Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Нічого не встигаєте? Бізнес-тренер про 6 звичок, що допоможуть стати організованим

Опубліковано

Спланувати свій день, а потім у якийсь момент зрозуміти – не вкладаєтесь у графік, не встигаєте зробити якусь із справ. На якому етапі вас затягнули соцмережі або другорядні справи? Чому не виходить так, щоб раз – і ідеально виконувати заплановані справи?

Для цього є безліч причин, але головна – відсутність енергії, ділиться досвідом із “ШоТам?” бізнес-тренер Ваче Давтян.

Ваче Давтян

власник компаній «Промкабель-Електрика», «Пан-Електро», «Школа розвитку лідерів Leaderway»

Прихильник теорії дикого начала в людині. Згідно неї частина нашої свідомості вважає, що ми досі живемо в дикій природі і потрібно боротись за виживання. Ця умовна “мавпа” всередині нас страх як не любить стратегічно важливих чи важких завдань. Людина може сказати “ні” мавпі всередині – але тільки у разі, якщо має достатньо енергії (або інакше – сили волі)

Секрет прокрастинації – у тваринному началі

Я прихильник теорії еволюції і вважаю, що людина походить від мавпи.

Тонка кора головного мозку – ті 4% від загального його об’єму у людини утворилась нещодавно за мірками еволюції. Якщо-по простому, це те, що й робить нас людьми. А друга частина мозку – 96% – це наше тваринне начало, ті інстинкти, які дістались нам від диких пращурів. Я називаю цю частину нашої свідомості “мавпочка”.

Читайте також: 9 безкоштовних онлайн-курсів для бізнесменів-початківців: від бізнес-плану до експорту

Тайм-менеджмент, планування, розподілення завдань на важливі і не дуже – це прерогатива тонкої кори мозку.

Але під час планування включається ця умовна “мавпочка”, яка починає створювати хаос, заважаючи концентрації на справді важливих для сучасної людини речах.

“Давай останній раз нажеремося на ніч, давай в останній раз зайдемо в фейсбук на 5 хвилин”, – впізнаєте? Це голос вашого тваринного начала.  

Зрозуміло, до чого це призводить? Так ми відкладаємо на потім важливі стратегічні завдання, іншими словами, прокрастинуємо.

У мене так було шість років тому, я тоді відновлювався після повного вигоряння. Від природи маю подвійний енергетичний бак – і от використав його повністю на якісь другорядні завдання.

Я був абсолютно непрацездатним, виснажився. До такого призвело невміння управляти енергією.

Шість років тому я знайшов вирішення, перечитавши багато бізнес-літератури.

Виявляється, кожна позитивна звичка дає людині можливість підняти рівень енергії, а чим більше рівень енергії – тим більше ймовірності, що ти втілиш задумане.

Шість звичок, які допоможуть вам у плануванні

Нещодавно проводив тренінг для компанії “ТЕРРАСОФТ”, і розповідав, що за останні 6 років набув 36 корисних звичок.

Проводячи тренінги, я визначив для себе список більш-менш універсальних звичок, які допоможуть стати усвідомленим при витрачанні свого часу та сил.

Читайте також: П’ять українських бізнес-шкіл, де вас навчать вести бізнес з нуля

Перед тим, як взятись до роботи над собою, врахуйте, що запроваджувати можна тільки одну звичку за один раз. Час “засвоєння” залежить від складності звички – як правило, він триває від 2 місяців.

1) Медитація

Цю звичку я вважаю найголовнішою для людей з розвинутими лідерськими якостями  – як тривожних істот, яким необхідно іноді відпочивати від потреби бути всюди першими. Медитація дає можливість керувати своїми інстинктами.

2) Спорт

Не обов’язково для цього бігти у спортзал. Наприклад, я користуюсь додатком “7 хвилин тренування”. Усього 13 вправ по 30 секунд кожна – і цього достатньо, аби відчувати себе бадьорим протягом дня.

3) “Ранок без гаджетів”

У мене він триває до одинадцятої ранку. У цей час я намагаюсь не заходити в соцмережі, не перевіряти електронну пошту та месенджери.

Помічаю, до речі, що якщо не відповідаю на повідомлення протягом 2-3 годин, 90% проблем, з якими до мене звертаються, вирішуються самі по собі.

4) “Золота година”

Раз на день оберіть для себе годину, коли зможете присвятити себе лише стратегічним завданням – тим, які можуть вивести вас на новий рівень. У цей час не відволікайтесь ні на що, окрім них. Це реально працює: коли я у власній компанії ввів “золоту годину”, менеджери цілу годину раз в день не відволікатись ні на що, окрім пошуку нових клієнтів. Через місяць рівень продажів у компанії виріс на 30% – а це був кризовий 2014 рік.

5) 15-хвилинні перерви після кожної години роботи

Читайте також: Психологія успіху: 9 порад для бізнесмена-початківця

6) Прочитайте 3 топ-книги про тайм-менеджмент

Раджу дізнаватись більше про механізм появи звичок – через, наприклад, книжки про тайм-менеджмент.  Мені допомогли три книги, які стали для мене настільними. Це “Сила воли” від стенфордської професорки Келлі Макгонігалл, “Життя на повну потужність” від Джима Лоера та Тоні Шварца – якраз про те, що управління енергією – ключ до високої ефективності та щастя. І остання – “Як  привести справи в порядок”(Getting Things Done) – чи не найпопулярніша книга з особистої ефективності, яка в свій час допомогла і мені.

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення