Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
workplace 1245776 1920 e1560700312709 workplace 1245776 1920 e1560700312709

Економіка

П’ять українських бізнес-шкіл, де вас навчать вести бізнес з нуля

Опубліковано

Якщо ви берете на себе ризик, пов’язаний із організацією власної справи, краще би мінімально знати теорію бізнесу – аби вдало лавірувати на спадах і підйомах нестабільної української економіки.

Бізнесменам-початківцям краще починати з можливостей, доступних безкоштовно. І тут у нагоді стане наша підбірка про 9 онлайн-курсів, у яких розповідається про всі етапи створення бізнесу: від бізнес-плану до експорту.

Наступний рівень – офлайнові бізнес-курси, де ви не тільки дізнаєтесь про маркетинг, економічну теорію та управління власним бізнесом, але і знайдете необхідні контакти, які пізніше можуть вилитись у партнерство чи вигідні інвестиції.

Ми підібрали 5 шкіл підприємництва, які можуть допомогти поглибити знання з управління бізнесом та, можливо, знайти однодумців чи інвесторів.

1. STARTUP UKRAINE

Курси від Startup Ukraine підійдуть якраз початківцям. Startup Ukraine – це освітній центр для підприємців, який у 2012 році створила бізнес-вумен Анна Петрова.

За час існування курси підприємництва пройшли близько 17 тисяч людей. Про стартапи деяких бізнесменів ми вже писали на ШоТам – наприклад, про пекарню Good bread from good people, де працюють люди з ментальною інвалідністю. Серед слухачів центру також бізнес-кемп Made in Ukraine та конференція для підприємців ENTREPREHOLIC! Анна Петрова, генеральний директор Startup Ukraine, радить знайти своє, а не гнатися за брендом.

Анна Петрова, генеральний директор Startup Ukraine

Перед стартом запитайте себе: яку проблему вирішує ваша ідея, яка користь від вашого продукту для людей і чи готові ви працювати на неї безкоштовно

Тривалість навчання: 2 місяці.

Вартість: 19 тисяч гривень.

2. Вільна школа підприємництва

Вільна школа підприємництва – це освітня платформа, що починалась у 2010 році як школа політичного PR та політичних технологій “PolitPR”. Тепер тут навчають не тільки маркетингу, журналістики та політичного PR, а й підприємництва та управління бізнесом.

Учасниками Вільної школи підприємництва за 9 років існування стали понад 49 тисяч осіб з 16 країн.

Практика, опрацювання юридичного боку ведення бізнесу і поради від професіоналів – такий формат роботи курсів підприємництва від школи. Наприкінці курсів кожен з учасників повинен створити проект власного бізнесу, а аналізуватимуть його успішні підприємці-викладачі школи.

Наразі підприємців тут може зацікавити два курси:

  • курс зі створення, розвитку, менеджменту і маркетингу бізнесу, інструментів масштабування і автоматизації вашої справи;
  • курс зі створення і просування персонального бренду, позиціонування себе як людини-бренду, відновлення репутації.

Тривалість навчання: 4 дні.

Вартість: один курс коштує 120 доларів.

3. Школа системного бізнесу “Бізнес-конструктор”

«Бізнес-Конструктор» – це ціла група компаній, яка допомагає власникам бізнесу отримати фундаментальні знання і власноруч модернізувати свою роботу.

До “Бізнес-конструктора” йдуть на навчання не початківці, а ті, хто вже отримує якийсь рівень доходу і прагне поліпшити роботу свого проекту.

Для таких цілей засновники школи пропонують кілька курсів. Наприклад, виховання керівників преміум-рівня – «Топ-менеджер». Або тримісячна програма «Власник бізнесу 2.0», де підприємці не просто створюють індивідуальний план розвитку бізнесу, а й впроваджують за допомогою засновника Кирила Куницького і особистого куратора.

На фото- засновник “Бізнес-конструктора” Кирило Куницький. Серед випускників школи багато популярних власників бізнесу – на кшталт модельєра Андре Тана.

Власне, підприємців-початківців тут може зацікавити програма «Власник бізнесу 2.0». Вона для тих,у кого ніби бізнес уже стабілізувався, але усі бізнес-процеси вони все ще замикають на собі, постійно зіштовхуються з одними і тими ж помилками і потребують порад щодо розвитку.

Тривалість навчання: 3 місяці.

Вартість: близько 150 тисяч гривень.

4. Львівська бізнес-школа при Українському католицькому університеті

Це досить молода бізнес-школа, і тут напрацювання обсягу знань об’єднується з цінностями підприємницької діяльності.

LvBS також впроваджує освіту англійською мовою.

Серед усіх програм бізнес-школи для початківців у бізнесі найбільше підійде MSc in Marketing Management. Це європейська магістерська програма з маркетингового менеджменту, яка об’єднує практики світової бізнес-освіти та досвід українських компаній.

Під час навчання можна буде створити власне портфоліо з реалізованими маркетингових проектів та рекомендаціями від компаний после успішного проходження практики.

Тривалість навчання: 22 місяці.

Вартість: 65 000 грн

Випускники Львівської бізнес-школи

5. Krok Business School (BSK)

BSK – частина приватного Університету КРОК. Бізнес-школа сповідує безперервне навчання “Life – Long – Learning” – “Навчання протягом усього життя”.

Розробляючи програми для підприємців та керівників різних рівнів, відштовхуються від формування уявлень про світові економічні процеси, новітніх технологій у бізнесі і, власне, глобалізації бізнесу.

Цікаво, що навчання на цій програмі дає можливість отримати диплом МВА двох бізнес-шкіл: Бізнес Школи КРОК та Swiss Montreux Business School.

Власникам малого та середнього бізнесу тут може бути цікава General MBA – це універсальна програма, що сформулює у підприємців практичні навички з усіх ключових бізнес-процесів у будь-яких галузях бізнесу.

Формат занять – по 4 дні інтенсивів на місяць.

Тривалість навчання: 16 місяців.

Вартість: 240 000 грн.

Економіка

10% за товар: “Український кешбек” від держави може зʼявитися вже влітку

Опубліковано

Програма “Український Кешбек”, ініційована Президентом України, може розпочати свою роботу вже цього літа. Завдяки співпраці з партнерами, уряд та Офіс Президента активно працюють над реалізацією цього проєкту.

Про це повідомляє Forbes.

Про програму

Програма “українського кешбеку”, що передбачає повернення покупцеві частини коштів, сплачених за вироблені в Україні товари, ймовірно запрацює влітку. Вже понад місяць над ідеєю, озвученою президентом Володимиром Зеленським наприкінці лютого, працюють Офіс президента (ОП) та уряд. До програми залучений й український бізнес, як, наприклад Monobank.

Читати також: Українскький стартап отримав $5 млн інвестицій та оголосив про партнерство з американською компанією

Рівень реалізації

За словами заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми, програма вже розроблена на 100%, але її ще потрібно погодити з міжнародними партнерами. Водночас остаточно ухвалити програму Кабмін може до кінця березня. Перші особи держави обіцяють, що державний кешбек запрацює цього року. 

Як це буде працювати

“Кешбек акумулюватиметься на спеціальну картку, ці кошти можна буде витратити на такі ж товари від українських виробників. Так кожен із нас відчуватиме свій конкретний вплив на економіку”, – пояснює заступниця міністра економіки Надія Бігун.

Нагадаємо, що в Києві пройде виставка мистецьких робіт автора барельєфів у метро.

Фото: Зроблено в Україні

Читати далі

Економіка

Україна може отримати вдвічі більше боєприпасів з «чеської ініціативи»

Опубліковано

У Чехії заявили, що можуть знайти та надати Україні 1,5 мільйона боєприпасів. Це майже вдвічі більше, ніж країна обіцяла раніше.

Про це сказав міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі в інтерв’ю Bloomberg.

Він повідомив, що Чехія може надати значно більше, ніж спочатку анонсували. Міністр зазначив, що кількість снарядів може досягти 1,5 мільйона.

Читайте також: На Київщині та Харківщині продовжують відновлювати зруйновану інфраструктуру

За його словами, чеська ініціатива, яка передбачала закупівлю близько 800 тисяч снарядів для України, вже приносить плоди, навіть перед тим, як постачання розпочнуться, що станеться за кілька тижнів.

“Це вже допомагає Україні вести бій краще, оскільки вони знають, що буде мати запаси свіжих боєприпасів, що змінило їхнє ставлення до використання поточних запасів”, – сказав Ліпавський.

Нагадаємо, документальний оскароносний фільм 20 днів у Маріуполі встановив рекорд з переглядів на українських стримінгових платформах у перший вікенд.

Фото: X / Jan Lipavský

Читати далі

Економіка

Уряд пояснив, як виробникам невійськових дронів отримати грант

Опубліковано

Кабінет міністрів України схвалив особливі умови для отримання грантів виробниками невійськових дронів або їх частини.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Такі підприємства зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% вартості поданого проєкту.

Куди ці кошти можна використовувати?

Грантові кошти можна буде спрямувати на придбання, доставку та монтаж обладнання, а за кошти власного внеску – придбати сировину, матеріали, комплектуючі та покрити поточні потреби.

Читати також: Vidnova Fellowship Ukraine: стипендія для активістів, що повернулися додому з-за кордону

Яка умова отримання?

Отримувач, залежно від суми гранту, повинен створити відповідну кількість робочих місць (наприклад, в разі отримання 8 млн грн – до 25 місць). Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила, що Україна надзвичайно зацікавлена в розвитку високотехнологічних виробництв і Уряд максимально налаштований допомагати таким підприємствам.

Нагадаємо, що МВФ схвалив транш фінансової підтримки обсягом 880 млн доларів для України.

Фото: Vodafone

Читати далі