

Економіка
П’ять українських бізнес-шкіл, де вас навчать вести бізнес з нуля
Якщо ви берете на себе ризик, пов’язаний із організацією власної справи, краще би мінімально знати теорію бізнесу – аби вдало лавірувати на спадах і підйомах нестабільної української економіки.
Бізнесменам-початківцям краще починати з можливостей, доступних безкоштовно. І тут у нагоді стане наша підбірка про 9 онлайн-курсів, у яких розповідається про всі етапи створення бізнесу: від бізнес-плану до експорту.
Наступний рівень – офлайнові бізнес-курси, де ви не тільки дізнаєтесь про маркетинг, економічну теорію та управління власним бізнесом, але і знайдете необхідні контакти, які пізніше можуть вилитись у партнерство чи вигідні інвестиції.
Ми підібрали 5 шкіл підприємництва, які можуть допомогти поглибити знання з управління бізнесом та, можливо, знайти однодумців чи інвесторів.
1. STARTUP UKRAINE
Курси від Startup Ukraine підійдуть якраз початківцям. Startup Ukraine – це освітній центр для підприємців, який у 2012 році створила бізнес-вумен Анна Петрова.
За час існування курси підприємництва пройшли близько 17 тисяч людей. Про стартапи деяких бізнесменів ми вже писали на ШоТам – наприклад, про пекарню Good bread from good people, де працюють люди з ментальною інвалідністю. Серед слухачів центру також бізнес-кемп Made in Ukraine та конференція для підприємців ENTREPREHOLIC! Анна Петрова, генеральний директор Startup Ukraine, радить знайти своє, а не гнатися за брендом.

Перед стартом запитайте себе: яку проблему вирішує ваша ідея, яка користь від вашого продукту для людей і чи готові ви працювати на неї безкоштовно
Тривалість навчання: 2 місяці.
Вартість: 19 тисяч гривень.
2. Вільна школа підприємництва
Вільна школа підприємництва – це освітня платформа, що починалась у 2010 році як школа політичного PR та політичних технологій “PolitPR”. Тепер тут навчають не тільки маркетингу, журналістики та політичного PR, а й підприємництва та управління бізнесом.
Учасниками Вільної школи підприємництва за 9 років існування стали понад 49 тисяч осіб з 16 країн.
Практика, опрацювання юридичного боку ведення бізнесу і поради від професіоналів – такий формат роботи курсів підприємництва від школи. Наприкінці курсів кожен з учасників повинен створити проект власного бізнесу, а аналізуватимуть його успішні підприємці-викладачі школи.
Наразі підприємців тут може зацікавити два курси:
- курс зі створення, розвитку, менеджменту і маркетингу бізнесу, інструментів масштабування і автоматизації вашої справи;
- курс зі створення і просування персонального бренду, позиціонування себе як людини-бренду, відновлення репутації.
Тривалість навчання: 4 дні.
Вартість: один курс коштує 120 доларів.
3. Школа системного бізнесу “Бізнес-конструктор”
«Бізнес-Конструктор» – це ціла група компаній, яка допомагає власникам бізнесу отримати фундаментальні знання і власноруч модернізувати свою роботу.
До “Бізнес-конструктора” йдуть на навчання не початківці, а ті, хто вже отримує якийсь рівень доходу і прагне поліпшити роботу свого проекту.
Для таких цілей засновники школи пропонують кілька курсів. Наприклад, виховання керівників преміум-рівня – «Топ-менеджер». Або тримісячна програма «Власник бізнесу 2.0», де підприємці не просто створюють індивідуальний план розвитку бізнесу, а й впроваджують за допомогою засновника Кирила Куницького і особистого куратора.

Власне, підприємців-початківців тут може зацікавити програма «Власник бізнесу 2.0». Вона для тих,у кого ніби бізнес уже стабілізувався, але усі бізнес-процеси вони все ще замикають на собі, постійно зіштовхуються з одними і тими ж помилками і потребують порад щодо розвитку.
Тривалість навчання: 3 місяці.
Вартість: близько 150 тисяч гривень.
4. Львівська бізнес-школа при Українському католицькому університеті
Це досить молода бізнес-школа, і тут напрацювання обсягу знань об’єднується з цінностями підприємницької діяльності.
LvBS також впроваджує освіту англійською мовою.
Серед усіх програм бізнес-школи для початківців у бізнесі найбільше підійде MSc in Marketing Management. Це європейська магістерська програма з маркетингового менеджменту, яка об’єднує практики світової бізнес-освіти та досвід українських компаній.
Під час навчання можна буде створити власне портфоліо з реалізованими маркетингових проектів та рекомендаціями від компаний после успішного проходження практики.
Тривалість навчання: 22 місяці.
Вартість: 65 000 грн

5. Krok Business School (BSK)
BSK – частина приватного Університету КРОК. Бізнес-школа сповідує безперервне навчання “Life – Long – Learning” – “Навчання протягом усього життя”.
Розробляючи програми для підприємців та керівників різних рівнів, відштовхуються від формування уявлень про світові економічні процеси, новітніх технологій у бізнесі і, власне, глобалізації бізнесу.

Власникам малого та середнього бізнесу тут може бути цікава General MBA – це універсальна програма, що сформулює у підприємців практичні навички з усіх ключових бізнес-процесів у будь-яких галузях бізнесу.
Формат занять – по 4 дні інтенсивів на місяць.
Тривалість навчання: 16 місяців.
Вартість: 240 000 грн.

Економіка

Український бренд hiSnack виставив на полички альтернативу шкідливим картопляним чіпсам – сушені снеки з фруктів та овочів, пише newfood.media.
Здорова їжа представлена безліччю смаків – від нейтрально овочевих до солодких.
«Ми нічого не вигадуємо, тільки перетворюємо те, що створила природа, в смачний і корисний перекус», – говорять у компанії.

Олександр Янов, засновник бренду hiSnack, розпочав своє виробництво 4 роки тому. Говорить, що після численних спроб і невдач нарешті отримав гідний продукт.
«Ми впорались та активно продовжуємо рухатись далі, – каже він. – Дуже хочеться, щоб нашу продукцію з надписом Made in Ukraine можливо було купити в будь-якому куточку земної кулі».
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Влітку 2020-го у рамках проєкту «Бізнес-трамплін» компанія отримала призовий фонд, який направить на автоматизацію пакування снеків.

У компанії додають, що hiSnack – це лише натуральні продукти, без барвників, консервантів, цукру та з мінімум калорій.
Отже, вони ідеально підійдуть тим, хто дбає про здоров’я, але полюбляє солоденьке.
Нині у асортименті здорової їжі – перекуси з яблука, груші, ананасу, манго, кокосу, полуниці, буряку, та навіть помідорів. Ймовірно, пізніше з’явиться батат та кабачки.
Читайте також: Показали рецепти, за якими українці готували 100 років тому
Нагадаємо, презентували гастрономічну книгу «Україна. Їжа та історія»: доступна онлайн
Усі фото: facebook.com/hisnack.
Економіка

Українська платформа Watched, що допомагає оцінювати ефективність відеоконтенту, привернула $450 тисяч інвестицій від венчурного фонду QPDigital.
Про це пише Аin.ua.
Як повідомили в QPDigital, інвестиції підуть на масштабування продажів, маркетинг і розширення команди.
«Watched зацікавив нас своєю глибокою технологічністю, величезним потенціалом до масштабування і тим, що розвивається в найбільш трендових технологічних напрямках 2021 року, згідно з Gartner, а саме – Internet of Behaviors і ІІ-інжиніринг», – прокоментував угоду керуючий партнер QPDigital Юрій Серещенко.
Читайте також: Як заощаджувати та інвестувати? П’ять корисних блогів про власні фінанси
Watched використовує машинне навчання, щоб оцінити ефективність відео через аналіз реакції глядача. Платформа допомагає компаніям оцінювати рівень емоційного залучення і уваги цільової аудиторії. Її використовують онлайн-кінотеатри, відеопродакшн, телеканали і рекламні агентства.
Компанію Watched заснували Олексій Шалденко (СEO) і Артем Мельниченко (CTO). Роботу над проектом почали ще в 2019-му. У команді сім працівників і чотири едвайзери. Штат планують розширити до 14 фахівців.
Нагадаємо, українська компанія Scalarr, що розробляє сервіс проти шахрайства з мобільною рекламою, залучила $7,5 млн інвестицій.
Як ми повідомляли раніше, українцям збільшили ліміт для інвестицій за кордон до €200 тис. на рік.
Головне фото: repeconomy.info.
Економіка

Ринок Японії поновив дозвід та відчинив свої двері для експорту молочної продукції з України.
Про це повідомив Надзвичайний і Повноважений Посол України у Японії Сергій Корсунський.
«Поновлено доступ на ринок Японії молочної продукції з України. Ще одні двері відкриті. Ласкаво просимо!», – написав пан Посол.
Читайте також: Чому варто підтримати #ШоТам: наша сила – у розмаїтті
Нагадаємо, у лютому Україна також отримала змогу експортувати молоко до Лівану.
Як ми повідомляли раніше, молокопереробне підприємство Полтавщини вийшло на ринок Молдови.
Головне фото: costalestenews.com.br.