньої дальності AIM-120 AMRAAM для цієї системи, а Kongsberg постачає пускові установки. Кожна пересувна пускова установка має шість контейнерів з зенітними ракетами.
Напередодні президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю заявив, що Україна вже отримала NASAMS. Утім згодом в Офісі президента заявили, що насправді йшлося про схвалення передачі ЗРК до України. Згодом у Пентагоні додали, що системи протиповітряної оборони NASAMS прибудуть до України приблизно протягом двох місяців.
Нагадаємо, Німеччина відправила до України ще шість самохідних зенітних установок Gepard.
Крім того, Норвегія передасть Україні 160 протитанкових ракет Hellfire, пускові установки та блоки наведення.
Фото: defence-ua.com.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі